Królestwa wiary

Królestwa wiary

Autor: Brian Catlos

Tysiąc lat wojen. intryg. pasji religijnej i osiągnięć kulturalnych.

Napisana na nowo. podważająca mity historia Hiszpanii w czasach arabskiego podboju. obejmująca okres od powstania islamu w VII wieku aż do ostatecznego wypędzenia muzułmanów z Półwyspu Iberyjskiego w wieku XVII.

Catlos twierdzi. że wbrew utrwalonym poglądom Al-Andalus nie była ani rajem. w którym panowała światła tolerancja. ani miejscem zderzenia cywilizacji. Przeciwnie. muzułmanie. chrześcijanie i żydzi – chociaż walczyli ze sobą i między sobą – wspólnie budowali kulturalnie i naukowo wyrafinowaną cywilizację. która przeobraziła zachodni świat. położyła podwaliny pod renesans. epokę dominacji Europy. i nowożytną kulturę żydowską.

Królestwa wiary. barwny. panoramiczny obraz bardzo ważnego. ale niezrozumianego okresu dziejów. ukazują genezę naszego dzisiejszego świata: wewnętrznie połączonego i pluralistycznego.

Królestwa wiary to wnikliwe i stonowane spojrzenie na muzułmańską Hiszpanię od jej początków do żałosnego upadku. Opierając się na mistrzowskiej znajomości źródeł pierwotnych i wtórnych. Catlos ukazuje jej osiągnięcia i trwałe dziedzictwo. Ta znakomita. dobrze napisana i udokumentowana książka rzuca nowe światło na dzieje Półwyspu Iberyjskiego.- Teofilo F. Ruiz. profesor historii na University of California w Los Angeles.

Nowy. żywy i interesujący opis średniowiecznych Hiszpanii i Portugalii. który odbiega od stereotypów i ukazuje nam w znacznie bardziej niż dotąd zniuansowany sposób stosunki i interakcje między różnymi społecznościami wyznaniowymi na półwyspie.- Hugh Kennedy. profesor arabistyki na University of Lo ndon. autor Caliphate: The History of an Idea.

Brian A. Catlos zabiera nas w podróż przez kalejdoskopowy krajobraz stosunków muzułmańsko-chrześcijańsko-żydowskich. Przeprowadzona przez niego zręczna analiza ukazuje w jasnym świetle siły. które przyczyniły się do stworzenia zarówno rzeczywistego. jak i mitycznego obrazu życia w mauretańskiej Hiszpanii. – Thomas F. Glick. emerytowany profesor historii na Boston University. autor Islamic and Christian Spain in the Early Middle Ages.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 49.9


Szerlok Holmes i jego przygody. Tajemnicze morderstwo nad jeziorem

Autor: Arthur Conan Doyle

Doktor Watson otrzymuje list od Szerloka Holmesa. który prosi go. by przybył on do doliny Boscombe w sprawie niecierpiącej zwłoki. Watson. namówiony przez żonę. by nie porzucał przyjaciela w nieszczęściu. jedzie do przyjaciela. który czeka już na niego na dworcu. Obaj jadą pociągiem. Podczas podróży Holmes opowiada przyjacielowi o tym wydarzeniu. Otóż został zamordowany pan Mac Carthy. Australijczyk i właściciel małego folwarku. który dzierżawił od innego Australijczyka – pana Turnera. Podejrzenie pada na jego syna. Jamesa McCarthy. który przybył w dzień morderstwa zupełnie niespodziewanie. spotkał ojca. a nawet pokłócił się z nim. Podczas aresztowania James nie był wcale zaskoczony tym. że jest oskarżony – powiedział. że sobie na to z

:

Cena:


Matka much. Zwierzomówcy

Autor: Jacob Grey

W przygotowaniu ostatni tom trylogii. Pierwsza część „Zwierzomówcy. Znak pająka” została przetłumaczona na 31 języków. a prawa do jej ekranizacji wykupiła wytwórnia 20th Century Fox.

Ta seria zachwyci wszystkich fanów twórczości Neila Gaimana (zwłaszcza jego „Księgi cmentarnej”). opowieści o Batmanie czy serii o Harrym Potterze. Historia porzuconego przez rodziców chłopca. który rozmawia z krukami. pełna jest wartkich przygód. mrożących krew w żyłach zwrotów akcji. a także odrobiny wzruszających momentów.

„Zwierzomówcy” to seria dla młodszych nastolatków (10-12 lat). po którą jednak z równą przyjemnością sięgną ich rodzice. Pozwoli im choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zatopić w bajkowym. pełnym ekscytujących historii świecie miasteczka

:

Cena:poczucie przynależności, chłopiec znikąd, biblioteka ebooków, o powstawaniu polaków, konstytucja stanów zjednoczonych tekst, zza grobu, brain tracy, pogoda dla puchaczy, krzysztof jarosz, cholewa gambit, uratuj mnie guillaume musso, kazusy prawo karne, salon prl, psychologia inwestowania pdf, andrzej syska szafrański, bez serca willow winters…