Konstytucja i melancholia

Konstytucja i melancholia

Autor: Maciej Konrad Borowicz

Czy opis jej dzieciństwa i młodości pomógłby nam zrozumieć naturę jej współczesnych problemów? Czy pozwoliłby nam odpowiedzieć na pytanie o to. w jaki sposób wewnętrzne konflikty i motywacje wpływają na aktualną sytuację Polski? Eseje. które składają się na tę publikację. podejmują temat roli historii w kształtowaniu tożsamości politycznej Polaków. Stawiane w nich pytania dotyczą emocjonalnego i intelektualnego wymiaru historii oraz jej obecności w aktualnym życiu politycznym Polski.

Konstytucje bywały w przeszłości przedmiotem krwawych starć toczonych na polach bitewnych. Dziś teatrem starć o konstytucje są sądy. Te. chociaż nie kierują się względami politycznymi. podejmują rozstrzygnięcia. które mają często polityczne konsekwencje.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Tegono

Cena: 10


ISBN

9788366071612: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/niewyjasnione-okolicznosci-shepherd-richard-138557u

Cena:


Obywatel PL

Autor: Adam Bodnar

Obywatel PL to Ty

Czy nasza demokracja jest zagrożona?

Skąd w nas tyle podziałów?

W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?

Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie. próbach manipulacji Polakami i kontrowersjach związanych z praworządnością. prawami mniejszości i aborcją. Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich. w odważnej rozmowie z Bartoszem Bartosikiem prześwietla kondycję państwa. Zwraca uwagę na trudny dialog lewicy z chrześcijaństwem i nie zapomina o wykluczonych. Pokazuje dynamikę samorządów i bogactwo lokalnychspołeczności. które dają Polsce energię do zmian. Obnaża wady transformacji ustrojowej. wskazując na jej ofiary i bohaterów. Zastanawia się nad przyszłością kolejnych pokoleń i wyczula na niebezpiec

Wydawnictwo: Powergraph

Cena: 25


Perfekcyjne kłamstwo

Autor: Minka Kent

Psychologiczny thriller z niepokojącym zakończeniem autorki „Idealnego życia”.

Zaginięcie pewnej kobiety odsłania sieć tajemnic w pozornie spokojnym miasteczku. w którym wszyscy wiedzą o sobie wszystko.

Meredith Price wiedzie niemal idealne życie. Jej mąż – Andrew – to niezwykle przystojny i spełniony makler giełdowy. Oboje żyją w słynącym z bezpieczeństwa kurorcie wypoczynkowym. Po trzech latach małżeństwa życie Meredith jest doskonale przewidywalne. Aż do dnia. w którym znika.

Jej samochód. z kluczykami w stacyjce. torebką i telefonem na siedzeniu. znaleziono na pustym parkingu przy galerii handlowej. Brak śladów walki sugeruje. jakby rozpłynęła się w powietrzu.

Meredith była powszechnie lubiana i nie miała żadnych powodów.

:

Cena:poza nią, tajemnicze życie grzybów, trzydziesta pierwsza pdf, klucz do nieba, przywiązanie bowlby, oblivion tworzenie postaci, księga wyjścia, dźwięki naszego otoczenia, ukryte uczucia, gospodarka turystyczna definicja, william szekspir cytaty, suma wszystkich strachów online, inventor 2019, niepełnosprawność intelektualna pdf, meghan march król bez skrupułów pdf, riva scott, kończy, antony beevor stalingrad…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin