ISBN

ISBN

9788380882423: Wydawnictwo

Format

19.95: https://woblink.com/ebook/nazwy-terenowe-i-miejscowe-w-przestrzni-fizycznej-null-207759u

Cena:


Miasto w polskich badaniach lingwistycznych

Autor: Danuta Bieńkowska.

Książka ma charakter sprawozdawczy i porządkujący. Wykorzystując już istniejącą i bardzo bogatą literaturę przedmiotu. autorki pokazują w obszernych zarysach ponad stuletni dorobek językoznawstwa polonistycznego w zakresie badań miejskich oraz przybliżają najistotniejszą wiedzę dotyczącą najczęściej podejmowanych tematów związanych ze zróżnicowaną przestrzenią miejską._x000D_ Publikacja pełni funkcję przewodnika po problematyce lingwistycznych badań języka mieszkańców miast i tekstów miejskich oraz stanowi zachętę do samodzielnych studiów w tym zakresie. Adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców; może być przydatna dla przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych. których łączy zainteresowanie miastem. przestrzenią miejską i jej mieszkańcami.

Wy: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 19.95


ISBN

9788380882461: Wydawnictwo

Format

24.45: https://woblink.com/ebook/relacje-w-organizacji-ilona-swiatek-barylska-207760u

Cena:


Biografie i uczenie się

Autor:

Kolejny czwarty tom. z cyklu Biografia i badanie biografii. zawiera opracowania. które powstały w latach 2012–2014 w ramach projektu. realizowanego od 2008 roku w Zakładzie Andragogiki i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego. z udziałem badaczy z wielu ośrodków akademickich w kraju. w szczególności andragogów. Treści tego tomu koncentrują się wokół głównego tematu projektu. którym jest uczenie się powiązane z biografią. stąd tytuł tej publikacji: Biografie i uczenie się. 15 autorskich tekstów ukazuje związki biografii i uczenia się w kilku głównych. choć także przenikających się kontekstach: całożyciowości uczenia się. uczenia się z biografii Innych oraz biografii edukacyjnych._x000D_ Autorzy rozpatrują biograficzność w kontekście całożyciowego uczenia się. proponują andragogiczne badania biografii. kreśląc ich wybrane aspekty. traktują o potrzebie badań biograficzno-narracyjnych w pedagogice. analizują walory inkontrologiczno-ergantropijne w tekstach wspomnieniowych. przybliżają biografie Pawła Hulki-Laskowskiego. Edith Piaf. Aleksandra Wata i Oli Watowej. zajmują się zagadnieniami edukacji kobiet. kompetencji osobistych i społecznych w szkolnych doświadczeniach uczniów. biografią edukacyjną w badaniach nad dydaktyką. całożyciowym uczeniem się studentów. ukazaniem zakresów międzypokoleniowego uczenia się na podstawie autentycznych dzienników._x000D_ Książka. podobnie jak seria. której jest częścią. ma walor teoretyczny i praktyczny._x000D_ Mogą po nią sięgnąć zarówno badacze. pedagodzy. studenci. jak i amatorzy biografii nie tylko literackich.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 27


Autokreacja małżonków bezdzietnych do wielowymiarowego rodzicielstwa adopcyjnego

Autor: Arkadiusz Wąsiński

Autor publikacji podjął tematykę rodzicielstwa adopcyjnego małżeństw doświadczających niepowodzenia prokreacyjnego i związanej z tym niezamierzonej bezdzietności. Zaprezentował własną koncepcję autokreacji małżonków do wielowymiarowego rodzicielstwa. Proces autokreacji ujmowany całościowo obejmuje świadomą pracę nad sobą małżonków. transformatywne uczenie się biograficzne. autoformacyjne kierowanie własnym rozwojem osobowym oraz samokształtowanie ja rodzica adopcyjnego w horyzoncie agatologicznym i aksjologicznym. Złożony. wielowymiarowy charakter autokreacji został ujęty na gruncie integralnej koncepcji człowieka. a problematykę usytuowano także w kontekście antropologicznym. aksjologicznym i egzystencjalnym.

Wydawnictwo:

Cena:zródła prawa, leki w ratownictwie medycznym pzwl pdf, historia bezpieczeństwa wewnętrznego w polsce pdf, eker, marsjanie i wenusjanki nowe pokolenie, fallout new vegas solucja, znak >, motywy dziady cz 2, skyrim opis, allen carr pdf, psychopatologia życia codziennego, pamietaj o smierci, adam bochenek anatomia, serce meduzy, rejwach książka, wylecz pcos, wojciech chmielarz farma lalek, snajper na froncie wschodnim pdf, sex love, deliberacje, udreka i ekstaza…