Hania i Szkarłatna Parasolka

Hania i Szkarłatna Parasolka

Autor: Burnell Cerrie

Hania mieszka w Chmurnym Mieście z ciocią-babcią Sassy i ukochanym kotem Północkiem. Kiedy Północek znika w niewyjaśnionych okolicznościach. a wraz z nim wszystkie koty z okolicy. Hania przekonuje się. że tylko jej czarodziejska Szkarłatna Parasolka pozwoli jej go odszukać…

Parasolka unosi Hanię prosto w niezwykłą przygodę. Dziewczynka odnajduje koty. lecz także Północną Orkiestrę i jej Szalonego Dyrygenta…

Wydawnictwo: Amber

Cena: 19.8


Zakochać się w żonie

Autor: Tara Pammi

Valentina wierzyła. że grecki biznesmen Kairos Constantinou poślubił ją z miłości. dopóki nie odkryła. że była to tylko transakcja pomiędzy nim a jej bratem. Ucieka od męża. ale Kairos odnajduje ją i składa propozycję nie do odrzucenia. Da jej rozwód. jeśli Valentina jeszcze przez trzy miesiące będzie udawała jego kochającą żonę… 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Księga ludzi

Autor: Adam Rutherford

Lubimy myśleć o sobie jako o istotach wyjątkowych – ale czy naprawdę coś różni nas od zwierząt? Przecież nasza biologia jest taka sama.

W oryginalnej i intrygującej podróży po świecie ziemskiego życia Adam Rutherford bada rozmaite cechy. które uznawano niegdyś za wyłącznie ludzkie. wykazując. że wcale takimi nie są. Nie jesteśmy jedynym gatunkiem. który się porozumiewa. wytwarza narzędzia. korzysta z ognia albo uprawia seks wyłącznie dla przyjemności. i do tego niekoniecznie seks heteroseksualny. Jedynie nasza kultura przewyższa wszystko. co można obserwować w przyrodzie.

‚Księga ludzi’ zawiera opowieść o tym. jak staliśmy się istotami. którymi dziś jesteśmy. Najnowsze odkrycia naukowe nadają książce charakter pasjonującego kompendium cech jednoznacznie potwierdzających. że nasze miejsce jest w świecie zwierząt. lecz ukazujących również. jak wyjątkowymi ich przedstawicielami jesteśmy.

Adam Rutheford – brytyjski genetyk. Kształcił się w University College London. Autor książek popularyzujących genetykę. m.in. ‚Krótkiej historii wszystkich ludzi. którzy kiedykolwiek żyli’. Publikuje artykuły w ‚Nature’ i ‚The Guardian’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Przebierańcy i przechodnie

Autor: Piotr Wojciechowski

Pamiętacie Państwo układankę. w której przesuwa się kwadraty w górę. w dół i w bok – tak. aby kilka. kilkanaście pozornie niezwiązanych ze sobą kolorowych kwadracików utworzyło jeden spójny obrazek? Ta książka jest właśnie taką układanką.

Każde z osiemnastu opowiadań to mikroopowieść. osobny rozdział większej historii. Bohaterowie – Luba. Drago. Dionizy. Głaz. Tulka. Dima. Ota. Ryszard. Bencjon – pojawiają się w kolejnych opowieściach w różnych konfiguracjach i w różnych momentach swojego życia. W każdej takiej opowieści odnajdziemy inny okruch ich pogmatwanych życiorysów.

Nic tu nie jest proste. odwaga ma swoją cenę. każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje. Pogubieni życiowo bohaterowie próbują jakoś posklejać

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 26.9


Mango

Autor: Elżbieta Walczak

„Hindusi uważają mango za symbol boskich posłańców. którzy żywią się zapachem z kwiatów i drzew oraz bogini Lakszmi. mającej zapewnić wszelkie powodzenie”.

Autorka tomiku MANGO Elżbieta Walczak uważa. że to myśli zasiane w nas tworzą rzeczywistość. Być może nasze szczęście zależy od boskich materii. jednak wiele zależy od nas samych.

„Jeśli jest ziarno. to musi być owoc”.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 19.99


Sam o sobie

Autor: Norman Davies

Kiedy się urodził. mama karmiła go za pomocą wiecznego pióra z pompką. Nie wierzono. że przeżyje.

Uwielbiał podróże i świeże powietrze. Po studiach na Oksfordzie chciał zostać… przewodnikiem górskim. Sport miał we krwi. Nie znosił wylegiwania się na plaży. za to uwielbiał samodzielnie prać koszule w wannie i prasować je. stojąc na balkonie z widokiem na Pacyfik.

Wybitny historyk. autor przełomowego Powstania ’44. jeden z najlepszych znawców Europy Wschodniej. wnikliwy obserwator rzeczywistości. po raz pierwszy opowiada tak osobistą historię: o rodzinie. dorastaniu w Bolton. karierze nauczyciela. związkach z Francją i Polską. samochodach. futbolu. trudnych decyzjach. odważnych celach. Wszystko w charakterystycznym. erudycyjnym Daviesowym stylu – pełnym anegdot i z s

44.9: https://woblink.com/ebook/niedocenione-dzwieki-tamera-alexander-176894u

Cena:wspomnienia gracza gieldowego, jakub firlus, anioły do wynajęcia, w pustyni iw puszczy postacie, słownik angielski pdf, psychologia moralności, magdalena witkiewicz pdf, rywalki kiera cass pdf, narzędzia krzemienne, mit o stworzeniu swiata, michał potocki, oliwia sobczak, rak pęcherzyka żółciowego, genetyka molekularna zadania maturalne, zakazana historia, holocaustu, figury geometryczne klasa 4 sprawdzian pdf…