Wszechświat jako nadmiar

Wszechświat jako nadmiar

Autor: Marek Oramus

Książka składa się z „małych opowieści o wielkim kosmosie”. a także z tekstów o końcu świata. o naszych wyobrażeniach na temat kosmitów oraz o udanych i chybionych próbach przewidywania przyszłości. Przy okazji 50-lecia lądowania na Księżycu autor zastanawia się. jak wyglądałaby ziemska astronautyka bez tego ciała niebieskiego. jak przedstawiano Księżyc w literaturze SF i czy dojdzie wkrótce do nowego wyścigu na Srebrny Glob. Nie obawia się dywagować o sensie Wszechświata oraz o pomyśle. że jest to gigantyczny komputer. który coś oblicza. Tytułowy tekst stawia tezę. że potrzeba było tak ogromnego nadmiaru masy. energii i przestrzeni. by w jednym miejscu kosmosu powstała cywilizacja istot rozumnych.

Nawet gdy autor bierze się za tematy podejmowane wcześniej w literaturze popularnonaukowej. czyni to w sposób odmienny od tradycyjnych ujęć. Wielokrotnie jego sądy idą pod prąd ustalonych poglądów. Dodatkową atrakcją jest odwoływanie się do literatury SF. która w ten sposób staje się tłem i kontrapunktem tych wywodów. Erudycja. kompetencja i szerokie spojrzenie na spektrum tematów związanych z miejscem ludzkości w kosmosie – oto zalety wyróżniające „Wszechświat jako nadmiar” z grona podobnych opracowań.

Czas Księżyca * Ogród planet * Wszechświat jako nadmiar * Piękne umysły * Koniec świata o dziewiątej * Obcy naszych marzeń * Nędza futurologii

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


Za siódmą górą

Autor: Agnieszka Jeż

Co decyduje o naszym losie: przypadek czy przeznaczenie? Klara. porzucona przez narzeczonego tuż przed ślubem. jest przekonana. że nad jej życiem ciąży fatum. Pech. który sprawia. że od stu lat żadna Majewska nie wyszła za mąż.

 Wyjeżdża do Krakowa. by się zająć odziedziczonym po prababci mieszkaniem. Ma tu być tylko przez chwilę. zamknąć ziemskie sprawy Emilii i wrócić do Warszawy. Cóż by miało ją zatrzymać w miejscu. w którym zwrotnica losu przestawiła życie Majewskich na tor nieszczęścia?…

 Odnaleziony pamiętnik prababci zdradza prawdziwą historię ich rodziny. Ściany domu Pod Trzema Lipami były świadkiem wydarzeń. które miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

 Klara przekonuje się. że swoją historię pisze się samemu. a tajemne siły działają tylko w bajka

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 20.9


Everless

Autor: Sara Holland

Everless to pałac jednego z pięciu największych rodów Sempery. królestwa rządzonego przez Królową. która przed wiekami stanęła na czele armii i wypędziła z kraju najeźdźców pragnących zdobyć tajemnicę krwawego żelaza. Tę tajemnicę odkryła legendarna para – Czarodziejka i Alchemik. To oni. wedle podań. nauczyli królową. jak z krwi poddanych tworzyć krwawe żelazo. czyli metal. w którym zaklęty jest czas. Biedacy muszą sprzedawać swoją krew. żeby zapłacić za ochronę. a arystokracja może dowolnie przedłużać sobie życie – kilkaset lat to norma.

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 32


https://woblink.com/ebook/pasozyt-wywolujacy-raka-lebedewa-tamara-154099u

https://woblink.com/product-publication/download/154099/epub: 1

:

Cena:


ISBN

9788381711654: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/duchowosc-w-praktyce-voggenhuber-pascal-154257u

Cena:bez parabenów, bez znieczulenia książka, monika obrębska, anna wacławik orpik, epidemia alex kava, boskie zwierzeta, spangebob kolorowanka, katarzyna małecka, prawo pracy książka pdf, o matko i córko książka, trening komunikacji interpersonalnej, jak znaleźć żonę, spellforce 3 solucja, warto być przyzwoitym bartoszewski, genialna przyjaciółka, przedwiośnie opracowanie, przedpole, zasady metody socjologicznej pdf, no no po prostu jest polska…