ISBN

ISBN

9788301207472: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/podstawy-zapisu-konstrukcji-jerzy-bajkowski-jacek-mateusz-bajkowski-173049u

Cena: Jacek Mateusz Bajkowski


1944: Szturm na linię Zygfryda

Autor: Charles B. MacDonald

Dla wielu alianckich żołnierzy. oficerów i niezliczonej rzeszy domorosłych strategów II Wojna Światowa w Europie wydawała się bliska końca. gdy późnym latem 1944 roku sojusznicze armie przetoczyły się przez północną Francję. Belgię. Luksemburg i stanęły u samych wrót Niemiec. Jednak wydarzenia września. października. listopada i grudnia w bardzo bolesny i dobitny sposób rozwiały te nadzieje.

Historia walk na terenach pomiędzy Normandią a niemiecką granicą została opowiedziana w wydanym już ‚Breakout and Pursuit’. Niniejszy tom opisuje doświadczenia amerykańskich 1. i 9. Armii. 1. Alianckiej Armii Powietrznodesantowej i amerykańskich jednostek walczących pod brytyjskim i kanadyjskim dowództwem na północnym skrzydle frontu rozciągającego się wszerz Europy od Holandii po Mor

Wydawnictwo: Axis Mundi

Cena: 19.9


Faszyzm. Ostrzeżenie

Autor: Madeleine Albright

Książka stanowi osobistą i aktualną analizę zjawiska faszyzmu w XX wieku oraz jego wpływu na świat współczesny autorstwa jednej z najwybitniejszych postaci amerykańskiej sceny politycznej. a zarazem pierwszej kobiety pełniącej funkcję sekretarza stanu USA. Wydawać by się mogło. że w świecie tak brutalnie doświadczonym przez zbrodnie faszyzmu nie ma miejsca dla dzisiejszych spadkobierców Hitlera i Mussoliniego. Madeleine Albright kwestionuje tę tezę. odwołując się do własnych wspomnień z dzieciństwa. które spędziła w targanej wojną Europie. oraz do osobistych doświadczeń ze służby w dyplomacji.

Faszyzm nie tylko przetrwał XX wiek. ale – jak twierdzi autorka – stanowi dzisiaj najpoważniejsze od czasów drugiej wojny światowej zagrożenie dla pokoju i sp

:

Cena:


Artysta

Autor: Sławomir Mrożek

Fałszywe papiery dla Lisa? Tablica pamiątkowa. kiedy nic się nie pamięta? Czy Kogut jest antysemitą? Czy szuler powinien przegrywać w karty ze względów humanitarnych? Czy stojąc w kolejce do monopolowego zbliżamy się czy oddalamy od równika? Te i inne paradoksy egzystencjalne rozważają bohaterowie zbioru opowiadań Sławomira Mrożka.

Krótkie opowieści zawarte w dwóch cyklach: ‚Kogut. Lis i ja’ oraz ‚Nowosądecki. Majer i ja’. po raz pierwszy wydane w jednym tomie.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 18


Chłopiec z Burzy

Autor: Thiele Colin

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży ratuje życie trzem osieroconym pelikanom. Pisklęta. znalezione w gnieździe na wydmach. pod jego opieką wyrastają na piękne. silne ptaki. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca. pełna humoru i przygód opowieść o szczególnej więzi łączącej Chłopca z Burzy i Pana Parsifala – pelikana. który rezygnuje z wolności i wybiera przyjaźń z chłopcem.

Ekranizacja Chłopca z Burzy z Geoffreyem Rushem w kinach już w styczniu 2019 roku!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 28


ISBN

9788381251204: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/martwi-za-zycia-graham-masterton-anna-dobrzanska-33696u

Cena:stefan żeromski zmierzch, helter skelter książka, wiedźmin audiobook, pamiętnik czarnego noska pdf, noc zywych zydow, sprawdzian z matematyki kl 3 podstawowa, kryminały, księżna zofia, kasdepke mity dla dzieci, zanim zasnę horror, imperium ryszard kapuściński, spadać w górę, wizje czyli jak nauka zmieni świat w xxi wieku, astrofizyka dla zabieganych pdf, metody wyceny przedsiębiorstw pdf, jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie, gustaw le bon psychologia tłumu, marcin pałasz książki, pilcha, zdrowy mózg, patron eliana lascaris pdf, pszczelarz z sindżaru…