Wyprawy krzyżowe. Zderzenie dwóch światów

Wyprawy krzyżowe. Zderzenie dwóch światów

Autor: Marcin Sałański

Wyprawy krzyżowe są niezwykłym elementem dziejów Europy i świata. Są fenomenem swoich czasów. o tyle ciekawszym. że jego ideologiczne zręby pozostały żywe w kulturze Zachodu także w późniejszych czasach. Na dobrą sprawę przetrwały one do dziś w wersji przetworzonej przez historyczne uwarunkowania. Liczony na setki lat religijny konflikt pomiędzy chrześcijańskim Zachodem a muzułmańskim Wschodem stał się z czasem konfliktem o znacznie szerszym znaczeniu.

Walka. którą oficjalnie rozpoczęło wezwanie papieża Urbana w Clermont w 1095 r. przetrwała w świadomości ludzi jako starcie dwóch odrębnych cywilizacji. Cywilizacji o różnych mechanizmach kształtowania się struktur społecznych. kulturalnych i politycznych.

Także bohaterowie krucjat st

38: https://woblink.com/ebook/boski-znak-krzysztof-bochus-181923u

Cena:


ISBN

9788324045389: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/koniec-historii-i-ostatni-czlowiek-francis-fukuyama-28582u

Cena:


Nie patrz

Autor: Moss Marcel

„Próbuję powstrzymać się od krzyku. Leżę pod kołdrą i udaję. że rozmowa sprzed chwili nie miała miejsca. To moje ostatnie sekundy wolności. Czy ten koszmar kiedyś się skończy?”

Ewa na co dzień jest szanowanym psychoterapeutą. Skrywa jednak mroczną tajemnicę. którą poza nią zna tylko jedna osoba.

Pewnego dnia kobieta dostaje na Instagramie wiadomość video od swojej byłej pacjentki. Martyny. która przebywa na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym. Gdy odtwarza filmik. widzi sceny. o których wolałaby zapomnieć.

Tylko Martyna wie. co Ewa zrobiła przed laty. Teraz grozi. że upubliczni nagranie. jeżeli lekarka nie pomoże jej w rozwiązaniu sprawy głośnego morderstwa sprzed kilku miesięcy. Ewa wie. że musi się zgodzić. W miarę zgłębiania się

Wydawnictwo: Cyfrant

Cena: 10.95


ISBN

9788381359078: Wydawnictwo

Format

23.99: https://woblink.com/ebook/w-blogiej-nieswiadomosci-anna-dobrzanska-jp-delaney-204757u

Cena:



bad boys go to hell pdf, bóg urojony, monika a oleksa, woblik, ben collins jak prowadzić pdf, follett filary ziemi, wyśpij się, krzyżówka dla dzieci, czesław bywalec, jolene hart, książe arabski, karolina woronowicz, teorie socjalizacji, architektura uczuć pdf, krzysztof klincewicz, chrapiący ptak, jeden błąd, kurs pozytywnego myślenia, expeditions viking solucja…