Mitologia słowiańska

Mitologia słowiańska

Autor: Mateusz Wrona

„Mitologia słowiańska” Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony zabiera czytelników w fascynujący świat pradawnych Słowian oraz ich wierzeń. Autorzy. w oparciu o aktualne opracowania naukowe z dziedziny historii. religioznawstwa i językoznawstwa. w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują sylwetki pradawnych bogów i herosów. jak również postaci słowiańskiej demonologii. Tym. co wyróżnia „Mitologię słowiańską” spośród innych dostępnych tego typu książek jest przyjazny każdemu czytelnikowi język przedstawionych historii. pozbawiony naukowych. często trudno rozumianych terminów. Publikacja ta jest zbiorem fabularnych opowiadań ilustrujących treść słowiańskich mitów. jednak wszystkie kulturowo-historyczne składniki zawartych w niej tekstów – imiona bóstw i demonów. ich atrybuty i zachowania – zgodne są z wiedzą naukową. W połączeniu z atrakcyjną i przejrzystą formą narracji. czyni to niniejsza książkę atrakcyjną nie tylko dla badaczy historii Słowian. ale także miłośników literatury fantasy. gier komputerowych i wszelkich działań mających charakter rekonstrukcji przeszłości.

Wydawnictwo: Wydawnictwo BOSZ

Cena: 33.7


ISBN

9788381294478: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com

Cena:


Zamknięta trumna

Autor: Lars Kjædegaard

Czwarty tom najnowszej serii duńskiego autora noir crime Larsa Kjædegaarda.

Gdy na duńskiej prowincji dochodzi do brutalnego morderstwa osiemdziesięcioośmioletniej Else Berthelsen. komisarz Agnes Hillstrøm i jej asystent Otto Vang ruszają na miejsce zbrodni. Pierwsze poszlaki prowadzą do mieszkańca pobliskiego ośrodka dla uchodźców. z którym ofiara współpracowała. Sprawa jednak komplikuje się. gdy technicy policyjni odkrywają zwłoki podejrzanego Syryjczyka w piwnicy zamordowanej. Tymczasem z Nowej Zelandii powraca do Danii młodszy wnuk Else. który zdaje się nie być do końca szczery z policjantami. Agnes i Otto. pomimo licznych przeciwności. nie ustają w wysiłkach. by dotrzeć do sedna sprawy.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 24.99


EPUB.MOBI

10804: 35

https://woblink.com/product-publication/download/10804/epub

:

Cena:aneta suchoń, wspominając kurta cobaina, skazane na potępienie, finanse publiczne owsiak 2017 pdf, picoult, wstrząs obstrukcyjny, nie dla idiotow, niki i tesla, ksiazka slepnac od swiatel, proletaryzacja, trupia farma nowe śledztwa, magiczne drzewo czerwone krzesło audiobook, anatomia funkcjonalna pdf, władca świata pdf, jaki znak twój rusinek, twoj simon online, widmo grzechu pdf, technik usług kosmetycznych materiały do nauki…