Analiza dyskursu w badaniach szkolnictwa wyższego

Analiza dyskursu w badaniach szkolnictwa wyższego

Autor: Helena Ostrowicka

Książka przybliża polskim czytelnikom wybrane podejście w badaniach szkolnictwa wyższego. bazujące na teoretyczno-metodologicznych założeniach analizy dyskursu.Przeznaczona jest dla szerokiego grona badaczy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Sedno

Cena: 35


Ojczyzny wyobrażone

Autor: Salman Rushdie

„Rushdie zdobywa się tu na odwagę tyle razy. ile innym pisarzom nie udaje się przez całe życie”.

„Times”

„Książka skrząca się inteligencją. pełna wyrazistych opinii i cudownych fajerwerków dowcipu”.

„Boston Globe”

Ojczyzny wyobrażone są mistrzowski zbiorem głębokich. żarliwych i przenikliwych esejów i tekstów krytycznych jednego z największych współczesnych pisarzy.

Czerpiąc z dwóch politycznych i kilku literackich ojczyzn. Salman Rushdie ujawnia w tym zbiorze niezwykłą wyobraźnię i zmysł obserwacji najwyższego lotu. Porusza w nim kwestie związane z polityką Indii i Pakistanu. cenzurą. brytyjską Partią Pracy. tożsamością palestyńską. a przede wszystkim z literaturą. prezentując frapujące spojrzenie na twórczość m.in. Umberto Eco. V.S. Naipaula. Grahama Greene’a. Juliana Barnesa. Johna le Carré i Philipa Rotha.

Autor występuje tu jako świadek i komentator wielkich spraw toczących się w świecie. Występuje tu także jako pisarz. na którego wydano wyrok śmierci za Szatańskie wersety. W porywającym eseju Tysiąc dni w balonie odnosi się do własnej sytuacji. broniąc powieści oraz wolności słowa. „Wolność słowa to samo życie” – pisze i zwraca się do czytelników: „Musicie zdecydować. ile wart jest pisarz. jaką wartość przedstawia sobą człowiek. który wymyśla dla was historie i w waszym imieniu spiera się ze światem”.

Salman Rushdie urodził się w 1947 roku w Indiach. Od czternastego roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii. potem także w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Cambridge.

Zadebiutował w 1974 roku powieścią Grimus. Międzynarodową sławę przyniosły mu dopiero opublikowane w 1981 roku Dzieci północy. które zdobyły Nagrodę Bookera. a następnie w roku 1993 Bookera Bookerów i w roku 2008 Best of the Booker. W 1988 roku ukazały się Szatańskie wersety – jego najsłynniejsza powieść.

Rushdie jest laureatem wielu nagród literackich. W 2006 roku odwiedził Polskę. Królowa Elżbieta II nadała mu w 2007 roku szlachectwo.

Spośród utworów Rushdiego REBIS wydał następujące powieści: Grimus. Dzieci północy. Ostatnie westchnienie Maura. Wstyd. Ziemia pod jej stopami. Furia. Śalimar klaun. Czarodziejka z Florencji. Harun i Morze Opowieści. Luka i Ogień Życia oraz zbiór opowiadań Wschód. Zachód.

Wspomnienia pisarza z okresu obowiązywania fatwy – zatytułowane „Joseph Anton. Autobiografia” – REBIS wydał w 2012 roku. w dniu światowej premiery książki. Po dwudziestu latach od pierwszej polskiej edycji REBIS opublikował nowy polski przekład „Szatańskich wersetów”.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 39.9


Anhelli

Autor: Juliusz Słowacki

„Anhelli” to poemat autorstwa Juliusza Słowackiego. obok Adama Mickiewicza uznawanego powszechnie za największego przedstawiciela polskiego romantyzmu.

„Anhelli” jest pesymistyczną prognozą przyszłości polskiej emigracji i jej walki o niepodległość. Głównym wątkiem fabularnym tego poematu jest wędrówka. którą odbywa tytułowy bohater. młodzieniec o imieniu Anhelli. wraz ze swym przewodnikiem po krainie Sybiru – Szamanem. Syberia staje się tutaj „białym piekłem” polskich zesłańców. miejscem fizycznej kaźni i duchowego upadku. Bohaterowie przemierzają sybirską krainę od pustyni poprzez cmentarzyska. lasy aż po mroczne kopalnie Sybiru. Wędrówka ich przypomina miejscami dantejską podróż po piekle. gdzie bohater wraz ze swym przewodnikiem Wergiliuszem przemierza kolejne kręgi piekielne. s

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


ISBN

9788381479097: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/popchnij-mnie-pawel-olearczyk-189354u

Cena:war and magic poradnik, zamiana rebecca fleet, dynastia miziołków fragmenty, serce gangstera pdf, chłopak z lasu, badanie focusowe, bracia z bronxu, arabski syn tanya valko, rodzanice puzyńska, historia bez cenzury polskie koksy, miłośnik książek krzyżówka, podstawy konstrukcji maszyn zadania, zwiadowcy klan czerwonego lisa pdf chomikuj, stanisław biczysko, wyznaje, nagroda zajdla, trąf, podstawy terapii zajęciowej, a plague tale innocence poradnik, 11 minut paulo coelho pdf, narodziny potęgi, zarządzanie od podstaw, rzymski żołnierz…