https://woblink.com/product-publication/download/154351/epub

https://woblink.com/product-publication/download/154351/epub

1:

:

Cena:


Winnetou. Tom I–III

Autor: Karol May

Winnetou to kultowa postać stworzona przez Karola Maya. Młody i szlachetny wódz Apaczów stanowił wzór dla wielu pokoleń młodych czytelników. których zachwycał dzielnością. godnością i umiejętnościami strzeleckimi. Historie o Winnetou to poruszające opowieści o przyjaźni. odwadze i honorze. a także znakomite przygody rozgrywające się na Dzikim Zachodzie.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 18.46


Na skraju świata

Autor: Katarzyna Archimowicz

Olga to ambitna i odnosząca sukcesy dyrektorka wielkiej korporacji. Od dziesięciu lat jest w szczęśliwym związku. ma zaufanych przyjaciół i kochającą rodzinę. Pewnego dnia jeden telefon wywraca jej życie do góry nogami. Wszystko zaczyna się rozpadać. Partner popada w uzależnienie i poważne kłopoty finansowe. a ukochany ojciec przyjeżdża z Włoch. by zdradzić pewną rodzinną tajemnicę… Olga będzie musiała wyruszyć w podróż do swoich korzeni i zmierzyć się z narastającymi lękami. a przede wszystkim znaleźć odpowiedź na pytanie: kim jestem?

„Na skraju świata” to pełna ciepła opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie i o prawdziwej miłości. która potrafi zjawić się wtedy. kiedy najmniej jej oczekujemy.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 3


ISBN

9788395680205: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/zapiski-z-tamtego-swiata-maurycy-allerhand-leszek-allerhand-182225u

Cena: Leszek Allerhand


Tajemna mowa drzew

Autor: Erwin Thoma

Wsłuchaj się w tajemną mowę drzew. Odkryj magię lasu. Książka Erwina Thomy – słynnego austriackiego leśnika i architekta. który zrewolucjonizował myślenie o drzewach i drewnie.

„Drewno ich potężnych pni ogrzewa nas i otacza opieką. a ich korzenie wrastają głęboko w ludzkie serca. Każdy. kto choć raz był świadkiem ścięcia potężnego drzewa. czuł. jak bardzo poruszający to widok. Powalenie rosnącego przez setki lat olbrzyma. nigdy nie będzie dla człowieka obojętne ” – pisze Erwin Thoma.

Las jest dla niego skomplikowanym ekosystemem. społecznym i mądrym organizmem. pamiętającym miliony lat ewolucji. Drzewa natomiast są cudem statyki i architektury. Ich konstrukcja pozwala przetrwać wszelkie kaprysy pogody. Co więcej. drzewa mówią. a współczesny człowiek stracił zdolność słuchania tego. co chcą nam przekazać.

Erwin Thoma postanowił odkryć tajemnice drzew – jako leśnik obserwował je przez lata. jako architekt wrócił do tradycyjnego stolarstwa. wykorzystującego wyłącznie czyste drewno. Stworzył system budowy domów z drewnianych paneli i zadziwił świat!

Czy wiecie. że drzewa zmieniają swoje właściwości w zależności od fazy Księżyca?

Z księżycowego drewna budowano okręty rzymskie. świątynie buddyjskie sprzed setek lat i najdroższe instrumenty muzyczne. Erwin Thoma jako pierwszy postanowił sprawdzić. czy przekazywana z pokolenia na pokolenie mądrość może być potwierdzona naukowo.

Czego od drzew może nauczyć się człowiek. który chce żyć ekologicznie i rozsądnie wykorzystywać zasoby lasu? Tajemna mowa drzew to książka. która nie tylko udzieli odpowiedzi na te pytania. ale dostarczy prawdziwej czytelniczej satysfakcji. Thoma pisze o lasach i drewnie ze znawstwem i wyjątkową mądrością.

Erwin Thoma (ur. 1962) – austriacki leśnik i przedsiębiorca. Zainspirowany wiedzą oraz opowieściami dziadka cieśli na temat tradycyjnych drewnianych domów. stworzył własną metodę ich produkcji. Znajomość tajemnic lasu oraz współpraca z laboratoriami europejskich uniwersytetów pomogły dobrać najlepszy budulec. Jego drewniane domy są wytrzymałe. energooszczędne i komfortowe; zbudowane jedynie z ekologicznych materiałów. bez użycia klejów i metalowych łączników. Metoda Thomy (Holz100) została opatentowana i zyskała międzynarodowe uznanie. a on sam zajął się rozpowszechnianiem wiedzy o naturze i wyjątkowych właściwościach drzew. zyskując uznanie czytelników w Niemczech i kilku innych krajach. gdzie sprzedano prawa do jego książek.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28pozegnanie jesieni, ortograficzny słownik, człowiek w wysokim zamku, najlepsze audiobook, justyna chłap-nowakowa, moje życie jest, na kraterze u wańkowicza, zola nana, chlopak ktory o mnie walczyl pdf, jessica khoury, lagercrantz, wojciech radecki, audiobook kłamczucha, ślepowidzenie peter watts, jaskinowiec, mark olshaker…