Dźwięk i jego percepcja

Dźwięk i jego percepcja

Autor: Edward Ozimek

Czym jest zjawisko dźwięku?

Jak powstaje wrażenie słuchowe?

Jakie są istotne cechy tego wrażenia?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym całościowym opracowaniu zagadnienia fizycznych i psychoakustycznych aspektów dźwięku związanych z percepcją słuchową. Część pierwsza obejmuje ogólną fizyczną charakterystykę dźwięku. opisuje zjawiska związane z rozchodzeniem się fal dźwiękowych oraz podaje zasady analizy i przekształceń sygnałów dźwiękowych. Część druga poświęcona jest zagadnieniom psychoakustycznym: omawia budowę narządu słuchu. percepcję dźwięku w dziedzinie amplitudy. częstotliwości i czasu. percepcję dźwięków mowy. percepcję binauralną i obiektów słuchowyc

:

Cena:


Jak żyć dłużej i czuć się lepiej – PDF

Autor: Pauling Linus

Dwukrotny laureat Nagrody Nobla zdradza sekret długowieczności

 

Linus Pauling to naukowiec. chemik. fizyk. krystalograf. ojciec biologii molekularnej i badacz medyczny. Przez kilka dekad pracował nad wpływem witamin na ludzki organizm. Pomimo choroby nowotworowej. dożył ponad dziewięćdziesięciu lat. do końca swoich dni pozostając w wyśmienitej formie fizycznej i psychicznej.

 

W tym bestsellerze New York Timesa zdradza:

 • jak dzięki suplementacji wieść długie i zdrowe życie.
 • jak dawkować witaminy.
 • zasady medycyny ortomolekularnej.
 • dwanaście zasad diety szczęśliwych i zdrowych ludzi.
 • metody wspomagania układu immunologicznego i narządów zmysłów.
 • sposoby na

  29.9: https://woblink.com/ebook/porozmawiajmy-o-pierwszej-milosci-katarzyna-berenika-miszczuk-elzbieta-rodzen-k-n-haner-augusta-docher-anna-dabrowska-malgorzata-falkowska-anna-bellon-daria-skiba-151838u

  Cena: Elżbieta Rodzeń


  Przesłanie z Gietrzwałdu

  Autor: bł. Honorat Koźmiński

  „Gietrzwałdzkie posłanie” to nigdy wcześniej niepublikowany tekst o. Honorata Koźmińskiego. duchowy komentarz do jednego z siedmiu najważniejszych. uznanych przez Kościół objawień maryjnych.
  Obudź się ludu Lechicki. bogobojny i religijny. narodzie rdzennie Katolicki – byłeś niegdyś przedmurzem Chrześcijaństwa. o które próżno szczerbiły się miecze pogańskie. dziś masz być przedmurzem jego duchowym. o które ma się odbić obojętność. niedowiarstwo i zwątpienie oziębłych.
  Ojciec Honorat – pomimo permanentnej inwigilacji i internowania w klasztorze – zamierzał szeroko rozpowszechnić wśród rodaków gietrzwałdzkie orędzie Matki Bożej. Błogosławiony uznał objawienia za szczególny znak Boży dla całego narodu polskiego i wyznaczenie misji dziejowej dla Polaków.
  Książka była przygotowana do druku. ale – na ponad sto lat – powędrowała do szuflady.
  Zrządzeniem Opatrzności oddajemy ją czytelnikom w jubileuszowym roku Honorata Koźmińskiego. dokładnie w 140. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie.

  Wydawnictwo: Fronda

  Cena: 19.99


  Czarny sakrament

  Autor: David M. Kiely

  Książka Czarny Sakrament zawiera:
  -wierny opis dziesięciu współczesnych. szokujących przypadków opętania. domów nawiedzonych przez demony i egzorcyzmów
  -opis pracy dwóch żyjących współcześnie i wciąż czynnych egzorcystów: kanonika Wiliama Lendruma – protestanta i ojca Ignacego Mc’Carthy’ego – katolika
  -szczegółowe omówienie historii egzorcyzmu od czasów starożytnych po współczesność
  -modlitwy używane przez egzorcystów

  Wydawnictwo: Fronda

  Cena: 29.99


  Pogięta szpada

  Autor: Winston Graham

  DZIEDZICTWO RODU POLDARKOW

  CZĘŚĆ XI

  Kornwalia. 1815

  Pewnego dnia Demelza widzi jeźdźca zdążającego w dół doliny i przeczuwa. że to zły znak. Wkrótce coś zakłóci szczęśliwe życie rodzinne. które z takim trudem osiągnęła.

  Ross nie ma wyboru – musi stawić się na wezwanie. a następnie wraz z całą rodziną wyjechać do Paryża. by stamtąd raportować o nastrojach panujących w armii francuskiej.

  Pobyt w Paryżu zaczyna się od porywającej serii balów i przyjęć. Jednak powrót Napoleona przyniesie Poldarkom głównie rozstania. niepewność i lęk.

  Demelzę stale prześladuje mroczna tajemnica. którą nie może podzielić się nawet z Rossem.

  „Niezrównany Winston Graham […] wszystko. co najlepsze. i jeszcze więcej.”

  Guardian

  Saga rodu Poldarków stała się kanwą popularnego serialu BBC. W Polsce do obejrzenia pt. Poldark – Wichry losu.

  WINSTON GRAHAM to autor czterdziestu powieści. przełożonych na wiele języków. Był członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego. a w 1983 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Zmarł w lipcu 2003 roku.

  Wydawnictwo: Czarna Owca

  Cena: 34.99  petelicki żona, opium w rosole test, aleksander fredro komedie, sposób na elfa opis postaci, wielki ogarniacz życia pdf, statyka fizyka, julia quinn książki, walery przyborowski książki, immunologia golab, książki do ebooka, zatoka świń książka, oszustwa pamięci, krzysztof feusette wykształcenie, wielka gramatyka języka niemieckiego pdf, www kekusz pl, tomasz terlikowski książki…