https://woblink.com/product-publication/download/143976/epub

https://woblink.com/product-publication/download/143976/epub

1:

:

Cena:


Własny pokój

Autor: Virginia Woolf

Legendarny esej Virginii Woolf ‚Własny pokój’ obchodzi w 2019 roku dziewięćdziesiątą rocznicę. Czytając go po latach w tłumaczeniu Agnieszki Graff dowiadujemy się. jak wiele postulatów zapisanych przez brytyjską pisarkę nadal jest aktualnych. O własnej drodze do niezależności opowiadają też sławne Polki: Edyta Bartosiewicz. Joanna Bator. Magda Cielecka. Katarzyna Kozyra. Martyna Wojciechowska. Ewa Woydyłło. Virginia Woolf żyła w innym świecie. ale jej esej nadal pozostaje perłą. Udowadniają ta także rozmowy o nim sławnych i przebojowych kobiet.

Wydawnictwo: eLitera

Cena: 49.9


Polscy poszukiwacze złota

Autor: Mateusz Będkowski

Nieopowiedziana dotąd historia polskiej gorączki złota!

 XIX-wieczna gorączka złota do dziś rozpala wyobraźnię. Jej fenomen nie ominął także Polaków. którzy mimo iż pozbawieni własnego państwa. aktywnie uczestniczyli w eksploracji ówczesnego świata. Tym. co wyróżniało ich na tle innych poszukiwaczy przygód. było doskonałe wykształcenie. niezwykła zaradność oraz przeważnie powstańcza przeszłość.

 

Podążając tropem polskich zesłańców. emigrantów i podróżników. którzy w XIX wieku znaleźli się na złotonośnych obszarach Syberii. Kalifornii. Australii. Nowej Zelandii i Afryki Południowej. autor przedstawia dokonania Polaków. którzy dali się porwać temu szaleństwu. Zdarzali się wśród nich typowi awanturnicy. ale w większości byli to wytrawni globtrot

36.9: https://woblink.com/ebook/tajne-operacje-oddzialu-ii-piotr-langenfeld-144662u

Cena:


Zmiana kursu

Autor: Maureen Sherry

Mądry. cięty. szczery obraz tego. co to znaczy być kobietą na Wall Street. Świetna książka.

Reese Witherspoon

Jest rok 2008. Isabelle. trzydziestokilkuletnia wysoko postawiona pracownica Wall Street. z pozoru ma wszystko: wielkie mieszkanie na Upper West Side. trójkę zdrowych dzieci. przystojnego męża. stanowisko dyrektora zarządzającego w dużym banku inwestycyjnym. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej. Jej środowisko pracy przypomina męski akademik. mąż uważa. że podjęcie jakiegokolwiek zatrudnienia jest poniżej jego godności. a logistyka opieki nad dziećmi spada w głównej mierze na jej już mocno obciążone barki.

Wtedy pojawia się Henry. były narzeczony. z którego nigdy się do końca nie wyleczyła. dziś magnat branży hedgingowej. Zostaje jej największym klientem i Belle ma okazję się przekonać. jak mogłoby wyglądać jej życie. gdyby wciąż byli razem. Podczas gdy Henry dąży do odzyskania Belle. seksualnie napastowane kobiety z jej biura podejmują działania na rzecz poprawy warunków pracy i werbują Belle do sekretnego ‚klubu szklanego sufitu’. którego celem jest zmiana zdominowanej przez mężczyzn kultury bankowej i walka o równą płacę za równą pracę. W tym samym czasie Belle wyczuwa. że rynki finansowe zmierzają ku. jak się wkrótce okaże. historycznemu krachowi. kiedy zaś dojdzie do nieuchronnego tąpnięcia. zmieni się wszystko: jej małżeństwo. kariera. stan jej konta bankowego i męsko-szowinistyczne zachowanie współpracowników.

Prawa do sfilmowania powieści wykupiła Reese Witherspoon. która nazwała ją książką ‚mądrą. ciętą i szczerą’. Zabawna. na czasie i często szokująca opowieść.

Dowcipna. napisana ze znawstwem realiów powieść Maureen Sherry o kobiecie. która pełni kierowniczą funkcję na Wall Street. a jednocześnie próbuje być matką i żoną. jest pasjonującym. żartobliwym i momentami romantycznym wezwaniem do boju dla każdej kobiety. która kiedykolwiek dążyła do tego. by mieć wszystko. ale od mężczyzn słyszała. że nie ma na to szans.

‚Entertainment Weekly’

Zabawna. na czasie i często szokująca… Nawet jeśli nie macie życia jak z bajki. ‚Zmiana kursu’ zabawi. nauczy. a i może skłoni was do tego. żebyście trochę mocniej przytulili swoich najbliższych.

‚Washington Post’

Dowcipna powieść Maureen Sherry rozwija się jak film… wręcz słyszę ścieżkę dźwiękową z ‚Money Changes Everything’ w wykonaniu Cyndi Lauper.

‚Dallas Morning News’

Jak się okazuje. korporacyjny seksizm i kryzys hipoteczny mogą bawić do rozpuku. przynajmniej gdy przedstawione są tak jak na kartach tej rozkosznie komicznej powieści… Nie dość że niezwykle zabawna. to jeszcze pouczająca.

‚Kirkus Reviews’

Połączenie ‚Pracującej dziewczyny’ z ‚Wilkiem z Wall Street’. rzut oka za kulisy świątyni elity finansowej. odsłonięte przez przenikliwą. inteligentną kobietę. zmuszoną funkcjonować w świecie męskich układów.

Jill Kargman. autorka ‚Odd Mom Out’

‚Zmiana kursu’ to dogłębnie oddająca ducha czasu powieść o macierzyństwie. małżeństwie. mizoginii. żądzy. ambicji. odkrywaniu prawdy. rozczarowaniu. kapryśnych opiekunkach do dzieci i krakersach na podłodze. powieść. która (co chyba najważniejsze) pod każdym względem jest wiarygodna. To jednak nie wszystko. Książka Sherry jest również przezabawnym i często zjadliwie krytycznym studium sekretnych reguł i praktyk panujących w elitarnym. społecznie zacofanym plemieniu mężczyzn. którzy realnie rządzą światem.

Wednesday Martin. autorka ‚Naczelnych z Park Avenue’

Maureen Sherry pokazuje. jak to jest być kobietą w napędzanym adrenaliną. złożonym. ekscytującym. dającym spełnienie i wymagającym środowisku Wall Street. Prawdziwy roller-coaster. na którym nie zaznacie chwili nudy.

Amy Goodfriend. dyrektor wykonawcza Goodfriend Partners. dawniej partner w Goldman Sachs.

Po dwunastu latach pracy na Wall Street. Maureen Sherry. niegdyś najmłodsza dyrektor zarządzająca w historii Bear Stearns. zmieniła bieg swojego życia i ukończyła studia humanistyczne na Columbia University. a następnie zajęła się powieściopisarstwem i pomocą w nauce dzieciom ze szkół w trudnych dzielnicach. Jej debiut. ‚Walls Within Walls’. powieść detektywistyczna dla młodych czytelników. otrzymał nagrody dla najlepszych lektur w Teksasie i Connecticut. a Amerykańskie Stowarzyszenie Biblioteczne obwołało autorkę jednym z najbardziej obiecujących nowych głosów w literaturze. Maureen zasiada też w zarządach licznych organizacji charytatywnych. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i czwórką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Czubek

Autor: Bożena Kraczkowska

Oto kilka krótkich historii. Historii nieoczywistych. niepokornych. niejednoznacznych. O czym? O życiu. jak to zwykle bywa. Ale też trochę o śmierci. I o miłości (tej chcianej i tej nie). o walce z uzależnieniem. z potworami i z tornadami. o samotności i wolności. O przeznaczeniu. które – prędzej czy później – dogoni każdego.

To nie są historie dla tych. którzy się spieszą. Tutaj potrzebny jest czas. spokój. skupienie. Oderwanie od wszystkich i wszystkiego. które może przynieść zaskakujące efekty. Bez oczywistych zakończeń. bez prostych odpowiedzi. Za to z odrobiną absurdalnego humoru i językowym szaleństwem. które uzależnia. I z niesamowitymi ilustracjami Marjeli Flow. dopowiadającymi w subtelny sposób to. co siedzi gdzieś głęboko w głowach bohaterów

Trzeba pow

29.9: https://woblink.com/ebook/kreatywnosc-jezykowa-w-literaturze-i-mediach-praca-zbiorowa-bartlomiej-ciesla-magdalena-pietrzak-145665u

Cena:


Mroczne pożądanie. Mroczne światło. Tom 1.5

Autor: T. M. Frazier

Drugi tom fenomenalnej serii Mroczne światło

Jake dokonał zemsty. a jego sumienie ma kolejną złą duszę na koncie. Jednak. kiedy Jake odbiera życie. podsyca też mrok. ten najciemniejszy w swoim sercu. Abby jeszcze nigdy nie widziała jego prawdziwej natury. w której nie brakuje zła.

Czy kobieta. która nadała jego życiu sens. przyjmie go do siebie z powrotem? Czy w końcu znajdą spokój i szczęście. którego tak naprawdę pragną?

Być może mieliby szansę znaleźć odpowiedzi na te pytania. jednak ich małe szczęścia przyćmi wkrótce zupełnie inny rodzaj mroku. kiedy do ich drzwi zapuka policja i być może w końcu Jake będzie musiał zapłacić za to. co zrobił.

__

‚A teraz weźcie głęboki oddech. ponieważ jeżeli przeczytaliście ‚Mroczną miłość’. z p

:

Cena:


E-sprawozdania.102 odpowiedzu na trudne pytania

Autor: Gyöngyvér Takáts

Od 1 października 2018 r obowiązuje nowelizacja ustawy o rachunkowości. która narzuciła elektroniczną formę sprawozdań finansowych oraz wymóg przesyłania ich do Krajowego Rejestru Sądowego i do Krajowej Administracji Skarbowej. Do wysyłania e-sprawozdań są zobowiązane wszystkie podmioty stosujące ustawę o rachunkowości. Nadal mają one wiele wątpliwości z tym związanych.

Publikacja jest zbiorem odpowiedzi na pytania nurtujące naszych Czytelników. Zostały one uporządkowane w bloki tematyczne dotyczące:

● wymagań technicznych. terminów oraz podpisywania e-sprawozdań kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

● spółek osobowych. spółek cywilnych i spółek działających w war

19.92: https://woblink.com/ebook/ppk-poradnik-pracownika–147376u

Cena:raz do roku w skiroławkach, gotowe prezentacje po angielsku, fulton j sheen, współczesne społeczeństwo, cechy osobowosci, woblik, smak zdrowia agnieszka maciąg, łobocki metodologia, balibar, bez nut, sługa boży pdf, ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii, zwierze na ch, żona mimo woli pdf, isfp, pozycja hiszpan, krew na śniegu jo nesbo, myszy i ludzie, stany nadzwyczajne pdf, nora katarzyna puzyńska, masa audiobook, jak wgrać ebook na kindle, małgorzata tusk romans…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin