ISBN

ISBN

9788380535749: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/modna-polka-rozmowy-o-modzie-urodzie-i-zyciu-z-polskimi-ikonami-stylu-holownia-natalia-147084u

Cena:


DOLINA UMARŁYCH

Autor: Tess Gerritsen

Ktoś patrzy z ukrycia… 

Coś przerażającego wydarzyło się w opuszczonej przez ludzi wiosce Królestwo Boże. ukrytej w przysypanej śniegiem dolinie w stanie Wyoming. Jej mieszkańcy dosłownie rozpłynęli się w powietrzu. porzucając domy i samochody – dwanaście identycznych domostw i nietknięte posiłki na stołach.

Doktor Maura Isles. jadąca ze znajomymi na konferencję patologów w Wyoming. trafia tam przypadkiem. kiedy jej auto wypada z trasy podczas śnieżycy. I znika bez śladu.

Kilka dni później odnaleziony zostaje samochód ze spalonymi ciałami. Policja uważa. że są wśród nich szczątki Maury Isles. Ale detektyw Jane Rizzoli nie wierzy w śmierć przyjaciółki i rozpoczyna własne śledztwo.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 32


Dynastia Jagiellonów w Polsce

Autor: Urszula Borkowska

PANORAMA DZIEJÓW JEDNEJ Z NAJPOTĘŻNIEJSZYCH DYNASTII ŚREDNIOWIECZNEJ I NOWOŻYTNEJ EUROPY!

Książka:

– ukazuje pogmatwane dzieje dynastii Jagiellonów w Polsce.

– przedstawia wyniki najnowszych badań nad dynastią Jagiellonów i państw znajdujących się w ich władaniu.

– szczegółowo opisuje stosunek Jagiellonów do takich zagadnień. jak religijność. wykształcenie. praca. pożywienie. wypoczynek i rozrywki.

– przedstawia życie dworu jagiellońskiego w czasach jego politycznej i kulturalnej świetności. prezentuje struktury władzy państwa polskiego i funkcje najważniejszych urzędników państwowych od końca XIV do ostatnich dziesięcioleci XVI wieku.


69: https://woblink.com/ebook/vademecum-historyka-mediewisty-jaroslaw-nikodem-dariusz-andrzej-sikorski-147664u

Cena: Dariusz Andrzej Sikorski


Auta dla nas. auta dla mas

Autor: Piotr Ambroziewicz

– Co to był szewroletariat?

– Jak zwykły Polak auto zdobywał?

– Dlaczego nasi projektanci i konstruktorzy mieli pecha?

– Jak władza oszukała ludzi na przedpłatach?

– Czemu mały fiat podskakiwał przed Wigilią?

– Za co powinniśmy kochać syrenki?

– Co 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 49


W kręgu problemów edukacji i dydaktyki polonistycznej na łamach czasopisma ‚Nowe Tory’ (1906-1914)

Autor: Dominika Dworakowska

Miesięcznik „Nowe Tory” był jednym z ogniw szybkiego rozkwitu polskiej myśli pedagogicznej w Królestwie Polskim oraz dynamicznego rozwoju prądów w nauczaniu literatury ojczystej i języka narodowego w zaborze rosyjskim. Periodyk skupiał czołowych polskich pedagogów i działaczy oświatowych. którzy celowali w recenzenckich omówieniach nowych podręczników szkolnych. krytycznej i objaśniającej ocenie książek dziecięco-młodzieżowych.

W prezentowanej monografii autorka opisuje dzieje warszawskiego czasopisma. określa jego literacką. artystyczną i ideową zawartość treściową. a także ukazuje niepowtarzalne współbrzmienie na jego łamach edukacji polonistycznej i wiedzy z różn

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12pomnik cesarzowej achai pdf, procesy pielęgnowania anestezjologia pielęgniarstwo, olgatokarczuk, jańczuk stomatologia zachowawcza pdf, gospoda pod bocianem, organiściak, audiobooki free download, ukryta siec, dieta kontra rak, sławek muturi, uznani za zmarłych, michał szpinda, marcin ciszewski deszcz, magiczne drzewo tom 2…