Mindf*ck

Mindf*ck

Autor: Christopher Wylie

Jako jeden z twórców Cambridge Analytiki ponoszę współodpowiedzialność za to. co się wydarzyło. i wiem. że spoczywa na mnie obowiązek naprawienia popełnionych błędów. Podobnie jak wiele osób z branży nowoczesnych technologii. działałem szybko. tworzyłem potężne narzędzia. a kiedy zdałem sobie sprawę. co zepsułem. było już za późno. – Christopher Wylie

‚Mindf*ck’ – kulisy afery wokół Cambrige Analytica

Whistleblower millenialsów. Christopher Wylie dwa lata temu zaalarmował opinię publiczną nieetycznym działaniem firmy Cambrige Analytica . 17 marca 2018 na łamach „Guardiana” i „New York Timesa” opublikowane zostały wyniki śledztwa dziennikarskiego. w którym głównym informatorem stał się Christopher Wylie. Publikacje związane były z wykorzystaniem danych użytkowników portalu Facebook do opracowania strategii politycznej w związku z wyborami w Stanach Zjednoczonych i referendum ws. Brexitu w Wielkiej Brytanii.

W jaki sposób Wylie. autor książkiMindf*ck‚ – liberał. niepozorny 24-latek z Kanady przyczynił się do wybuchu jednego z największych skandali politycznych? Działając na zlecenie Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii. przygotowywał plany stworzenia kompleksowego narzędzia. które miało wspierać walkę z ekstremizmem. Wkrótce stało się ono orężem w politycznej wojnie.

Christopher Wylie o narodzinach Cambridge Analytica

Mindf*ck‚ to zapiski działań enigmatycznej. brytyjskiej firmy analitycznej. finansowanej przez miliardera Roberta Mercera. która pragnęła dokonać przewrotu politycznego w USA na wzór Steve’a Bannona. Z książki dowiesz się m.in.. w jaki sposób dane ponad 87 milionów obywateli USA posłużyły do zorganizowanego mapowania wyborców. To opowieść o rozwiązaniach taktycznych współczesnej polityki i skutkach społecznych działań sprzed lat – coraz większej polaryzacji za oceanem. Dzięki śledztwu analityka. światło dzienne ujrzały m.in. powiązania brytyjskiej firmy z Donaldem Trumpem. WikiLeaks. Facebookiem. siecią rosyjskiej agentury i hakerów.

Wylie. z sensacyjnym zacięciem przedstawia nam skutki beztroskiej ludzkiej aktywności w mediach społecznościowych. bezradność władz oraz zagrożenia. jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie. .Mindf*ck” to również wyraz troski o kondycję współczesnej demokracji i zagrożeń propagandowych.

O szczegółach pracy amerykańskiego cyberszpiega. Edwarda Snowdena dowiesz się z książki “Pamięć nieulotna”.

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 21.99


Kobiety z odzysku. Ryzykowne decyzje

Autor: Izabella Frączyk

Od ostatnich perypetii Zuzki. Felicji i Gośki minęły 3 lata. Codzienne życie trzech sąsiadujących ze sobą rodzin płynie względnie spokojnym. utartym rytmem. ale jedynie do czasu. gdy jednej z przyjaciółek przytrafia się gorący romans. Zauroczona ognistym kochankiem kobieta całkowicie traci głowę. czym komplikuje życie zarówno sobie. jak i wszystkim wokół. Musi minąć wiele dni okupionych stresem i łzami. zanim sprawy jako tako się wyjaśnią. Niestety. na horyzoncie pojawi się wróg. który skomplikuje sytuację jeszcze bardziej.

Kontynuacja bestsellerowej serii ‚Kobiety z odzysku’. Ponowne spotkanie z przyjaciółkami przyniesie wiele niespodzianek. zwłaszcza że w ich szeregi wkroczy sympatyczna Agata. Dziewczyna. która uciekła sprzed ołtarza.

Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych. między innymi trylogię ‚Stajnia w Pieńkach’. serie ‚Śnieżna Grań’ i ‚Kobiety z odzysku’ oraz dwutomowy cykl ‚Wszystko nie tak’. Wszystkie pozycje spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 21.76


ISBN

9788365156259: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebo

Cena: 32.9


Amerykańska choroba. Szpitalne zapiski o wolności

Autor: Timothy Snyder

Amerykańska choroba. Zapiski o wolności ze szpitalnego łóżka

Timothy Snyder na granicy życia i śmierci. Najbardziej osobista książka wybitnego historyka.

…leżąc na wznak w szpitalnym łóżku z rurkami wychodzącymi z ramion i klatki piersiowej. nie byłem w stanie zacisnąć pięści. ale wyobrażałem sobie. że je zaciskam. Nie mogłem unieść się na łóżku. (…) ale widziałem siebie. jak to robię. Byłem kolejnym pacjentem na kolejnym oddziale szpitalnym. kolejnym zestawem niewydolnych organów. kolejnym nosicielem zakażonej krwi. Jednak nie czułem się tak. Czułem się (…) wściekły.

Co zostanie po twojej wolności. gdy będziesz już pacjentem? Przykuty do łóżka. Zbyt słaby. by samodzielnie nawet się załatwić. O

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 19.2


Czerwony rynek

Autor: Scott Carney

Dziennikarz śledczy Scott Carney spędził pięć lat. badając przynoszący krocie handel ludzkimi ciałami – nielegalny. krwawy i brutalny „czerwony rynek”. Odnalazł indyjską wioskę zwaną Kidneyvakkam. gdyż większość jej mieszkańców dawno posprzedawała już nerki; rozmawiał z hienami cmentarnymi. ludźmi. którzy kradną ciała z grobów. kostnic i stosów pogrzebowych. by produkować szkielety anatomiczne; odwiedził starożytną świątynię. która eksportuje włosy swoich wyznawców do Ameryki. zarabiając na tym miliony dolarów.

W XXI wieku ciało ludzkie znów stało się towarem. regulacje prawne sprzyjają nadużyciom. W sytuacji zagrożenia życia nie chcemy zadawać niewygodnych pytań o pochodzenie krwi czy narządów do przeszczepu. Gdy możemy wybierać. kupujemy peruk

16.14: https://woblink.com/ebook/behawiorysta-remigiusz-mroz-24954u

Cena:piotr adamczyk pisarz, mój torin pdf, mróz chyłka tom 6, rhys synowie zemsty pdf docer, zbigniew t nowak, magiczne drzewo czerwone krzesło pdf za darmo, proces kafka audiobook, tylko miłość się liczy, chłopiec z latawcem pdf, zbrodni i kara audiobook, tadeusz bartoś żona, marek stefański, bogowie muszą być szaleni 3, pierwszy dotyk laurelin paige chomikuj, odkrycie dziecka pdf, harlequiny, emancypancja, oczy jezusa, after pdf…