Władca Barcelony II: Morze ognia

Władca Barcelony II: Morze ognia

Autor: Llorens Chufo

‚ ”Morze ognia” ukazuje Barcelonę u schyłku panowania Ramóna Berenguera I. Martí jest teraz właścicielem jednej z największych fortun hrabiowskiego miasta. Choć w interesach handlowych wiedzie mu się znakomicie. los nie szczędzi mu ciosów w życiu prywatnym. Ukochana Ruth umiera przy narodzinach drugiego dziecka. Pozostaje mu jedynie córka Marta; dla niej postanawia żyć dalej. Kiedy Marta ma kilkanaście lat. pragnąc zapewnić dziewczynie bezpieczeństwo i odpowiednie wykształcenie. oddaje ją pod opiekę hrabiny Almodis – żony Ramóna. władcy Barcelony. Sam musi opuścić miasto. by odzyskać jeden ze swoich statków. porwany wraz z załogą przez pirata Naguiba. W bitwie z Naguibem Martí użyje „greckiego ognia”. potężnej broni. którą otrzymał od swojego przyjaciela Rashida. strażnika formuły jej wytwarzania. Sekret „greckiego ognia” pragną poznać także inni ludzie. niechętni Martíemu. Pozbawiona opieki ojca Marta narażona jest w kipiącym od intryg pałacu Berenguerów na wiele niebezpieczeństw. Pomiędzy synami Ramóna. pierworodnym Pedro Ramónem. bliźniakami Ramónem Berenguerem II i Berenguerem Ramónem. toczy się bezpardonowa walka o sukcesję po ojcu. której ofiarą padnie Almodis. Największy wróg Martíego próbuje przejąć jego majątek i dobrać się do jego córki. W średniowiecznym świecie podziałów i uprzedzeń prawdziwa miłość jest nie do pomyślenia… ‚

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 31.5


154374

33: https://woblink.com/ebook/first-last-kiss-iosivoni-bianca-154374u

1

:

Cena:


ISBN

9788366232228: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/kod-kapitalizmu-marcin-napiorkowski-144672u

Cena:


Miasteczko Anterrey

Autor: Daniel Radziejewski

Cichym i spokojnym dotychczas miasteczkiem Anterrey wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Gdy jedną z zaginionych okazuje się atrakcyjna sąsiadka detektywa Richarda Murraya. ten rozpoczyna śledztwo. mając nadzieję. że uda mu się odnaleźć kobietę. zanim wydarzy się najgorsze. Tymczasem Anthony O’Donnell. pisarz cierpiący na amnezję. walczy o odzyskanie swojej tożsamości. Wkrótce przekona się. że jego pamięć skrywa tajemnice. o których wolałby nie wiedzieć. a które mogą stanowić klucz do rozwiązania zagadkowych morderstw w Anterrey…

Kim jest ta kobieta? Czy moja własna żona mogłaby coś przede mną ukrywać? Jeśli tak. to dlaczego? Czy jej chłód i dystans mają jakiś związek z tym wszystkim? Wiele pytań kłębiło mu się w głowie i pragnął jak najszybciej z

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.9


Skrzynia władcy piorunów

Autor: Marcin Kozioł

Pierwsza część cyklu „Detektywi na kółkach”. Książka wpisana na listę lektur uzupełniającychdo klasy IV-VI szkoły podstawowej.

Kryminał z wieloma zwrotami akcji. książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek.  zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków.

Julia. śliczna czternastolatka. pomaga swemu o rok starszemu przyjacielowi Tomowi odszukać porwanego ojca. Od czasu wypadku dziewczyna jeździ na wózku (stąd tytuł cyklu: „Detektywi na kółkach”). nie przeszkadza jej to jednak uczestniczyć w tropieniu przestępców. wręcz przeciwnie – często to ona wpada na trop. świetnie kojarząc fakty i… odczytując szyfry. W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohater: pies Julii. przesympatyczny labrador Spajk-Biszkopt. który… pamięta swoje poprzednie wcielenia. 

Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej. w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko. czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy. zwanego Władcą Piorunów. jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne. wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce oparte są na faktach.

Fantastyczne przygody i przesympatyczni bohaterowie sprawiają. że książkę czyta się jednym tchem.

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Mając 16 lat. otrzymał stypendium United World Colleges / Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i Gordonstoun School. dzięki czemu liceum kończył w Szkocji (1994–1996) – w szkole Gordonstoun. znanej z surowych zasad i wychowywania od okresu międzywojennego wszystkich męskich kandydatów do brytyjskiego tronu. Na tej szkole wzorowała się autorka ‚Harry`ego Pottera’ – według informacji podanych w filmie dokumentalnym Discovery Channel odwiedzała szkołę. czerpiąc inspirację. W całej swojej historii w szkole uczyło się tylko dwóch Polaków. Pierwszym był Autor. 

Marcin Kozioł spotkał na swojej drodze wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić. tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości. wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 40 krajów. Na co dzień ekspert mediów elektronicznych i marketingu. Pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w 1993 roku. w wieku 16 lat (pracę nad nią zakończył rok wcześniej). Wkrótce potem ukazało się jeszcze kilka jego publikacji dotyczących programowania komputerów (Amiga).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.9leszek herman biblia diabła, święci kolorowanki, marcin ciszewski invictus, zakazany układ pdf docer, żeromski siłaczka, słowa światłości audiobook, przykładowe tematy rozprawek z pana tadeusza, na przestrzeni dziejów, dyspota, 365 dni audiobook, mam faceta i mam problem, j.lynn zaczekaj na mnie, daniel z, jak przestać się martwić i zacząć żyć dale carnegie, autobiografie, księgarnia ebooków, słodkie szaleństwo belle aurora pdf, michal zawadka, tabu jezykowe…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin