ISBN

ISBN

9788366505117: Wydawnictwo

Format

26: https://woblink.com/ebook/premie-gorskie-najwyzszej-kategorii-kornhauser-jakub-190671u

Cena:


Germanofil

Autor: Piotr Zychowicz

Polak. który chciał sojuszu z III Rzeszą.

Władysław Studnicki był politycznym prorokiem. W najdrobniejszych szczegółach przewidział klęskę 1939 roku w wojnie z Niemcami. sowiecki cios w plecy i zdradę aliantów. Bezskutecznie apelował do ministra Becka o przyjęcie oferty III Rzeszy i wspólny marsz przeciwko Związkowi Sowieckiemu.

Podczas II wojny światowej żądał od Hitlera. by porzucił zbrodniczą politykę okupacyjną w Polsce. Wielokrotnie interweniował na rzecz aresztowanych rodaków. Gotowy był nawet stanąć na czele kolaboracyjnego rządu. by ratować naród przed terrorem. Niemcy uwięzili go na Pawiaku.

„Czołowy polski germanofil”. jak sam się nazywał. był krytykiem AK. Sprzeciwiał się zamachom. sabotażom i akcji „Burza”. gdyż działania te kosztowały Polaków mnóstwo krwi. a korzystali na nich wyłącznie Sowieci. Powstanie warszawskie uważał za koszmarny błąd i narodowe nieszczęście.

Dla komunistów Studnicki był „wrogiem ludu” i „faszystą”. Skazali go na zapomnienie. Piotr Zychowicz przywraca należne mu miejsce w historii. Germanofil przedstawia dramat i niejednoznaczne losy tej postaci. To najbardziej niepoprawna politycznie polska biografia z okresu II wojny światowej.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 39.9


Rzepak

Autor: praca zbiorowa

Rzepak. Identyfikacja agrofagów i niedoborów pokarmowych jest pierwszym tego typu atlasem. w którym znajdziemy wszystkie chwasty. objawy chorób. objawy niedoborów pokarmowych i szkodniki. które możemy znaleźć na każdej plantacji rzepaku. Jesteśmy przekonani. że nasz Atlas znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie rolnym.

Wydawnictwo: Agro Wydawnictwo

Cena: 10.5


ISBN

9788381479400: Wydawnictwo

Format

34: https://woblink.com/ebook/ten-wyrazajacy-uleglosc-beata-patyna-191265u

Cena:


ISBN

9788324264452: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/-spiewa-to-co-milczy-tam-gdzie-oddech-wiersze-adam-zagajewski-191252u

Cena:rafał maciąg, czarne dziury hawking, audiobook czarne stopy, pionek kuźmińscy, cztery łabędzie, magda kolikowska córka pershinga, zew krwi książka, mechaniczna ksiezniczka, wywoływanie duchów, carlos ruiz zafon książki, łukasz praski, toca gra, kamorry, jestem szczesliwym singlem, dziedzictwo posłańca chomikuj, władcy polski. historia na nowo opowiedziana, atlas zbuntowany ayn rand, trzy razy ty film online, inicjały średniowieczne, ukryty pokój…