https://woblink.com/product-publication/download/177950/epub

https://woblink.com/product-publication/download/177950/epub

1:

:

Cena:


Monte Cassino

Autor: Peter Caddick-Adams

Niezwykły pomnik polskiego heroizmu Jedna z najważniejszych i najbardziej zaciętych bitew II wojny światowej. Starcie. które przesądziło o losie Włoch i przypieczętowało upadek Trzeciej Rzeszy. Mordercza walka pośród postrzępionego łańcucha gór. która urosła do rangi jednej z największych legend XX wieku. Olbrzymie poświęcenie żołnierzy dziesięciu armii. Tygodnie nierozstrzygniętego boju. Finalny szturm Polaków. którzy mimo olbrzymiej przewagi wroga zdołali odbić Monte Cassino z rąk hitlerowców. Czy ktokolwiek wierzył. że odniosą sukces? Czy alianci posłali ich do boju tylko dlatego. że życie polskich żołnierzy obchodziło ich mniej niż brytyjskich? I czy ofiara krwi musiała być aż tak wielka? Porywająca lektura. nowoczesna perspektywa wybitnego brytyjskiego historyka i nieznane fakty rzucające zupełnie nowe światło na słynną batalię. Na taką historię bitwy o Monte Cassino świat czekał siedemdziesiąt lat.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 39.9


Anegdoty niepoświęcone

Autor: Jan Kracik

Uznany za stosowny humor religijny ma swoje stałe. ale i historycznie zmienne miary. Są tematy i obrzędy. których włączanie do dowcipów uważane jest. choć nie zawsze było. za niedopuszczalne. Są i takie prawdy i zasady. które nie tracą swej powagi. chociaż obrastają żartami. jak na przykład niebo i piekło z ich lokatorami. przykazania i praktyki pobożne. cnoty i grzechy. Nadto dzień powszedni każdej społeczności. także kościelnej. przynosi sporo komicznych sytuacji. Sprzyja to powstawaniu dykteryjek i anegdot. Ich bohaterami są często duchowni. W ich bowiem postępowaniu świat sakralny kontrastuje z ludzkimi przywarami i śmiesznostkami wyraźniej niż u pozostałych chrześcijan.

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Cena: 7.9


Kurier carski (Z Moskwy do Irkutska)

Autor: Jules Verne

Wspaniała powieść przygodowa klasyka fantastyki – Juliusza Verne. Tagi: po polsku. język polski. książki polskie. przygodowa. podróżnicza. fantastyka.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Dusza człowieka w socjalizmie

Autor: Oscar Wilde

Głośny esej polityczny. w którym Wilde rysuje wizję nowego ustroju opartego na wolności. humanizmie i sztuce. Autor kwestionuje wszelkie formy politycznego. społecznego i ekonomicznego przymusu wobec jednostki. podkreśla potencjał drzemiący w każdym z nas. nawołuje do życia autentycznego i godnego – a takie najpełniej może się realizować w obszarze kreacji artystycznej. Odżegnuje się od schlebiania masowym gustom i broni indywidualizmu. „Czy to utopijne? – pyta. I odpowiada: – Nie warto nawet spojrzeć na taką mapę świata. która nie zawiera Utopii’.

Esej w nowym przekładzie Jacka Dehnela został opatrzony posłowiem dr Cezarego Błaszczyka. który pozwala umieścić tekst w szerszym kontekście historii doktryn politycznych i ukazuje Wilde’a jako pisarza politycznego. anarchistę i jednego z ojców studenckiej rewolty maja’68.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 25świadectwo kości, arkadiusz ptak, kamienie na szaniec pdf, jak pisać. pamiętnik rzemieślnika, czarownica camilla, słodki upadek pdf, leszek czyż, piotr oliński, rafał otoka-frąckiewicz żona, nesbo wybawiciel, zakon feniksa pdf, strażnik paulina hendel, władca lewawu audiobook, pięćdziesiąt twarzy greya audiobook za darmo, young power justyna suchecka, stanisław koźmian, jak nie dać się zmanipulować, jacek drozda, tomasz marcysiak, przebudzenie lewiatana, katarzyna kasia data urodzenia…