Outsiderzy

Outsiderzy

Autor: Susan Eloise Hinton

Nigdzie nie jest dobrze i wszystkich coś gryzie.

Dzięki temu wiemy. że żyjemy naprawdę.

Ta amerykańska młodzieżowa powieść na miarę Buszującego w zbożu Salingera została napisana przez autorkę w wieku szesnastu lat i do dziś jest jedną z najchętniej czytanych lektur szkolnych w Stanach Zjednoczonych.

Outsiderzy opowiadajają historię rywalizacji dwóch młodzieżowych gangów wywodzących się z odmiennych klas społecznych. Poruszające losy dzieci ulicy uczą wartości i przyjaźni. ale także prowokują do refleksji nad społeczną sprawiedliwością – dlatego sięgają po nie zarówno młodzi jak i dojrzali czytelnicy.

Nowe wydanie tej nieprzemijającej klasyki. będącej również inspiracją kultowej filmowej adaptacji Francisa Coppoli z lat 80.. przypomina polskim czytelnikom bohaterów. z którymi żal się rozstawać nawet na ostatnich stronach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 34


‚Nie’ to za mało

Autor: Naomi Klein

Gorąca reakcja na najważniejsze wydarzenia polityczne. przede wszystkim na wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. oraz na gwałtownie rosnące w innych krajach prawicowy populizm i nacjonalizm.

To książka o systemie. w którym ktoś taki jak Trump mógł zostać prezydentem. Książka o procesach i prawidłowościach tego systemu. które mimo lokalnych różnic są takie same w Stanach. Polsce i w wielu krajach Europy. Naomi Klein nie tylko pomaga zrozumieć. jakie wydarzenia i jakie idee doprowadziły nas do miejsca. w którym się dziś znajdujemy. lecz pokazuje także. jak się z tego miejsca wydostać.

Jako obserwatorka procesów społecznych. gospodarczych i politycznych potrafi precyzyjnie opisywać zjawiska. które większość z nas dopiero przeczuwa. i nadawać im nazwy. dzięk

31: https://woblink.com/ebook/milosc-szeptem-mowiona-monika-joanna-cieluch-135087u

Cena:


ISBN

9788395668937: Wydawnictwo

Format

24.99: https://woblink.com/ebook/tanczaca-w-ogniu-czesc-2-magda-mila-185764u

Cena:


Royal. Tom 7. Zbuntowana księżniczka

Autor: Valentina Fast

W Królestwie Viterry nie tylko tożsamość księcia pozostaje tajemnicą. ale również jego siostry. Wychowywana od zawsze w towarzystwie młodych panien Ewelina jest świadoma. że i ona pewnego dnia będzie musiała dokonać wyboru męża. Dziewczyna nie ma na to najmniejszej ochoty i nie rozumie po co te wszystkie sekrety. Kiedy wymknie się na bal maskowy i zaufa przystojnemu Loganowi. wybierze drogę. z której nie ma odwrotu… Bo nawet Ewelina dotąd nie poznała wszystkich tajemnic królestwa pod kopułą.

Zamykający serię Royal tom o Wyborze siostry księcia. którego przebieg zaskoczy wszystkich.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 23.2magdalena kasprzyk-chevriaux, gierek cytaty, wałęsa człowiek z teczki pdf, pocketbook jak wgrać książki, tomasz terlikowski maria terlikowska, rhys pdf, agnieszka petelicka wiek, motywy literackie pdf, zabic sarai, ekonomia menedżerska pdf, poezja dla początkujących, nowela prusa, tematy rozprawek pan tadeusz, marcin czechowski, pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów, roman bąk, nazywam się kurdystan, księżniczka kasia, adam mickiewicz, dziady cz. ii…