Rosyjski zabójca

Rosyjski zabójca

Autor: Anna Zaires

Książka świetnego duetu – Charmaine Pauls i legendarnej Anny Zaires. autorki serii „Twist Me”.

Pewnej nocy Mina podsłuchała rozmowę dwóch niebezpiecznych. mówiących po rosyjsku mężczyzn. którzy siedzieli w barze. gdzie pracowała jako kelnerka. Chociaż udawała. że nie zna tego języka i nic nie zrozumiała. oni z jakiegoś powodu wiedzieli. że tak nie było.

Gdy Mina kończy pracę. czuje. że coś jest nie tak. Szybko się dowiaduje. dlaczego miała takie wrażenie. Zanim się zorientuje. zostaje porwana prosto z ulicy.

Mężczyźni zapewniają ją. że nic jej nie grozi. Ma tylko zostać z nimi do rana. Sprawa się jednak komplikuje. ponieważ jeden z nich wzbudza w Minie pożądanie. Kobieta ma świadomość. że to nie powinno mieć miejsca i nie jest normalne. Ale ona nie jest zwyczajną dziewczyną. o c

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 17.99


Factfulness

Autor: Hans Rosling

Factfulness: nawyk wygłaszania opinii w oparciu o niepodważalne fakty.

Kiedy ktoś zadaje nam proste pytania na temat światowych trendów – np. jaki procent światowej populacji żyje w biedzie; dlaczego liczba ludności na świecie rośnie; jaki procent dziewcząt kończy szkołę podstawową – zwykle udzielamy błędnych odpowiedzi. I to do tego stopnia. że szympans. który wybiera je losowo. uzyskuje lepszy wynik od nauczycieli. dziennikarzy. laureatów nagrody Nobla czy też bankierów inwestycyjnych.

W książce Factfulness profesor zdrowia międzynarodowego i wykładowca konferencji TED. Hans Rosling. wraz z dwoma wieloletnimi współpracownikami. Anną i Olem. proponują nowe. choć dość radykalne wyjaśnienie tego zjawiska. Opisują dziesięć instynktów. które zakłócają nasz punkt widzenia – począwszy od tendencji do podziału świata na dwa obozy („my” i „oni”). poprzez sposób. w jaki odbieramy informacje medialne (w których dominuje strach). a kończąc na tym. jak postrzegamy postęp (zwykle zakładamy. że wszystko idzie ku gorszemu).

Okazuje się. że nasz świat pomimo swoich niedoskonałości. znajduje się w znacznie lepszym stanie niż się spodziewamy. Nie oznacza to. iż prawdziwe zagrożenia nie istnieją. Jednak gdy nieustannie martwimy się o wszystko. zamiast skupiać się na faktach i na ich podstawie budować sobie obraz świata. możemy nie zauważyć tego. co naprawdę nam zagraża.

Inspirująca i rewolucyjna. pełna interesujących anegdot i poruszających historii. Factfulness jest książką. którą należy przeczytać. ponieważ zmieni ona twój sposób postrzegania świata.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 22.4


ISBN

9788324050338: Wydawnictwo

Format

17.39: https://woblink.com/ebook/wielka-ksiega-radosci-jego-swiatobliwosc-dalajlama-desmond-tutu-32318u

Cena: 41.99chłopiec czy dziewczynka, komunikacja międzykulturowa w biznesie, neverwinter nights 2 poradnik, piękne zapomnienie pdf, lis i kozieł adam mickiewicz, coben ksiazki, overlord 10, człowiek z nikąd, mobi banking, ian fleming książki, autyzm a niepełnosprawność intelektualna, zen filozofia, nigdziebądź pdf…