ISBN

ISBN

9788328707917: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/komisarz-paulina-swist-32898u

Cena:


Trauma

Autor: Max Czornyj

Powrót kultowej serii z Erykiem Deryło!

W duecie z podkomisarz Tamarą Haler. Deryło dołączy

do makabrycznej gry szaleńca.

***

Czy nie byłoby pięknie. gdybyśmy wszyscy się zabawili? Całe dzielnice. osiedla i miasta? Uwierzcie mi. że wspaniale jest podarować komuś szczęście. Darowując pecha. mówi się trudno. Tak musiało być. Amen

***

Do redakcji jednej z lubelskich gazet trafia nietypowy list. Nadawca. nazywający siebie Mistrzem Gry. domaga się jego publikacji. Ogłasza rozpoczęcie ‚Gry w szczęście’. nie podając jednak żadnych reguł. Każdy może dołączyć do makabrycznej rozgrywki. Chętnych nie brakuje.

Tymczasem w opuszczonej ruderze odnalezione zostają bestialsko okaleczone zwłoki. Wszystko wskazuje na to. że gdyby nie pechowy zbieg okoliczności.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 23.99


Przeznaczeni

Autor: Katarzyna Grochola

Oto jest! Nowa powieść Katarzyny Grocholi.

Los? Przypadek? Co kieruje naszym życiem?

Życiowo prawdziwa. nasączona nadzieją i dojrzałym optymizmem. ta książka to Twoje przeznaczenie

O tej książce można opowiadać na wiele sposobów. Na przykład tak: Przeznaczeni to historia pięciu osób. Pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. ale już wkrótce zbiegi okoliczności i przypadkowe na pierwszy rzut oka zdarzenia sprawią. że ich drogi nierozerwalnie się połączą.

Olin jest rozchwytywaną autorką kryminałów. Ma wszystko: pieniądze. sławę. sukces. jest nawet zakochana. Problem w tym. że nie do końca szczęśliwie. Od wielu lat ma romans z żonatym facetem. Historia jakich wiele: ona kocha jego. on kocha tylko ją. no ale żona. dzieci…

Gabrysia pracuje w kasynie. Każdego dnia obserwuje ludzi. którzy wygrali albo przegrali. Sama jest nieufna i żyje na uboczu. Aż do momentu. gdy – przypadkiem – spotyka Mateusza.

Mateusz jest zdolnym grafikiem i beztroskim singlem. Ma pieniądze i kobiety. Pieniądze co prawda pożyczył swojemu przyjacielowi Kubie. ale kobiet w jego życiu nie brakuje – pojawiają się i znikają. Wszystko się zmienia. gdy spotyka Gabrysię. Ta kobieta to dla niego tajemnica. którą musi rozwikłać.

Kuba jest alkoholikiem. Niepijącym. W poszukiwaniu lepszego jutra wyrusza do Stanów Zjednoczonych. Pożyczone od Mateusza pieniądze błyskawicznie trafiają w ręce Jurka (zwanego Jerrym). polskiego emigranta. który w Ameryce dorobił się synów i kolejnych żon. a także paru szemranych interesów. na których nieustannie ma nadzieję się dorobić.

Historie wszystkich bohaterów zbiegają się w kulminacyjnym punkcie. Jedni otrzymają szansę od losu. inni tę szansę bezpowrotnie stracą…

Przeznaczeni to absolutny majstersztyk. na który warto było czekać cztery długie lata. Katarzyna Grochola. najpopularniejsza polska pisarka. postawiła wszystko na jedną kartę i napisała powieść. jakiej jeszcze nie było. Przemyślaną i misternie skonstruowaną. Mądrą. czasem zabawną. a momentami bardzo poważną. O poplątanym życiu. wzlotach i upadkach. O zderzeniach z rzeczywistością. ale nasączoną dojrzałym optymizmem. To powieść. w której gra toczy się o naprawdę dużą stawkę.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33.9matni, podstawy bankowości, jaja faceta, pocalunek smierci, techniki erystyczne, ivan novotny, jacek machowski, poza horyzont, wit urban, aktualne konflikty zbrojne na świecie, bazyli martysz, serce jak głaz, książki na telefon, sławomir mrożek artysta książka, przygody młodego człowieka, karolina janowska, stowarzyszenie umarłych poetow…