Pominięty

Pominięty

Autor: Bolesław Prus

„Pominięty” to utwór autorstwa Bolesława Prusa. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury pozytywizmu i współtwórcy realizmu.

“Poszedłem. i na szczęście. w najciemniejszym kącie. przy stoliku tak małym. że go nie spostrzegli inni. znalazłem jedno wolne krzesło. Na drugiem już siedział jakiś człowiek. którego ponsowa twarz i załzawione oczy wskazywały. że bawi tu oddawna. nie przynosząc zakładowi uszczerbku. Był to mężczyzna w średnim wieku. Miał wyszarzany surdut z bardzo osobliwym garniturem guzików. włosy desperata i fizjognomją marzyciela. który się niekiedy upija. Rozpięty. nie pierwszej czystości kołnierzyk. przewiązany był krawatem. któremu nici wypowiadały służbę; na klapie surduta widać było blade plamy zeszłotygodniowego sosu i świeże strugi piwa. któ

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Nowe prądy

Autor: Bolesław Prus

„Nowe prądy” to utwór autorstwa Bolesława Prusa. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury pozytywizmu i współtwórcy realizmu.

“ Pan Anastazy Koński (ale nie z tych Końskich. tylko z innych) był ładnym blondynem i zapaleńcem. co jeszcze nie nadaje praw do tytułu bohatera. lecz obok tego miał duży zasób sił fizycznych i umysłowych. a w dodatku wytrwałość. co już znaczy bardzo wiele.Gdy się zapalił do jakiejś idei. wnet chciał ją w czyn wprowadzić; nie robił tego jednak na gorąco. ale po dojrzałym namyśle i odtąd popychał sprawę do końca. choćby się niebo i piekło przeciw niemu sprzysięgły (naturalnie — w znaczeniu przenośnem). Znakomite przymioty takie rzadko notują się na naszej giełdzie społecznej. szczególniej obleczone w garnitur. należący do jednej i te

Wydawnictwo: Dom Horroru

Cena: 35


ISBN

9788382191028: Wydawnictwo

Format

37: https://woblink.com/ebook/cichy-szept-julia-magdalena-grabsky-201299u

Cena:


Milionowy Banknot

Autor: Mark Twain

“Milionowy banknot” to wspaniała humoreska amerykańskiego pisarza Marka Twaina którego William Faulkner nazwał „ojcem amerykańskiej literatury”.

„Może przypomina sobie kto. że angielski bank wydał raz dwa banknoty. każdy z nich na milion funtów. Potrzebne one były do jakiejś tranzakcyi zagranicznej. Otóż tak się jakoś złożyło. iż jeden z nich tylko został użytym i skasowanym. drugi zaś zachowano w skarbcu bankowym. Rozmawiając o tem. braciom przyszło na myśl. coby też zrobił uczciwy i intelegentny człowiek. któryby znalazł się w Londynie z tym banknotem w ręku. ale bez żadnych innych pieniędzy.”

Fragmenty z książki: Mark Twain. „MILIONOWY BANKNOT”

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 6.49


ISBN

9788366555235: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/inspektor-parma-i-afera-srodowiskowa-nina-wum-christopher-siemienski-martin-siemienski-202137u

Cena:


Niksen

Autor: Mecking Olga

Niksen niczego od ciebie nie chce i nic nie wymaga. Niczego nie potrzebujesz i dosłownie możesz nic nie robić. Nie musisz nic kupować. wprowadzać żadnej diety. ustalać planu ćwiczeń.
Po prostu zwolnij. Usiądź. Daj sobie prawo do niedziałania – przez jakiś czas.
Jesteśmy ciągle zajęci. zabiegani. nie mamy czasu. Nie dajemy sobie prawa do odpoczynku. do wytchnienia. Dokładamy sobie obowiązków. pracy. rozrywek. chcemy coraz więcej. żyjemy coraz szybciej. męczymy się coraz bardziej. Jesteśmy wciąż online. nie umiemy się oderwać i wyciszyć. Czujemy się wypaleni. wyczerpani i zniechęceni.
‚Niksen. holenderska sztuka nicnierobienia’. ma na to radę.
Oto prosty przewodnik. jak kilka razy dziennie nic nie robić – i czuć się z tym wyśmienicie. Nie tylko możemy. ale wręcz powinniśmy pozwolić sobie na niksen.
Zacznij niksenować już dziś! Zobaczysz. jak wiele zyskasz!

Hygge to wrażenie przytulności. kiedy siedzisz przy kominku. Lagom to szczęście środka. równowaga pomiędzy odpoczynkiem i zaangażowaniem. gdy robisz nie za dużo i nie za mało.
Niksen pomoże ci zwolnić i nie robić nic (poza nicnierobieniem).
Ta książka nauczy cię. jak nic nie robić i czuć się z tym dobrze. Usiądź wygodnie. wycisz się i dowiedz. jak robić nic – trzymasz w ręku przewodnik po niksen! Odpręż się i skorzystaj z doświadczeń Holendrów. jednego z najszczęśliwszych narodów na świecie.

Olga Mecking jest pisarką. dziennikarką i tłumaczką. Urodzona w Polsce. mieszka obecnie w Holandii. Pisze m.in. do ‚Guardiana’. ‚New York Magazine’. ‚The Washington Post’. Jest gorącą propagatorką holenderskiej sztuki nierobienia absolutnie niczego.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


ISBN

9788382260908: Wydawnictwo

Format

6.49: https://woblink.com/ebook/trup-w-oblokach-mark-twain-201262u

Cena:joanna piasecka, hydrologia ogólna, kim holden druga strona, wymazani, łabędzi śpiew znaczenie, janina bąk książka, zima w lizbonie, manista, ryszard tokarski, biochemia harpera ilustrowana, der name, niepotrzebna jak róża, gra singli, jakub firlus, wydawnictwo znak kontakt dla autorów, poród naturalny książka, potęga podświadomości online, przyprawy które leczą, format ebook kindle…