Malowany ptak

Malowany ptak

Autor: Jerzy Kosiński

Parabola ludzkiego losu. naturalistyczne studium barbarzyństwa i przemocy. wizja świata wynaturzonego przez wojnę.

Kilkuletni żydowski chłopiec w pierwszych tygodniach II wojny światowej trafia do zapadłej wioski na Kresach i ściąga na siebie prześladowania prymitywnych. zabobonnych chłopów. Bity i torturowany. tuła się po okolicznych lasach i wsiach. będąc świadkiem wciąż nowych okrucieństw i zbrodni. W końcu zło. z którym się styka. staje się jego udziałem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 36


Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe

Autor: Michał Kuźmiński

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa.

Najnowsza odsłona bestsellerowej serii ‚Opowiem ci o zbrodni’. 

Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych. które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat.

Dziewięcioro czołowych autorów kryminałów w siedmiu unikatowych odsłonach.

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Cena: 39.9


ISBN

9788366718135: Wydawnictwo

Format

14.95: https://woblink.com/ebook/nie-bylas-grzeczna-w-tym-roku-anna-langner-197736u

Cena:


Lukrecja na pierwszym planie

Autor: Anne Goscinny

Dorastanie to nie przelewki.

Spójrzcie tylko na mój pokój. Jest zdecydowanie zbyt dziecinny. ale jak przekonać mamę. że remont i nowe meble są mi absolutnie niezbędne? Dorośli czasem naprawdę nic nie rozumieją.

Mój ojczym na przykład się denerwuje. że nasza ulica jest zablokowana. bo akurat kręcą tam film. A przecież to jest strasznie ciekawe! Pełno znanych aktorek i przystojnych aktorów! W dodatku jeden z nich to podobno stary znajomy… mojej babci. Oczywiście. ona zawsze musi być w centrum uwagi.

Ale coś mi mówi. że tym razem będzie inaczej…

Anne Goscinny – w dzieciństwie spędzała czas z Mikołajkiem i innymi chłopięcymi bohaterami. ale już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji!

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

:

Cena:


Okudżawa. Życie. piosenki. legenda

Autor: Dmitrij Bykow

„Okudżawa” Dmitrija Bykowa to pierwsza w Polsce obszerna biografia rosyjskiego śpiewającego poety (obrażał się. gdy nazywano go bardem). Chociaż od lat sześćdziesiątych piosenki Okudżawy (1924–1997) cieszą się w Polsce niezmiennym powodzeniem. prawie nic nie wiemy o życiu ich autora. Sam starał się mówić o nim jak najmniej. A jest to życiorys tragiczny. będący odzwierciedleniem całej epoki porewolucyjnej Rosji od lat represji stalinowskich po epokę ‚zastoju’ Breżniewa i upadek ZSRR. Rozstrzelany ojciec. matka dwukrotnie skazana na łagier i zesłanie. wojna. szykany. cenzura. bezustanne zmaganie się z nagonką ‚prawdziwych partyjnych patriotów’ na poezję. która tylko broniła prawa człowieka do bycia uczciwym. niezależnym i myślącym… Kilkanaście piosenek. od lat znanych polskiemu słuchaczowi. nie oddaje tragizmu losów ich twórcy. rozpaczliwie broniącego swojego człowieczeństwa w nieludzkim ustroju. Tę lukę wypełnia ponad sto wierszy. po raz pierwszy prezentowanych w książce Bykowa – wielu z nich nigdy nie publikowano nawet w Rosji. zachowały się tylko w rękopisach. przechowywanych przez przyjaciół Okudżawy. Za każdym kryje się pasjonująca historia. która pozwala zagłębić się w sowiecką codzienność. poznać donosy na poetę. a także jego burzliwe życie osobiste – od łobuzerskiej młodości na podwórku moskiewskiego Arbatu po liczne romanse i działalność opozycyjną. Bułat był wielkim przyjacielem Polski. To w Polsce ukazała się jego pierwsza płyta. a „Modlitwy François Villona” z niezmiennym zachwytem słuchają kolejne pokolenia. Niech więc biografia poety wzbogaci naszą wiedzę o nim i o Rosji. a Czytelników umocni w przekonaniu. że „trzy siostry”. wierne towarzyszki twórczości Okudżawy – Wiara. Nadzieja i Miłość – zawsze zwyciężają.

Dmitrij Bykow (ur. 1967). rosyjski poeta i prozaik. obrazoburczy satyryk. kontrowersyjny dziennikarz oraz popularny publicysta. znakomity propagator kultury i sztuki. autor programów literackich na kanale telewizyjnym Deszcz. Jego prelekcje o literaturze gromadzą tłumy słuchaczy we wszystkich miastach Rosji. Zagorzały antystalinowiec. dwukrotnie odmówił spotkania z prezydentem Putinem. Uczestniczył w wielu akcjach opozycji. Jest autorem książek z dziedziny literaturoznawstwa. m.in. dyskusyjnych biografii Borysa Pasternaka. Maksyma Gorkiego. Włodzimierza Majakowskiego i Bułata Okudżawy.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 48


ISBN

9788381785013: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/a-heart-so-fierce-and-broken-kemmerer-brigid-204559u

Cena:dama paxtona pdf, wiezy milosci, dzieje polski tom 3, sobory w kościele, kathrin lange, w stronę swanna pdf, marklund, sztuczki survivalowe pdf, małżeńska pułapka pdf, jurgen thorwald ginekolodzy, wolfenstein new colossus poradnik, ostatni mag, leszek mellibruda, metoda weroniki sherborne w terapii i wspomaganiu rozwoju dziecka pdf chomikuj, jerzy urban wiek, age of empires rise of rome, upiory jo nesbo, kosogłos pdf, malcolm gladwell poza schematem, rudnicki zachowania konsumentów na rynku pdf, korona królów peb, swidrygajłow…