Mężczyźni. którzy nienawidzą wilków

Mężczyźni. którzy nienawidzą wilków

Autor: Lars Lenth

Nowa gwiazda wśród norweskich autorów kryminałów

Wciągająca powieść o dzikiej przyrodzie i równie dzikiej naturze człowieka

W norweskich lasach ginie kobieta zagryziona przez wilki. W ostatniej chwili ratuje swojego 5-letniego syna. sadzając go wysoko na gałęzi drzewa. Chłopca przynosi do miasteczka tajemniczy mężczyzna. informując tym samym mieszkańców o pierwszym od ponad 200 lat ataku wilków…

Między obrońcami praw zwierząt a lokalną społecznością wybucha medialny spór. W walce o swoje często sięga się do środków znajdujących się daleko poza prawem.

Kto kieruje się szczytnymi ideami. a kto pragnie jedynie zbić polityczny kapitał na sprawie wilków?

Rino Gulliksen. żyjący z daleko od ludzi były mafioso i miłośnik wilków. zajmuje się tym problemem osobiście. Na miejscu pojawia się też adwokat Leonard Vangen. którego zadaniem jest zaprowadzenie porządku i niedopuszczenie do rozlewu krwi.

Lars Lenth po mistrzowsku rysuje pełen napięcia konflikt interesów i porusza ważny temat stosunku do przyrody i zwierząt. Mroczni. bezwzględni bohaterowie. nieczyste zagrywki i wartko tocząca się akcja to idealny przepis na wciągającą powieść kryminalną.

Lars Lenth (ur. 1966) norweski pisarz. a zarazem mistrz wędkarstwa muchowego. Nakręcił dla telewizji ponad 30 programów wędkarsko-podróżniczych. napisał też wiele książek i artykułów z tej dziedziny. Od kilku lat pisze także powieści. którymi zyskuje coraz większy rozgłos. Powieść Mężczyźni. którzy nienawidzą wilków wzbudziła żywą debatę tuż przed norweskimi wyborami i uczyniła z Lentha cenionego autora powieści sensacyjnych i kryminalnych.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Nauczmy się żyć razem. Pierwsze kroki w małżeństwie

Autor: Giovanna Fumagalli

W głowach narzeczonych i młodych małżonków kotłują się wyobrażenia. marzenia. oczekiwania i znaki zapytania. Dopiero co zawarte małżeństwo onieśmiela i ekscytuje jednocześnie. Jak to zrobić. żeby żyć długo i szczęśliwie? Jak uczynić codzienność twórczą i ciągle nową? Autorzy czerpią ze swojego doświadczenia i podpowiadaj. jak nie stracić wiary w potęgę miłości. Jak ją rozpalać Bożym płomieniem i stawać się coraz lepszą wersją siebie.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 23.99


147555

22.99: https://woblink.com/ebook/zwalczyc-negatywne-myslenie-joel-pralong-147555u

1

:

Cena:


Zapomniany wiek XX. Retrospekcje

Autor: Tony Judt

W Zapomnianym wieku XX Tony Judt. jeden z najwybitniejszych historyków zeszłego stulecia. przywołuje niedawną przeszłość. którą – jak twierdzi – zdążyliśmy wyrzucić z pamięci. nim ją zrozumieliśmy. Prowadzi czytelnika między pomnikami tego okresu. ożywiając je bądź obalając. Wiedzie ścieżką wojen i konfliktów ideologicznych. lecz także umysłów. które dały nam dziesięciolecia pokoju. Zaznacza jasne punkty na intelektualnej i etycznej mapie Europy – Hannah Arendt. Primo Leviego. Alberta Camusa. Leszka Kołakowskiego.

To jednak także podróż osobista. Judt rozprawia się ze swymi niegdysiejszymi fascynacjami. marksizmem i lewicowym syjonizmem. poddaje wiwisekcji idee i osobowości swych mistrzów. ale także… dzieli się swą miłością do brytyjskich kolei.

I martwi się o Europę. O to. że jej elity przestały rozumieć procesy społeczne i stają się ślepe na potrzeby obywateli. O to. że państwa jest za dużo tam. gdzie jest niepotrzebne. a gdzie jest potrzebne. to go nie ma. O to. co wypełni tę pustkę…

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 44.9


ISBN

9788380323506: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/niewidzialna-reka-maciej-wasielewski-148171u

Cena:nagrodę pulitzera, układ nerwowy pdf, roman łyczywek, windelband, gordian melissa darwood pdf docer, dwa bieguny, agnieszka piechocka, podróże poza ciałem pdf, stygma, dolina niesamowitosci, fallout new vegas blues ciężkiego losu, jańczuk stomatologia zachowawcza pdf, mirosława nowak-dziemianowicz…