https://woblink.com/product-publication/download/8220/epub

https://woblink.com/product-publication/download/8220/epub

1:

:

Cena:


Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw. które wstrząsnęły Hollywood. Kulisy zbrodni Mansona

Autor: Vincent Bugliosi

Światowy bestseller i arcydzieło literatury faktu!

Kronika jednej z najgłośniejszych zbrodni w historii USA

9 sierpnia 1969 roku w posiadłości przy Cielo Drive w zamożnej dzielnicy Los Angeles została zamordowana piękna aktorka. żona reżysera Romana Polańskiego. Sharon Tate. a wraz z nią ich nienarodzone dziecko. Oprócz Tate zginęli jej goście: słynny fryzjer hollywoodzkich gwiazd Jay Sebring. przyjaciel Polańskiego z czasów studiów w łódzkiej filmówce Wojtek Frykowski i jego narzeczona. córka potentata kawowego. Abigail Folger. Piątą. przypadkową ofiarą był Steven Parent. 18-letni znajomy dozorcy. Za tymi morderstwami stał Charles Manson i członkowie jego grupy religijnej zwanej Rodziną. Dzień później z ich rąk zginęły dwie kolejne osoby.

Dlaczego młodzi ludzie zabijali na rozkaz Mansona? Co wspólnego z tą okrutną zbrodnią ma piosenka zespołu The Beatles Helter Skelter?

Vincent Bugliosi. główny oskarżyciel w najgłośniejszym w dziejach amerykańskiego sądownictwa procesie. odpowiada na pytania. które dziś nadal nie przestają intrygować.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 39


EPUB.MOBI

10804: 35

https://woblink.com/product-publication/download/10804/epub

:

Cena:


Kod kreatywności. Sztuka i innowacja w epoce sztucznej inteligencji

Autor: Marcus du Sautoy

W Kodzie kreatywności Marcus du Sautoy bada naturę kreatywności. a także dostarcza niezbędnego przewodnika po algorytmach oraz rządzących nimi matematycznych regułach. Zadaje pytanie o to. jaka część naszej emocjonalnej reakcji na sztukę jest efektem oddziaływania struktury i regularności na nasze mózgi. oraz co właściwie oznacza kreatywność w matematyce. sztukach plastycznych. języku i muzyce.

„Du Sautoy jest nauczycielem. który objaśnia nie tylko dokonania programistów i twórców. ale także matematykę chaosu leżącą u podstaw sztuki i naszej emocjonalnej reakcji na nią” – Hans Ulrich Obrist – szwajcarski historyk i krytyk sztuki.

Książka fascynująca… Jeżeli doświadczenia. nadzieje. marzenia. wizje. żądze. miłości i odrazy kształtujące ludzką wyobraźnię nie są niczym więcej niż »kodem»«. to wcześniej lub później maszyna go złamie. Co więcej. du Sautoy prezentuje eklektyczny wybór świadectw dowodzących. że to dzieje się już teraz.The Times

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 27.45


Najmądrzejszy w pokoju

Autor: Thomas Gilovich

Dwaj wybitni psychologowie każdego uczynią mądrym! Thomas Gilovich i Lee Ross w „Najmądrzejszym w pokoju” prezentują najbardziej użyteczne odkrycia psychologii społecznej. Ale w tej lekcji o ludzkiej naturze. autorzy nie tylko ujawniają drogę do mądrości. Podają także kompleksowe wytyczne do tego. jak wpływać na ludzi. których spotykamy w naszym życiu. 

Choć łatwo znaleźć ją w sentencjach – w internecie. kalendarzach. księgach cytatów – wciąż trudno zrozumieć. czym tak naprawdę jest i jak ją osiągnąć. Mądrość – to jej Thomas Gilovich i Lee Ross poświęcili ważną społecznie i niezwykle aktualną książkę „Najmądrzejszy w pokoju”. Autorzy przekonują. że „nie możesz być mądrym człowiekiem. nie mając mądrego podejścia do ludzi”. Piszą o tym. jak odkrywać motywy ludzkich zachowań i wykorzystać tę wiedzę do lepszego zrozumienia innych oraz skutecznego wywierania na nich wpływu. Arogancję. chciwość i krótkowzroczność przeciwstawiają inteligencji. wnikliwości i rozsądnemu dokonywaniu ocen. Bo „żeby być mądrym. trzeba być psycho-mądrym”.

Gilovich i Ross odnoszą się do badań prowadzonych na gruncie psychologii społecznej. analizują mądre i niemądre słowa oraz czyny postaci ważnych w historii świata. Przytaczają anegdoty. których bohaterami są m.in. Roger Federer i Rafael Nadal. W atrakcyjny i w pełni zrozumiały sposób podają czytelnikom wytyczne do podejmowania lepszych decyzji – w roli rodziców. pracodawców lub pracowników. przyjaciół lub doradców. a nawet obywateli świata.

Bo choć w „Najmądrzejszym w pokoju” głos zabierają wybitni naukowcy. to odnoszą się do realnego. codziennego życia. w którym każdego dnia – w domu. pracy. na zakupach. spacerze czy w restauracji – spotykamy ludzi. To z nimi zarówno popadamy w konflikty. rywalizujemy. negocjujemy. jak i budujemy związki. Od nich uzależniamy zagospodarowanie swojego czasu. a także pieniędzy. I to na nich mamy szansę świadomie. mądrze wpływać. aby osiągać zamierzone cele. To wiedza niezbędna. by stać się „najmądrzejszym w pokoju” – rodzinie. społeczeństwie. biznesie czy polityce.

Książka ukazuje się w momencie. w którym można mówić o ogromnym postępie w psychologii społecznej i nauce o dokonywaniu ocen i podejmowaniu decyzji – w dziedzinach zajmujących się aspektami mądrości. Thomas Gilovich i Lee Ross wnieśli istotny wkład w ich rozwój. poświęcając im łącznie osiemdziesiąt lat życia. Z laboratoriów psychologów napływały informacje o przełomowych odkryciach dotyczących zachowań człowieka. pozwalających wyjść poza ograniczony punkt widzenia. Rozumienie myśli. uczuć. wyborów i działań ludzi – to wiedza. która powinna być znana każdemu. kto pragnie być mądrzejszy.

‚Tak naprawdę najmądrzejszymi ludźmi w pokoju są Tom Gilovich i Lee Ross. To wspaniała książka. która sięga po to. co najlepsze w psychologii. aby wywrzeć wpływ na to. jak żyjemy.’

– Malcolm Gladwell. autor bestsellerów Punkt przełomowy. Błysk oraz Dawid i Goliat

‚Dwaj znakomici psychologowie przedstawiają kwintesencję mądrości zgromadzonej w ich dziedzinie nauki – kilka lekcji niezbędnych do zrozumienia sekretów naszej codzienności. To niezwykle ważny wykład. którego nie usłyszałeś na studiach. Nie przegap go tym razem.’

– Daniel Gilbert. profesor psychologii na Uniwersytecie Harvarda. autor bestsellera Na tropie szczęścia

‚W książce Najmądrzejszy w pokoju Gilovich i Ross w fascynujący sposób splatają ze sobą nauki społeczne. historię i frapujące anegdoty. aby pomóc nam  w zrozumieniu natury ludzkiej. błędów. jakie popełniamy. i tego. jak mamy żyć. by w pełni wykorzystywać swój potencjał.’

– Dan Ariely. profesor psychologii i ekonomista behawioralny na Duke Univeristy. autor bestsellerowych Potęgi irracjonalności i Szczerej prawdy o nieuczciwości

Thomas Gilovich – profesor psychologii na Uniwersytecie Cornell oraz dyrektor Centrum Ekonomii Behawioralnej i Badań Procesów Decyzyjnych. Jest autorem i współautorem popularnych książek. m.in. „Social Psychology”. „Dlaczego mądrzy ludzie popełniają głupstwa finansowe”. a także „How We Know What Isnt’s So”. Autor głośnych. szeroko cytowanych artykułów m.in. na temat błędów poznawczych czy wpływu zakupów na poczucie szczęścia. Zasłynął z pojęć takich jak Hot hands (gorące ręce). Spotlight effect (efekt spotlight). Self-handicapping (samoutrudnianie). które wprowadził do terminologii psychologicznej.

Lee Ross – profesor psychologii na Uniwersytecie Stanforda i współzałożyciel Centrum Badań nad Konfliktem i Negocjacjami. Wśród jego zainteresowań naukowych znajdują się: psychologia polityki. wpływ społeczny. teoria uprzedzeń. a także badania podejmowania decyzji i rozwiązywania konfliktów. Jest współautorem książek „The Person and the Situation” oraz „Human Interference”. Ross w swojej karierze naukowej wyszedł poza badania w laboratorium. Obiektem obserwacji uczynił także problemy globalne. jak zmiany klimatu czy system prawny. Brał udział w procesach pokojowych w Irlandii Północnej. na Kaukazie i Bliskim Wschodzie. Został wybrany do prestiżowej American Academy of Arts and Sciences. Uhonorowany wieloma nagrodami. w tym: American Psychological Society William James Fellow oraz Distinguished Scientist Award from Society of Experimental Social Psychological

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 39.9rymowane zagadki dla dorosłych, nauka czytania łubkowska, filipek i wakacje, rzeka z powieści miłosza, krąg bernard minier, urszula banaszczak soroka, żydzi w rosji, joanna jasińska, kolej podziemna. czarna krew ameryki, grawitacja, klasyfikacja budżetowa 2020, redukcje jezuickie, naval chłopaki z marsa, biblia ketogeniczna, jan hrabia potocki, patryk chilewicz ksiazka, badania operacyjne w przykładach i zadaniach pdf, baśnie japońskie pdf, cyberterroryzm pdf…