ISBN

ISBN

9788324057467: Wydawnictwo

Format

21.59: https://woblink.com/ebook/seksuolozki-marta-szarejko-160672u

Cena:


Prowadzący umarłych. Opowieści prawdziwe. Chiny z perspektywy nizin społecznych

Autor: Liao Yiwu

Zbiór blisko trzydziestu wywiadów z przedstawicielami najniższych warstw chińskiego społeczeństwa. Wśród rozmówców Liao Yiwu są m. in.: handlarz ludźmi. kierownik szaletu publicznego. mistrz feng shui. trędowaty. chłopski cesarz. lunatyk. śpiewak uliczny. Ich opowieści mówią nam równie wiele o życiu codziennym Chińczyków żyjących na samym dole drabiny społecznej. ile o kulturowym bogactwie. wielosetletniej tradycji i skomplikowanej historii najnowszej tego kraju. Oddając głos tym. jak to określił Philip Gourevitch. ‚zakneblowanym grupom społeczeństwa’. tym nieuznawanym przez Partię renegatom i pariasom. Liao Yiwu kreśli pasjonujący i bardzo prawdziwy obraz Chin.

‚Liao Yiwu daje głos Chińczykom. których normalnie nie zaprasza się do wywiadów. bo nie pasują do obrazu chińskiego sukcesu. Są wśród nich tytułowy prowadzący umarłych. jest hiena cmentarna. zawodowy żałobnik i wyznawczyni Falun Gong. To niezwykła galeria postaci. Ich opowieści to skarbnica wiedzy o chińskim doświadczeniu historycznym. Niesamowite. niekiedy zabawne. częściej straszne. a wysłuchane z wyjątkowym darem przez pisarza. którego pasją po wyjściu z więzienia. gdzie siedział cztery lata po 1989 roku. stało się dotarcie do prawdy o własnym kraju’.

Maria Kruczkowska

‚Liao Yiwu jest twórcą oryginalnym. ale można by się założyć. że pisarze tak różni jak Mark Twain i Jack London. Mikołaj Gogol i George Orwell. François Rabelais i Primo Levi natychmiast wyczuliby w nim bratnią duszę’.

Ze wstępu Philipa Gourevitcha

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.97


ISBN

9788324057467: Wydawnictwo

Format

21.59: https://woblink.com/ebook/seksuolozki-marta-szarejko-160672u

Cena:


Rok 1984

Autor: George Orwell

Wielki brat patrzy – to właśnie napisy tej treści. w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie. natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”. Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka. oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu. stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat. który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów. permanentnej wojny. jednej wiary. 

Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata. w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą. a dominującym uczuciem jest strach. Świat. w którym ludzie czują się bezradni i samotni. miłość uchodzi za zbrodnię. a takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. Na świecie są miejsca. gdzie ten stan wciąż trwa. I zawsze znajdą

:

Cena:


Szepty spoza nicości

Autor: Remigiusz Mróz

Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic. by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej. niż powinny – i wszystko wskazuje na to. że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy.

Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość. że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać. ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska. nie potrafi odmówić.

SPOZA NICOŚCI ZACZYNAJĄ DOCHODZIĆ SZEPTY TYCH.

KTÓRZY NIE MIELI PRAWA PRZEMÓWIĆ…

Wydawnictwo: Filia

Cena: 22.37sierota bestia szpieg, sawicz, golem gustav meyrink, miasto królewskie, pojednanie bromberg, paweł jasienica rzeczpospolita obojga narodów, towar konsumpcyjny, nie patrz marcel moss, without merit colleen hoover pdf, sapieha amerykańska księżna, biskup ryś książki, allen carr jak rzucic palenie, książka bracia lwie serce, rusinek niedorajda, hołówka, dla elizy mp3 download…