ISBN

ISBN

9788380879614: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/blogosc-zycia-judith-orloff-184646u

Cena:


Siła rezyliencji

Autor: Glenn R. Schiraldi

Czy zastanawiasz się czasami. dlaczego niektórzy z nas bez problemu przechodzą przez życiowe burze. a inni upadają i nie potrafią się podnieść? Dlaczego pewni ludzie radzą sobie z przeciwnościami losu. a inni nie są w stanie stawić im czoła?

Kluczem jest rezyliencja. czyli umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i bolesnymi doświadczeniami. To siła ciała. umysłu i charakteru. która pozwala właściwie reagować na przeciwności losu i napotykane wyzwania. Nie da się uniknąć prób. na jakie wystawia nas los. To. jak na nie reagujemy. wynika ze świadomie rozwijanej rezyliencji. która stanowi podstawę zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Jak więc wykształcić tę umiejętność?

W książce przedstawiono najważniejsze metody. które pomogą Ci podnieść się po porażce. Przekonasz się. jak pielęgnować wewnętrzną siłę pozwalającą poradzić sobie z wyzwaniami stawianymi przez życie.

Glenn Schiraldi dostarcza narzędzi do uporania się z codziennymi kłopotami. które nękają każdego z nas. a także z poważniejszymi problemami. które są przyczyną lęku i stresu oraz mogą zagrażać życiu. Dzięki licznym ćwiczeniom nauczysz się kierować emocjami. zarówno przyjemnymi. jak i przykrymi. oraz poprawiać swoje samopoczucie. Dowiesz się także. jak dbać o zdrowie psychiczne i poradzić sobie z lękiem. depresją lub uzależnieniem. Co najważniejsze. zdobędziesz realne umiejętności pozwalające rozwijać się bez względu na to. jakie kłody życie rzuca Ci pod nogi.

Dowiedz się. jak:

• podnieść się po porażce.

• radzić sobie z bolesnymi emocjami.

• wzmocnić poczucie własnej wartości i siłę wewnętrzną.

• zachować spokój w warunkach presji.

pokonywać życiowe trudności.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 49.9


W stronę Xenopolis

Autor: Czyżewski Krzysztof

Jak w boleśnie podzielonej wspólnocie przełamać paraliż wzajemnych uprzedzeń i niechęci? Dlaczego słabe centrum wzmacnia granice i buduje zasieki? Czym jest dzisiaj „pogranicze” i jakich pytań nie wolno tam zadawać? Wreszcie. co to znaczy „zabić most” i dlaczego „bieda temu. kto wyrusza i nie powraca”? Najobszerniejszy jak dotąd wybór twórczości eseistycznej Krzysztofa Czyżewskiego – praktyka idei. pisarza. tłumacza. redaktora. reżysera – umiejscawia Europę Środkową w samym środku najważniejszych dla współczesnego świata pytań i problemów: kryzysu wspólnotowości. pogłębiających się podziałów i coraz ostrzejszych wojen kulturowych.

Współtwórca Ośrodka „Pogranicze” zabiera czytelnika w podróż po europejskich peryferiach: do rumuńskiej Timisoary. kawiarni w siedmiogrodzkim Sybinie. do Czerniowiec – miasta na rubieżach dawnej monarchii habsburskiej. Wilna czy Krasnogrudy i Sejn. z którym związał swoje życie. Uwaga ciągnie go też w rejon europejskiego „epicentrum burz” ­– do Kosowa i Bośni. które opisuje tuż po tragicznym konflikcie na początku lat 90. ubiegłego wieku. W pełniejszym zrozumieniu historii tych miejsc. gdzie „nikt nie może mieć racji i nikt nie może być jej pozbawiony”. pomagają mu Rebeca West. Edith Durhan. Ivo Andrić. Danilo Kiš. Maria Todorova. Robert Kaplan. Drago Jančar czy Roger Cohen.

Europa Środkowa jawi się tu jako etos i postawa. która wykorzenieniu przeciwstawia przynależność. kompleksowi prowincjonalizmu – siłę prowincji. a ostro zarysowanym granicom – przestrzeń przenikania i współistnienia. W swoich eseistycznych peregrynacjach Czyżewski podąża po mapie wyznaczonej przez outsiderów. wygnańców i kontestatorów. niesfornych intelektualistów. dla których Europa pozostawała i pozostaje ciągle niezrealizowanym w pełni projektem: Vincenzem. Rothem. Stempowskim. Ficowskim. Giedroyciem. Venclovą. a nade wszystko z Miłoszem.

Wydawnictwo: Międzynarodowe Centrum Kultury

Cena: 35


Poskromienie złośnicy

Autor: William Shakespeare

”Poskromienie złośnicy” to komedia Williama Shakespeare’a napisana około 1592. Jest to jedno z pierwszych dzieł Shakespeare’a. 

Bogaty mieszczanin z Padwy. Baptista Minola. ma dwie córki – starszą. pełną złości i humorów. nieznośną Katarzynę oraz jej młodszą siostrę. Biankę. piękną i dobrze ułożoną. Bianka ma licznych wielbicieli. którzy pragną pojąć ją za żonę. Stary Minola stawia jednak warunek – wyda za mąż młodszą córkę dopiero wtedy. gdy męża znajdzie starsza.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 14.49


ISBN

9788366297470: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/urocza-dla-ciebie-becky-wade-renata-czernik-184900u

Cena:e-booki, hobbit mobi, strażacy książka, ksiazki blanka lipińska, pacjentka ebook, neuropatia uciskowa, parafrazować, jak wojtek został strażakiem, fizjoterapia kliniczna, dominik dan, wielka rzeka, pamiętnik świętego mikołaja, pokarm dla mózgu, w samym środku zimy, optyk kochański, kot w butach audiobook, wyspy plugawe audiobook, droga szamana etap 3…