Wszyscy ludzie będą siostrami

Wszyscy ludzie będą siostrami

Autor: Joanna Sokołowska

Publikacja jest śladem i teoretycznym rozwinięciem wystawy Wszyscy ludzie będą siostrami (22.10.2015–17.01.2016 Muzeum Sztuki w Łodzi). będącej propozycją genealogii oraz manifestacją siostrzeństwa w sztuce powstającej w okresie od końca lat 70. XX wieku do dziś. Przewodniczką w tworzeniu ekspozycji była sztuka rezonująca z feministycznymi ujęciami pracy. produkcji i reprodukcji. „Siostrzeństwo” – kluczowe pojęcie oraz impuls do pracy z wyobraźnią – wychodzi od drugofalowej krytyki wyzysku kobiet w patriarchacie. ale stawia też pytania o przyszłość z perspektywy feministycznej ekonomii i etyki troski.

Książka zawiera katalog prac. manifesty. fragmenty scenariuszy filmowych i eseje autorstwa Joanny Bednarek. Berwick Street Film Collective. Pauline Boudry/Renate Loren

36.9: https://woblink.com/ebook/smocza-perla-agnieszka-fulinska-ha-lee-yoon-aleksandra-kleczar-145704u

Cena:


Rety kotlety. Babciu

Autor: Zuzanna Trojnacka-Dasiak

W pewnym lesie. gdzie tęcza kończy się. a zaczyna się nowy świat. narodziła się miłość i przyjaźń trójki przyjaciół: myszki Fili. biedronki Busi i mrówki Tobi. Przyjaciele znają się od lat i nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Lubią się spotykać. bawić. żartować i śmiać. Jak prawdziwi przyjaciele. Przyjaźń na dobre i złe.

Pewnego pięknego poranka przyjaciele wśród lasów. łąk i pól odkrywają domek podobny do domku Baby-Jagi. Jednak. jak się później okazuje. był to domek… No. właśnie! Kogo to był domek? Kto był jego właścicielem?

Zaczęło się niewinnie… a jak się skończy na niesamowita historia?

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 4.9


Zwierzęta wśród nas. Jak zwierzęta czynią nas ludźmi

Autor: John Bradshaw

Autor kultowych poradników Zrozumieć psa. Zrozumieć kota i Naucz się kocie wyjaśnia. dlaczego mieszkanie pod jednym dachem ze zwierzętami od zawsze stanowi nieodłączny element człowieczeństwa. W swojej oryginalnej i niezwykle wciągającej książce John Bradshaw przygląda się często sprzecznym relacjom łączącym ludzi ze światem zwierząt.

Autor będący jednym z najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie antropozoologii udowadnia. ze nasze relacje ze zwierzętami stanowią nieodłączna cześć ludzkiej natury. Sympatia do zwierząt stanowiła ważny element naszej ewolucji. a dziś. pozbawieni obecności tych stworzeń. ryzykujemy utrata istotnej części samych siebie.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena:


Z nosem w ekranie

Autor: Anya Kamenetz

Psychologia / Rodzina

Współczesne dzieci często debiutują w mediach społecznościowych już z chwilą. gdy zostaną uchwycone na obrazie USG. Zaczynają stykać się z ekranami około czwartego miesiąca życia. To dobrze czy źle? Wspaniała szansa na podtrzymywanie relacji niezależnie od dzielącej ludzi odległości czy też pierwszy krok do stworzenia otumanionego pokolenia wgapionych w ekrany zombie?

Wielu bez wahania uznało to za początek neurologicznej i emocjonalnej katastrofy. lecz – co zaskakujące – trudno natrafić na rzetelne badania na ten temat. W swojej książce „Z nosem w ekranie” Anya Kamenetz – ekspertka w dziedzinie edukacji oraz nowych technologii. ale również matka dwojga dzieci – prezentuje świeże i praktyczne spojrzenie na ten problem. Po przeprowadzeniu rozmów z

:

Cena:arabski talar, nasza paczka i niepodległość, jerzy zdanowski, wysadzić rosję, jarosław drozd, frączek agnieszka, zagoi sie, jan hrabia potocki, marcel moss nie patrz, armagedon, bez litości pdf willow winters, ksiązki mobi, suma wszystkich strachów online, epub książki, krzysztof jajuga, duchowe życie zwierząt pdf, na dworze króla artura, blask szminki, opowieści galicyjskie pdf, e książka, assassin’s creed 4 elitarne schematy mapa…