Balistyka dla snajperów.

Balistyka dla snajperów.

Autor: Jerzy A. Ejsmont

Publikacja Wydawnictwa WNT. dodruk Wydawnictwo Naukowe PWN

Prezentujemy nowe wydanie popularnej i cenionej książki profesora Jerzego A. Ejsmonta z dziedziny balistyki. Od I wydania tego poradnika minęło już prawie 10 lat. w związku z czym zaistniała konieczność jego rozszerzenia i uaktualnienia.

Poradnik ten w przystępny i praktyczny sposób opisuje zagadnienia związane z balistyką zewnętrzną. wewnętrzną oraz końcową. Rozszerzono niektóre zagadnienia. opisane we wcześniejszym wydaniu książki – np. te dotyczące strzelania na bardzo duże odległości. przedstawiono także szereg wcześniej niepublikowanych zagadnień. związanych przykładowo ze strzelaniem pod przeszkodami.

Publikację tą kierujemy do strzelców sportowych. st

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 25


Kropla zazdrości. morze miłości

Autor: Natalia Sońska

Kinga pogrąża się w rozpaczy po stracie ukochanego. zaniedbując pracę i przyjaciół. Czy otrząśnie się na czas. by nie stracić tego. co najważniejsze i co dotąd trzymało ją przy życiu? Nie jest to łatwe. bo ilekroć Kinga wyjdzie na prostą. powracają do niej koszmary…

 

Tymczasem Hania. przyjaciółka Kingi. staje na początku nowejdrogi – niestety bardzo wyboistej. Przeszkodą w dążeniu do szczęścia okazują się liczne zobowiązania oraz chęć osiągnięcia sukcesu. Rosnąca ambicja przyćmiewa wartości. dla których jeszcze nie tak dawno Hania była w stanie poświęcić wszystko.

 

„Kropla zazdrości. morze miłości” to nie tylko wspaniała opowieść o miłości. lecz także o emocjach – nie zawsze tych łatwych. Bohaterki Natalii Sońskiej wiedzą. że

31.9: https://woblink.com/ebook/masz-to-jak-w-banku-ryszard-cwirlej-124354u

Cena:


Diabeł Urubu

Autor: Marlon James

Doskonały debiut literacki autora Krótkiej historii siedmiu zabójstw. wyróżnionej Nagrodą Bookera. Obrazoburczy i poetycki zarazem. Pociągający i odpychający. Tylko Marlon James potrafi tak igrać z uczuciami czytelników.

Pierwsza powieść w literackiej karierze Jamajczyka to książka niezwykła. ukazująca z empatią i brutalną szczerością rodzimą wyspę pisarza i mentalność jej mieszkańców. To także wstrząsająca wiwisekcja religijnej sekty.

Jest rok 1957. Niewielka wioska Gibbeah to zapomniane przez cywilizację miejsce. pokryte kurzem. pamiętające jeszcze czasy plantacji. ale obecnie pogrążone w biedzie. Mentalnym przywódcą miejscowej społeczności jest pastor Hector Bligh. który bardziej niż wiernych kocha beczułki z rumem.

Pewnego dnia nad Gibbeah zaczynają krążyć złowieszcze czarne sępy. Wpadają do kościoła. rozbijając okna. W ślad za ptakami w wiosce pojawia się człowiek. który nazywa siebie Apostołem Yorkiem. Przejmuje kościół i pod sztandarem „ducha odnowy” wprowadza nowe zasady. Wokół Apostoła zaczynają gromadzić się ludzie. którzy chcą mu pomóc sprowadzić pozostałych mieszkańców na bogobojną ścieżkę.

Pastor Bligh nie ma wyjścia. musi odstawić rum i odzyskać zaufanie wiernych. Który z duchowych przywódców wygra tę biblijną potyczkę o rząd dusz?

Najlepszy i najważniejszy debiut. jaki miałam okazję przeczytać. Pisarstwo Jamesa przywodzi na myśl wczesne powieści Toni Morrison. a także książki Jessici Hagedorn i Gabriela Garcii Márqueza.

Kaylie Jones. amerykańska pisarka

Marlon James (ur. 24 listopada 1970) – pisarz jamajski. Urodził się w Kingston. stolicy wyspy. Oboje rodzice pracowali w policji (matka jako detektyw. ojciec jako prawnik). W 1991 roku ukończył studia w dziedzinie języka i literatury na University of the West Indies. a w roku 2006 uzyskał tytuł magistra w zakresie creative writing na Wilkes University. prywatnej uczelni w stanie Pensylwania. Od roku 2007 uczy języka angielskiego i kreatywnego pisania w Macalester College w Saint Paul w stanie Minnesota. Jako pisarz zadebiutował w 2005 roku. ukazującą się właśnie na polskim rynku powieścią Diabeł Urubu. opisującą historię biblijnych zmagań w realiach odległej jamajskiej wioski połowy XX wieku. Jego druga książka. Księga nocnych kobiet z 2009 roku. opowiada o buncie niewolnic na jamajskiej plantacji na początku XIX wieku. Krótka historia siedmiu zabójstw to trzecia i najgłośniejsza powieść w dorobku Jamesa. Autor otrzymał za nią w 2015 roku American Book Award oraz – jako pierwszy Jamajczyk w historii nagrody – Man Booker Prize. Powieść została też ogłoszona książką roku w m.in. „The New York Times”. „Chicago Tribune”. „The Washington Post”. „The Boston Globe”. „Time”. „Newsweek”. „The Huffington Post”. „The Seattle Times”. „The Houston Chronicle”. „Publishers Weekly” i „Library Journal”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Tysiąc obsesji

Autor: Gabriela Gargaś

On jest wszystkim. o czym marzyła. Ona – tym. czego on nie może mieć.

Takiego duetu jeszcze nie było! Bestsellerowi autorzy Gabriela Gargaś i Marcel Woźniak przedstawiają swoją pierwszą wspólną powieść!

Na Dworcu Centralnym znalezione zostają zwłoki mężczyzny… Gdy trzy miesiące wcześniej drogi Aniki i Roberta przecinają się w ciemnym hotelowym korytarzu. rozpoczyna się gra. w której namiętność bierze górę nad rozsądkiem. a skrywane fantazje budzą demony przeszłości. Wszystko komplikuje fakt. że ona jest zaręczona. a on żonaty. Robert jest biznesmenem. byłą gwiazdą piłki nożnej i wspólnikiem w firmie bukmacherskiej. Anika – asystentką w renomowanej firmie. Z ich spotkania wynikną nieodwracalne konsekwencje. których sami nie mogli przewidzieć. Do sieci wyciekają zdjęcia kochanków. obietnice zostają złamane. przyjaźń zerwana. Wielki świat biznesu obraca brudnymi pieniędzmi. a wybuch pożądania doprowadza do zabójstwa…

Kto ginie i dlaczego? Do czego może doprowadzić romans? Czy namiętność może przerodzić się w obsesję?

W tej historii nikt nie jest tym. za kogo się podaje. Anika i Robert ogniem swojej namiętności podpalili cały świat. Ktoś będzie musiał za to zapłacić. Bo stawką w tej grze jest nie tylko miłość. ale i życie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Ślepy zabójca

Autor: Margaret Atwood

Opowieść. którą snuje Iris Chase. staruszka z bogatej acz podupadłej rodziny kanadyjskich przemysłowców. jest jak szkatułka z kilkoma ukrytymi dnami. Myśli Iris obsesyjnie krążą wokół dramatycznych losów siostry Laury. która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach zaraz po wydaniu swojej powieści pt. „Ślepy zabójca”. Kontrowersyjna książka. która opowiada o uczuciu dziewczyny z bogatej rodziny do ubogiego rewolucjonisty i autora podrzędnych powieści przyniosła Laurze złą sławę. a może nawet śmierć. Czy historia tegoż buntownika i jego opowieść pomoże zamknąć wszystkie wątki i dokończyć to. co zostało przerwane?

 

Te splecione historie dopełniają się i pokazują. że w literaturze najbardziej fascynująca jest istota samej opowieści.

https://woblink.com/product-publication/download/176949/epub: 1

Cena:


Glow and shadow. Walka o marzenia

Autor: Ana Rose

‚Była jak światełko w tunelu.

Wyrywające mnie z ciemności”

Ava przyjeżdża do LA z zamiarem spełnienia swoich marzeń. Dostaje się do drużyny cheerleaderskiej LA GALAXY. gdzie może rozwinąć swoją pasję. Tam właśnie – poznaje JEGO. Chłopaka. na widok którego miękną jej kolana. a serce przyspiesza. ale… wie. że za związek z nim – zostałaby wyrzucona z drużyny.

Aiden to wschodząca gwiazda piłki nożnej w LA GALAXY – zna swoją wartość i skutecznie robi karierę. Przekonany jest. że to. co złe. dawno zostawił za sobą. Czy to. co było. rzeczywiście odejdzie w niepamięć. czy wywróci jego życie do góry nogami?

Przekonaj się. jak zakończy się historia dziewczyny o szlachetnym sercu i chł

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 20.9


Kiedyś ci wybaczę

Autor: Ewa Bauer

Siła jest w jedności. Nie chowajcie do siebie urazy. bo stracicie wiele pięknych chwil. których nie da się kupić za żadne pieniądze.

Michael Neubiner opuszcza dom w Łanach jako młody chłopiec. chcąc znaleźć szczęście w mieście. Zdobywa tytuł mistrza cechu piekarzy. bierze za żonę córkę znanego potentata. wiedzie na pozór szczęśliwe życie w Kołomyi. jednak w sercu wciąż czuje niepokój. Czy tajemnice. które skrywa. wyjdą kiedyś na jaw? Kim jest i dlaczego przez lata nie ma kontaktu z rodziną? Bohaterowie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości i znaleźć odpowiedź na pytania o własną tożsamość.

To opowieść o codziennym życiu. narodzinach i śmierci. radościach i smutkach. o problemach zwykłych. a zarazem wyjątkowych ludzi. o uczuciach. relacjach międzyludzkich i wstydliwych tajemnicach.

Historia wielopokoleniowej rodziny wskazująca. jak ważny jest szacunek dzieci do matki oraz więzi rodzinne. Polecam!

Edyta Świętek.

autorka sag rodzinnych Spacer Aleją Róż i Grzechy młodości.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9lowca nastolatek, nagroda nobla statuetka, uwikłani 3 pdf, oskarżenie remigiusz mróz pdf, łatwe rysowanie krok po kroku, książka online za darmo, igor bykowski, shuttergirl, teatr złoczyńców, staniszkis młoda, karolcia rozdział 3, podstawy pielęgniarstwa, buldog francuski książka, lipoliza biochemia, gina l maxwell, marta obuch książki, pieśń świętojańska o sobótce pdf, gwiazda tomasz, biotechnologia molekularna w medycynie, miecz przeznaczenia audiobook, zimny chirurg max czornyj…