Puk z Pukowej Górki

Puk z Pukowej Górki

Autor: Rudyard Kipling

“Puk z Pukowej Górki” to powieść Rudyarda Kiplinga. angielskiego prozaika i poety. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Una i Dan mieszkają w angielskiej wsi. w starym dworku. Dzieci spędzają letnie wakacje. bawiąc się w lesie. Podczas jednej z zabaw udaje im się przywołać Robina Goodfellowa – leśnego. psotnego skrzata znanego jako Puk. Zawierają z nim niezwykłą przyjaźń. która zaowocuje kolejnymi ciekawymi spotkaniami – Puk przyprowadza duchy postaci z różnych epok. które opowiadają dzieciom historie dotyczące ich kraju.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Tomasz Rendalen

Autor: Bjørnstjerne Bjørnson

“Tomasz Rendalen” to powieść Bjørnstjerne Bjørnsona. norweskiego pisarza. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

“Kurt miał podówczas u siebie pewną kobietę. bardzo piękną. pochodzenia flamandzkiego. żonę żeglarza. którą zwabił do dworu i już nie oddał. tak że żeglarz musiał sam ruszyć w dalszą drogę. Kobieta owa zapałała wielką miłością do budowniczego. stawiającego wieżę. a on ją również pokochał. Kurt dręczył przez pewien czas oboje. a razu pewnego kazał rozebrać do naga i pędzić ich po całym placu targowym. Uciekli łodzią i niewiadomo. co się z nimi potem stało.”

Fragment książki “Tomasz Rendalen”

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 18.49


ISBN

9788366654310: Wydawnictwo

Format

14.95: https://woblink.com/ebook/napraw-mnie-anna-langner-192571u

Cena:


To zmienia wszystko

Autor: Naomi Klein

Książka Naomi Klein w sposób wyczerpujący. świadczący o głębokiej znajomości tematu. a zarazem przystępny przedstawia zagrożenia związane z globalnym ociepleniem i innymi zmianami klimatu. umieszczając je w szerokim kontekście – politycznym. ekonomicznym i społecznym. Podobnie jak w Doktrynie szoku autorka ukazuje ciemną stronę puszczonego na żywioł neoliberalnego kapitalizmu – krótko mówiąc. jak wolnorynkowy fundamentalizm przyczynił się do zanieczyszczeń atmosfery zagrażających całej ludzkości i jak blokuje próby naprawy istniejącej sytuacji. Klein przedstawia ważniejsze ruchy obrońców środowiska. ich mocne i słabe punkty (demaskuje np. współpracę niektórych z nich z wielkim biznesem. którego działania bynajmniej środowisku nie służą). Ostrzega przed konsekwencjami ingerowania w kli

:

Cena:mity skandynawskie pdf, rogalska ksiazki, samobójstwo pdf, saylor steven, audiobooki ranking, michael d. o’brien, e biblioteka, persi dzekson 3, cudowna podróż audiobook chomikuj, pielęgniarstwo diabetologiczne, wojciszke psychologia społeczna pdf, pozbądź się potwora z ogrodu, ci którzy walczyli, malum amo jones, nasza szkapa pdf, felix net i nika oraz orbitalny spisek, jęki mp3…