Wojny przyszłości

Wojny przyszłości

Autor: Marek Wrzosek

Roboty nie muszą przypominać transformersów. by stać się morderczą bronią. Małe roboty. przypominające granat. potrafiące toczyć się po bezdrożach. zostały z sukcesem przetestowane w Afganistanie w krętych jaskiniach. wszędzie tam. gdzie trudno byłoby wysłać żywego żołnierza.

Wielu ekspertów obawia się. że prawdziwą apokalipsę zgotują rodzajowi ludzkiemu maleńkie roboty (nanoroboty). 80 tysięcy razy mniejsze niż grubość ludzkiego włosa. Czy wówczas będą środki. aby zapanować nad „maleńką armią automatów”? W przyszłości nanoboty mogą zostać wykorzystane w programach cywilnych. Na przykład w medycynie będą – zgodnie z zamiarem konstruktorów – usuwać guzy nowotworowe. uszkodzenia tkanek i komórek. a nawet niektóre zmiany starcze w organizmie.

Płk Marek Wrzosek. wykładowca Akademii Sztuki Wojennej przedstawia nowy wymiar wojny – walkę informacyjną. operacje psychologiczne i wykorzystanie mediów w światowych zmaganiach. Medialne fikcje o wojnie hybrydowej na Ukrainie przeciwstawia militarnym faktom. oceniając poczynania Rosjan i strategię wojsk ukraińskich w walce z separatystami.

Autor zestawia klasyczne teorie; teorię wojny morskiej. pancernej czy totalnej z najnowszymi: koncepcją rozszerzonego pola bitwy. bitwy powietrzno-lądowej i morsko-powietrznej. W książce znajdziemy porównanie współczesnych strategii amerykańskich. operacji natowskich i rosyjskich.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Czarownice

Autor: Schiff Stacy

W epoce religijnej gorączki i niewidzialnych wrogów ta fascynująca historia staje się ważniejsza niż kiedykolwiek.

Panika wybuchła podczas wyjątkowo ostrej zimy. Siostrzenica pastora zaczęła wić się i wyć. W centrum kryzysu znalazły się nastolatki. głośne i dosadne. Histeria szybko się rozprzestrzeniła. Sąsiedzi oskarżali sąsiadów. mężowie żony. rodzice i dzieci oskarżali siebie nawzajem. Wszystko trwało niespełna rok – przez ten czas powieszono dziewiętnaście osób. jedną osobę ukamienowano.

Procesy w Salem to jeden z niewielu momentów amerykańskiej historii. w którym kobiety odegrały najważniejszą rolę. I jeden z mroczniejszych.

Stacy Schiff rzuca na tę pozornie znaną historię nowe światło. Przedstawia trudy nastoletniego życia w purytańskiej społeczności. Wyjaśnia zasady surowej wiar

32.9: https://woblink.com/ebook/made-in-sweden-elisabeth-asbrink-natalia-kolaczek-147550u

Cena:


Moja Trójka

Autor: Bartosz Janiszewski

Moja Trójka to raport z badań nad pewnym plemieniem – słuchaczy i dziennikarzy radiowej Trójki. To ludzie ciekawi świata. życzliwi dla innych. pełni optymizmu. kulturalni i lubiący dobrą muzykę. Autor wychowany przy dźwiękach płynących z Myśliwieckiej. postanowił opisać ten fenomen. Obserwował i poznawał zwyczaje osób należących do tego plemienia. Oddychał trójkową atmosferą. Odwiedzał pokoje pełne legendarnych taśm. Pytał o życiową filozofię. radości i złości. To jest książka dla Ciebie. bo prawdopodobnie też należysz do tego plemienia.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Zwyczajny szpieg

Autor: Hagenbeck Filip

Nazywam się Hagenbeck… Filip Hagenbeck.

Kim jestem?

Szpiegiem. Zupełnie zwyczajnym.

Przelanie moich wspomnień na papier byłoby dawniej zupełnie nie do pomyślenia. Wpajana nam od początku szkolenia zasada poufności skłaniała do pozostawania w cieniu. Pamiętam ten wykład w Kiejkutach.

Swego czasu usłyszałem żale pewnej badaczki z IPN. że oficerowie wywiadu z „niesłusznych lat” nie palą się do pisania wspomnień. A przecież są ważnymi świadkami historii. Zaśmiałem się wtedy gromko. Ale kiedy bez skrupułów ujawniono Zbiór Zastrzeżony IPN. nie było mi już do śmiechu.

Postanowiłem więc sam opowiedzieć swoją historię. Nie jest to praca naukowa. Nie jest to historia wywiadu cywilnego. Nie jest to też analiza polityczna ówczesnych realiów. Nie wszystko mogę ani chcę opowiedzieć. Zobaczycie. jak „zwyczajny absolwent” wpada w łapy „mafii” zwanej wywiadem. Pokażę wam szkolenie wywiadowcze. szczegóły pracy Departamentu I MSW i funkcjonowania Centrali wywiadu. Uchylę też rąbka tajemnicy na temat moich przygód na Czarnym Lądzie.

Przygotowując się do przelania na papier swoich memuarów. zorientowałem się. że nie zbawiłem świata. nie zapobiegłem trzeciej wojnie światowej. nie zdziałałem cudów. Byłem trybikiem w pewnej specyficznej machinie. jaką każde rozsądne państwo powołuje. aby widzieć i słyszeć to. czego jego rywale nie chcą ujawnić publicznie. Historia pełna jest niezwykłych postaci. Zarówno oficerów. jak i agentów. Szpiegów. Zawodowców i amatorów. Złodziei tajemnic.

Zapraszam do mojego świata. świata „zwyczajnych szpiegów”. Nie będziecie rozczarowani.

Filip Hagenbeck – oficer wywiadu. Weteran długoletnich misji poza granicami kraju. Na terenach trudnych i gorących. także w warunkach wojennych. Ponoć urodził się 1 kwietnia. ale nie wyciągajcie z tego zbyt daleko idących wniosków. Do niedawna myślał. że resztę swego życia spędzi jak wszyscy szpiedzy – w cieniu. W kapciach. przy kominku. z ukochanym psem. głaszcząc siwiejącą brodę. Pomylił się.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


1

:

:

Cena:


ISBN

9788380877993: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/tworcza-odwaga-otworz-sie-na-destgn-thinking-tom-kelly-david-kelly-151884u

Cena: 32


1

:

:

Cena:zawsze przy tobie pdf, christophe galfard, chrobot książka, naturalnie czysty dom pdf, zaśniesz, szczygieł gottland, w głębi lasu harlan coben, położna nauka i praktyka, paryż w ogniu, czerwone wilczątko, skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości chomikuj, cenckiewicz, jakub kuncer…