Nowe Oświecenie

Nowe Oświecenie

Autor: Steven Pinker

„Moja nowa ulubiona książka wszech czasów”.

Bill Gates

Każdy. kto sądzi. że świat się kończy. powinien na nowo przemyśleć sprawę: ludzie żyją dłużej. są coraz zdrowsi. bardziej wolni i szczęśliwi. a chociaż świat stoi przed obliczem poważnych problemów. rozwiązania kryją się w oświeceniowym ideale stosowania rozumu i nauki.

Czy świat naprawdę się rozpada? Czy ideał postępu się zdezaktualizował? W tej błyskotliwie napisanej ocenie kondycji ludzkiej w trzecim tysiącleciu psycholog poznawczy i intelektualista Steven Pinker nakłania nas. abyśmy się nie koncentrowali na krzykliwych nagłówkach i proroctwach zagłady. które wydobywają z nas najgorsze skrzywienia poznawcze. Zamiast tego radzi skupić się na faktach: na siedemdziesięciu pięciu zdumiewiających wykresach Pinker pokazuje. że życie. zdrowie. dostatek. bezpieczeństwo. pokój. wiedza i szczęście wzrastają nie tylko na Zachodzie. lecz na całym świecie. Motorem tego postępu nie jest jakaś kosmiczna czy mistyczna siła. Jest on dobrodziejstwem Oświecenia: przekonania. że wiedza może się przyczynić do poprawy ludzkiego losu.

Pinker analizuje źródła sceptycyzmu i strachu. Czy ludzie są ze swej istoty irracjonalni? Czy do ugruntowania moralności potrzebujemy religii? Czy nowoczesność wpędziła nas w samotność i skłonności samobójcze? Czy żyjemy w „epoce postprawdy”? W „epoce terroru”? Czy wszystko się zawali w apokalipsie wojny jądrowej. niedoboru zasobów. zmian klimatycznych i zerwanej z uwięzi sztucznej inteligencji?

Z intelektualną głębią i literacką swadą Steven Pinker przedstawia argumenty za rozumem. nauką i humanizmem: ideałami. których potrzebujemy. aby zmierzyć się z naszymi problemami i podtrzymać postęp ludzkości.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Wagina

Autor: Catherine Blackledge

Jesteś szczęśliwą posiadaczką waginy? A może szczęśliwym wielbicielem waginy należącej do kogoś innego? Niezależnie od tego. jakiej udzielisz odpowiedzi. każda kolejna strona książki Catherine Blackledge będzie cię zaskakiwać i z każdej dowiesz się czegoś zupełnie nowego. ‚Wagina’ to nie tylko wspaniały portret najskrytszych tajemnic kobiecego ciała. ale również bezpruderyjny obraz kobiecej seksualności w każdym jej aspekcie. Autorka książki łamie wszystkie tabu i żywiołowo manifestuje swój kult kobiecości. radość i dumę z posiadania waginy.

Dr Catherine Blackledge – brytyjska dziennikarka specjalizująca się w dziedzinie seksualności. Jej pierwsza książka. ‚Wagina’. zyskała powszechne uznanie i została przetłumaczona na dziesięć języków. Catherine Blackledge jest również autorką biografii astrologa Williama Lilly’ego. Urodzona w 1968 r. mieszka w północno-zachodniej Anglii z mężem i córką.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Zimowa forteca

Autor: Neal Bascomb

Jest rok 1942 i nazistowskie Niemcy dążą do zbudowania broni. jakiej świat dotąd nie widział. W tym celu powołują zespół fizyków i gromadzą zapasy uranu. Wszystkie ich plany zależą teraz od zdobycia odpowiedniej ilości ważnego składnika: ciężkiej wody. która produkowana jest w Vemork w Norwegii. jedynej na świecie fabryce wytwarzającej tę niezwykle rzadką substancję. Inżynierowie Vemork. pracując pod groźbą śmierci. starają się nadążyć z produkcją na potrzeby niemieckich naukowców. Dla aliantów sprawa jest prosta: fabryka musi zostać zniszczona. Ale jak dostać się do pilnie strzeżonej fortecy. która stoi na zboczu urwistego wąwozu w jednym z najzimniejszych i najbardziej niedostępnych miejsc na ziemi? Ma im w tym pomóc Leif Tronstad. znakomity norweski naukowiec. który uciekł z kraju. b

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 34.9onan barbarzyńca, tancerka krawędzi chomikuj, żeromski nowele, błękitny zamek audiobook, tomek na tropach yeti pdf, nierozwiązane zagadki, stulecie winnych tom 1, co robi język za zębami?, kłamczucha streszczenie, nowa psychologia sukcesu, miasto szczęśliwe, ojcze nas, arael, neurologia książka, flet z mandragory, cechy prozodyczne mowy, czas żniw samantha shannon, wspomnienia z domu umarłych pdf, boże igrzyska, biologia cke…