ISBN

ISBN

9788381259170: Wydawnictwo

Format

37.5: https://woblink.com/ebook/oficer-i-szpieg-robert-harris-andrzej-niewiadomski-177280u

Cena:


Chłopiec z latawcem

Autor: Khaled Hosseini

Wstrząsający obraz Afganistanu – od obalenia monarchii. przez sowiecką inwazję. aż do przejęcia rządów przez talibów.

Afganistan. lata 70. Dwunastoletni Amir. syn zamożnego Pasztuna z Kabulu. wychowuje się w domu bez kobiet. By zyskać uznanie w oczach ojca. chce wygrać zawody latawcowe. Pomaga mu w tym starszy o rok Hasan. służący i towarzysz zabaw. Amir jest świadkiem napadu na Hasana przez bandę miejscowych chłopaków. Z tchórzostwa i wyrachowania Amir nie staje w obronie Hasana. a nawet doprowadza do sytuacji. w której Hasan musi opuścić ich dom.

Ćwierć wieku później dorosły Amir mieszka w USA. gdzie po wkroczeniu wojsk radzieckich do Afganistanu wyemigrował wraz z ojcem. Nie opuszcza go poczucie winy. świadomość własnej zdrady. Los daje mu szansę. by dokonać zadośćuczynienia. Mus

29.9: https://woblink.com/ebook/randka-pod-jemiola-agnieszka-olejnik-137446u

Cena:


Bracia Slater. Keela

Autor: L. A. Casey

Pikantna kontynuacja drugiego tomu bestsellerowej serii o braciach Slater

Przed Keelą jeden z najważniejszych dni w życiu – przeprowadzka. Pragnie zamieszkać z narzeczonym i chce. aby wszystko poszło jak z płatka. Jednak kiedy jesteś zaręczona z jednym z braci Slater. musisz być przygotowana na szaleństwo. Spontaniczny Alec jak zwykle nie myśli o konsekwencjach i wybiera niefortunny moment na niespodzianki. Rozpętuje się piekło.

Nieproszeni goście. Alkohol. Kłótnie. Dzika namiętność. Wszystko. co kryje się pod jednym nazwiskiem – Slater. Keela musi podjąć bardzo ważną decyzję. Czy jest gotowa?

Keela troszczy się o to. co kocha.

___

L.A. Casey – bestsellerowa autorka „The New York Times” i „USA Today”. Pochodzi z Irlandii. mieszka w Dublinie. Jej ży

59: https://woblink.com/ebook/podstawy-ekonomii-cwiczenia-i-zadania-eugeniusz-kwiatkowski-leszek-kucharski-135722u

Cena: Leszek Kucharski


W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie

Autor: Czerwińska-Rydel Anna

Maria Skłodowska-Curie była fascynującą osobą.

Wielu uważało. ze jest zbyt poważna – a ona była po prostu refleksyjna i bardzo skupiona – początkowo na nauce. potem na pracy naukowej. W jej czasach w Polsce kobiety nie mogły studiować na uniwersytecie. więc sama zarobiła na studia i wyjechała do Paryża. uczyć się na Sorbonie. Nie dbała o stroje (do ślubu poszła w granatowej. bardzo praktycznej sukience). obiady dla męża gotowała na laboratoryjnym palniku. a wkrótce po otrzymaniu Nagrody Nobla zaczęła jeździć z córką na front I wojny światowej. robiąc zdjęcia rentgenowskie rannym żołnierzom – tym samym wykorzystując swoje odkrycie w praktyce.

Zawsze miała swoje zdanie i wiele niekonwencjonalnych pomysłów. Była dociekliwa i pracowita. Oryginalna. nietuzinkowa. Poznajcie jej niezwykłe życie!

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9książki laila shukri, jan łysek, kurt vonnegut śniadanie mistrzów, uwikłani chandler pdf chomikuj, harlan coben kilka sekund od śmierci, kekusz pl, dla ellison, humor z zeszytow szkolnych, tadeusz dolega-mostowicz, wartości muzyczne, o. paweł krupa, ewidencja pozabilansowa, pokrzyk puzyńska pdf, dyzio marzyciel interpretacja, szkoły policji, diagnoza emisja…