Bez powrotu

Bez powrotu

Autor: Graham Bowley

Pierwsi na szczyt weszli Włosi. Było to 4 sierpnia 1954 roku. ale do dziś K2. choć nie jest najwyższą górą świata. pozostaje jedną z najbardziej pożądanych. a jednocześnie najniebezpieczniejszych. Pochłonęła w sumie sześćdziesiąt sześć istnień. Z każdej dziesiątki zdobywców jeden zostaje tam na zawsze.

„Bez powrotu” to historia międzynarodowej wyprawy z sierpnia 2008 roku. w czasie której zginęło jedenaście osób. Na początku wydawało się. że Graham Bowley. reporter. który nigdy nie postawił stopy w Karakorum. nie jest najlepszym kandydatem do opisania tych dramatycznych zmagań. Okazało się jednak. że potrafił na nie spojrzeć z dystansu i z obiektywizmem. którego często brakuje uczestnikom wydarzeń. Interesowało go też coś więcej: kim są himalaiści. jak wygląda ich życie. kiedy nie są w górach. a przede wszystkim – co motywuje ich do podjęcia tak wielkiego ryzyka. Dlaczego zapragnęli zmierzyć się z górą gór.

„Bowley zbudował swoją opowieść na podstawie wywiadów z osobami. które przeżyły tragiczną wyprawę. oraz z ich rodzinami. Dzięki wytrwałej pracy stworzył przejmującą i trzymającą w napięciu relację z tego przerażającego dnia. opisując kolejne wydarzenia nieszczęście po nieszczęściu.” Holly Morris. „New York Times Book Review”

„Historia niezwykłej odwagi. szaleństwa i siły przetrwania. która ukazuje pełen obraz tej tragicznej wyprawy. Bowley z niemal filmową precyzją odtwarza przebieg wydarzeń. Książka. od której nie będziecie mogli się oderwać.” Justin Marozzi. „Financial Times”. autor książki „Bagdad. Miasto pokoju. miasto krwi”

„Bowley jest nieustraszonym dziennikarzem i utalentowanym pisarzem. Wstrząsająca. bolesna książka.” „Kirkus Reviews”

„Bowley przenosi nas w góry. Lawina zrywa liny. himalaistów ogarnia ciemność. a służby ratownicze próbują pomóc poszkodowanym. historia robi się tak gęsta. że nie będziecie w stanie przerwać lektury […]. „Bez powrotu” to nie tylko książka. od której nie sposób się oderwać. ale też taka. o której długo nie przestaniecie myśleć.” „BookPage”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Bez końca. Uwikłani. Tom 6

Autor: Laurelin Paige

Alayna i Hudson wracają w nowym tomie elektryzującej serii Uwikłani!

Po wielu burzliwych przejściach Alayna i Hudson prowadzą spokojne rodzinne życie. Wszystko do czasu. gdy Chandler oznajmia. że zamierza się ożenić. Jego wybranką jest córka Edwarda Fasbendera. a to może oznaczać tylko jedno…

Ich sielankę przerywa żona Edwarda. Celia. Kobieta. która zrobi wszystko. aby wystawić na próbę trwałość rodziny Pierce’ów. Na dodatek Hudson otrzymuje tajemniczy list z pogróżkami.

Hudson musi chronić Alaynę. Nie tylko przed Celią. ale także przed swoją mroczną przeszłością. która teraz zaczyna go ścigać. Czy uda mu się utrzymać w tajemnicy błędy młodości. które mogą zniszczyć ich rodzinę? Czy to możliwe. aby ich szczęście trwało bez końca?

Nieprzewidywalny i nie

19.99: https://woblink.com/ebook/pani-henryka-i-morderstwo-w-pensjonacie-gurnard-katarzyna-124509u

Cena:


Wojownicy (tom 9). Świt

Autor: Erin Hunter

NADZIEJA NADEJDZIE. GDY ŚWIT PRZEZWYCIĘŻY MROK

Wojownicy. którzy wiele księżyców temu wyruszyli w podróż. by dowiedzieć się jaka jest przyszłość klanów. powracają z przerażającą wiadomością: albo znajdą nowy dom. albo zginą! Jednak nie łatwo jest przekonać koty do opuszczenia lasu. szczególnie. kiedy nikt nie wie dokąd mają iść. W dodatku Liściasta Łapa. córka Ognistej Gwiazdy. nadal nie wróciła do domu.

„Powrót «Wojowników» zwiastuje duże zmiany. Czy pobratymcy zgodzą się opuścić las w poszukiwaniu nowego domu?

Świt zaskakuje i trzyma w napięciu niczym rasowy thriller… aż do ostatnich stron!”.

Weronika Baran. opetaniczytaniem.pl

29.99: https://woblink.com/ebook/trafikant-robert-seethaler-145125u

Cena:


Skandynawski raj

Autor: Michael Booth

Poznaj blaski i cienie życia na dostatniej Północy!

W krajach skandynawskich mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie. Nie zmieniają tego nadzwyczaj wysokie podatki. jakie płacą Norwegowie. problemy z alkoholem Finów ani chłodne stosunki Szwedów z sąsiadami.

Co decyduje o zadowoleniu społecznym w państwach Północy? Jaki wpływ ma na nie brak drastycznych różnic między mieszkańcami i jaki jest stosunek ludności do imigrantów? Czym jest i co o Skandynawach mówi „prawo Jante”?

Michael Booth z brytyjską ironią opowiada o blaskach i cieniach życia na dostatniej Północy i zasypuje Czytelnika ciekawostkami. Obserwuje codzienne życie w Danii. Norwegii. Finlandii. Szwecji oraz Islandii. a także mieszkańców tych krajów. które zdają nam się rajem na ziemi. Co cie

:

Cena:


Sojusznik czy wróg? Relacje polsko-niemieckie w czasach Mieszka I i Bolesława Chrobrego

Autor: Mariusz Samp

Mariusz Samp opisuje. w jakich okolicznościach wojska Mieszka I i jego syna Bolesława zwyciężały liczniejsze i lepiej wyposażone siły cesarskie. Na podstawie licznych źródeł i opracowań przedstawia pierwsze sukcesy naszego oręża. a także mniej znane epizody pierwszej wojny polsko-niemieckiej.

Jakie było znaczenie bitwy pod Cedynią? Czy Chrobry faktycznie był okrutnym i pysznym władcą? Jak konflikt polsko-niemiecki opisywał kronikarz Thietmar? Jaki przebieg miała współpraca militarna Piastów z Ludolfingami? Dlaczego zaledwie kilka lat po słynnym zjeździe gnieźnieńskim doszło do wybuchu długoletniej wojny?

Najnowszy e-book portalu Histmag.org to pozycja. którą można polecić nie tylko miłośnikom historii wojsko

27.9: https://woblink.com/ebook/cos-tu-nie-gra-joanna-szaranska-142821u

Cena:leksykon prawa administracyjnego, co to znaczy być chrześcijaninem, niepokonani ulub, cham niezbuntowany, ebook darmowy, książki pdf, ibuk.pl, otwórz oczy sinicka pdf, mikołajek pdf pobierz, samantha young sztuka uwodzenia, jak sprzedac dusze diabłu, ekonomia dla bystrzaków pdf, jugosławia język, sykulski leszek, jak łatwo rzucić palenie, dietetyka kliniczna, agnieszka siepielska antonio, wojna polsko ruska pod flagą biało czerwoną fragment, katarzyna michalak zemsta pdf, jerzy nasierowski książki…