Płomienna korona

Płomienna korona

Autor: Elżbieta Cherezińska

Książę Władysław powrócił z banicji i Kraków odtworzył przed nim swe bramy. Ale Królestwo wciąż jest podzielone. w Starszej Polsce władają książęta Głogowa. w Czechach trwają zawirowania tronowe. a na północy Krzyżacy zaczynają swą grę o Pomorze. Grę. która rozpętała gdańskie piekło.

Władysław znów musi walczyć z wrogami. którzy naciskają na niego ze zbyt wielu stron. Pokonać potężnego biskupa Muskatę. co zbuntował Małą Polskę przeciw prawowitemu władcy. I nagle. dzięki uporowi Małego Księcia. wszystkie pasma porażek zaczynają zamieniać się w drogi wiodące do celu – Odrodzonego Królestwa. Czy siła Władysława płynie tylko z jego charakteru. czy też dodaje mu jej miecz króla banity? Miecz. którego niezwykła historia wpleciona jest w dzieje Polski.

W trzecim i ostatnim tomie trylogii „Odrodzone Królestwo” Elżbieta Cherezińska pokazuje znanych nam bohaterów – Władysława Łokietka i jego żonę Jadwigę. która wyrasta na Wawelską Panią. arcybiskupa Świnkę i jego następców. biskupa Muskatę i Rikissę. która ponownie zasiada na czeskim tronie. Kobiety Starej Krwi i Starcy Siwobrodzi wplątują się w wojnę. losy renegata templariuszy zaś. Kunona. niebezpiecznie splatają się z losem Królestwa. Płatni zabójcy. Guntersberg. Hunia i karzeł Grunhagen. znów nie próżnują.

W finale niewidzialna korona zamienia się w prawdziwą. na skroniach nieugiętego księcia. Władysława Łokietka.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 41


ISBN

9788381298087: Wydawnictwo

Format

21.5: https://woblink.com/ebook/w-cieniu-everestu-magda-lassota-201402u

Cena:


Pentagram

Autor: Jo Nesbø

Harry po kolejnej wpadce alkoholowej otrzymuje wypowiedzenie. ale z uwagi na okres urlopowy zostaje jeszcze włączony do śledztwa. które prowadzi Tom Waaler. Hole podejrzewa Waalera o związek ze śmiercią koleżanki-policjantki. Ellen Gjelten. ale wciąż nie ma na to dowodów. Harry Hole tropi seryjnego mordercę. który zastrzelonym przez siebie ofiarom odcina kolejne palce u rąk. a na miejscu zbrodni zostawia znak – pentagram…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 28.99


ISBN

9788381253734: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/armagedon-graham-masterton-127500u

Cena:marek chłopiec który miał marzenia audiobook, wojciech bałus, henryk sienkiewicz latarnik, magdalena bierca, haidt prawy umysł, granice poznania, mona kasten begin again, szczerek siódemka, biblia nowy testament pdf, dywizjon 303 fiedler, jeszcze jeden oddech, ustawa o samorządzie gminnym komentarz pdf, koper chorwacja, kroniki rosewood, emergency: fighters for life, pracownia organizacji żywienia, peaky blinders historia…