CHARLES BUKOWSKI. Wspomnienia Scarlet

CHARLES BUKOWSKI. Wspomnienia Scarlet

Autor: Pamela Wood

Zaczęło się pod wpływem impulsu – przelotna znajomość pomiędzy ikonicznym Charlesem Bukowskim a jego słynną muzą. Pamelą „Cupcakes” Wood. która doprowadziła do dwuletniego związku. opisywanego przez Wood w tym pamiętniku bez zbędnego owijania w bawełnę. Jest to orzeźwiająco prostolinijna historia ich pełnego absurdów. lecz i czaru związku.

To spełniony sen entuzjastów Bukowskiego – pełne zanurzenie się w jego życie u boku niezależnej i rezolutnej Scarlet. kobiety. o której pisał w książce pod tymże tytułem. jak również w wielu wierszach. W powieści Bukowskiego Kobiety pojawia się ona jako Tammie.

Kim jest Scarlet? Skąd wzięła się tak silna chemia pomiędzy Bukowskim a kobietą. której tożsamość wielu intrygowała? Niniejsza książka to wciągająca i błyskotliwa historia ich wspólnego życia: pełna miłości i dowcipu. skomplikowana. a czasem skandaliczna. Widzimy Buka jako niepozbawionego wad geniusza. dostrzegamy jego utajoną gwałtowność. wychodzącą na jaw pod wpływem alkoholu. ale i doceniamy jego prawdziwą. wrażliwą i współczującą naturę.

Świetnie napisana. żywa i poruszająca książka. Czytając ją. miałem wrażenie. że siedzę z Pamelą Wood i z Bukowskim w jednym pokoju.

Dan Fante. pisarz

Scarlet przypomina czytelnikowi. za co podziwiamy Bukowskiego. pogłębia zrozumienie jego nietuzinkowej i mimo wszystko uroczej osobowości.

Howard Sounes. biograf Bukowskiego

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


:

:

Cena:


ISBN

9788381473453: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/dzien-po-marek-braun-147096u

Cena:


ISBN

9788380535411: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/gra-w-zycie-aga-zano-leona-deakin-145861u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/146936/pdf

1:

:

Cena:


Miasto na skrzyżowaniu mórz i kontynentów

Autor: Praca zbiorowa

Konstantynopol to miasto szczególne. tak ze względu na wyjątkowe miejsce w dziejach średniowiecznego świata. jak i walory swego geograficznego położenia. Usytuowane malowniczo nad zatoką Złotego Rogu. Bosforem i morzem Marmara od swoich początków. jeszcze jako Bizancjum związane było z morzem. Szczególnie uwidoczniło się to w czasach. kiedy stało się ono centrum państwowości wschodniorzymskiej. wielką aglomeracją. zamieszkiwaną przez setki tysięcy ludzi. Wówczas gros zaopatrzenia żywnościowego. materiałów budowlanych. ale i np. dóbr luksusowych docierało drogą morską i wyładowywanych było w konstantynopolitańskich portach. Drogą morską przybywali do Miasta w różnych celach także ludzie: posłowie. kupcy. duchowni. pielgrzymi. ci. którzy marzyli o zrobieniu k

29.95: https://woblink.com/ebook/koncepcje-i-tendencje-rozwoju-zawodu-specjalisty-rachunkowosci-zarzadczej-ewelina-zarzycka-147272u

Cena:


Style wychowania i postawy rodzicielskie wobec dzieci z zaburzeniami oddawania moczu

Autor: Teresa Lewandowska-Kidoń

Współczesne podejście do moczącego się dziecka musi mieć charakter kompleksowy. stąd szczególnej wartości nabierają prace interdyscyplinarne z tego zakresu. Taki charakter ma monografi a pt. „Style wychowania i postawy rodzicielskie wobec dzieci z zaburzeniami oddawania moczu”. Autorki: pedagog i lekarz-specjalista pediatrii i nefrologii. obie z dużym doświadczeniem zawodowym i dorobkiem naukowym. szczegółowo i rzetelnie omówiły szereg aspektów związanych z nietrzymaniem moczu u dzieci (…) Wysoką wartość praktyczną posiadają zawarte w monografi i zalecenia dotyczące diagnostyki zaburzeń oddawania moczu (…) Podano konkretne zasady i reguły do zastosowania przez rodziców i dzieci. pozwalające na ograniczenie lub wy

:

Cena:


Artesan ognia

Autor: Anita Gierak

Świat artesanów jest przepełniony krwawymi potyczkami. Zasady są proste – kto wygrywa. ten ma władzę. Co się wydarzy. jeżeli ognistowłosa księżniczka jednego z czterech żywiołów postanowi porzucić swoje na pozór beztroskie życie? Jun zmierzy się z obcymi jak dotąd dla niej siłami. tocząc bój nie tylko o władzę. ale i o przetrwanie. Opanowanie mocy. którą została obdarowana dziewczyna. stanie się kluczową bronią w starciu z rywalami. Jest to opowieść o miłości. władzy i dążeniu do celu. Komu zaufa księżniczka? Obcemu wojownikowi czy oddanemu słudze rodziny? Osadzona w magicznym świecie akcja pokazuje losy artesanów żywiołów i istot spoza krain Dandelionu. a historie bohaterów są splecione ze sobą w niezwykły i nieprzewidywalny sposób.

Wydawnictwo: Wydawnictwo

Cena:mróz inwigilacja pdf, biblia ekumeniczna pdf, miecz przeznaczenia mobi, kwalifikacja a.31 praktyka, struktura zawodowa, chlopak ktory o mnie walczyl pdf chomikuj, audiobook sf, lem pamiętnik znaleziony w wannie, zbrodnia i seks, nicość krzyżówka, tożsamość narracyjna, podział ostateczny pdf, damien la casey pdf pl, krótka historia czasu hawking, dobry chlopak, ibul, ebook za darmo, harlan coben o krok za daleko, piecioksiag mojzesza, każdy szczyt ma swój czubaszek, bieguni mobi chomikuj, historia ustroju i prawa polskiego…