Najwyższy lot

Najwyższy lot

Autor: Antoni Ossendowski

Książka jest zbiórem opowiadań. rozgrywających się w czasie wojny 1920 roku. Autor opisuje tragiczne losy młodych żołnierzy.którzy walczyli z bolszewikami. I właśnie ten zbiór opowiadań staje się pomnikiem nie tylko dla tych kilkunastu ukazanych tu postaci. ale dla nich wszystkich. dla tysięcy polskich rycerzy XX wieku poległych w walce z falą bolszewizmu.

‚Dowiedziała się w październiku dopiero. że jej Michaś zginął bez wieści w jednej z bitew pod warszawą. Przyjechała do stolicy. obiegła wszystkie urzędy wojskowe. obeszła wszystkie szpitale. oglądała każdego rannego. myśląc. że ujrzy synka jedynaka. pociechę i radość życia. wypytywała każdego. ale Michasia nie znalazła i nic się o nim nie dowiedziała.

– Niech pani czeka – pocieszano ją w jakiejś kancelarii wojskowej – może

:

Cena:


Światło bogów – Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland

Autor: Cartland Barbara

Sacha jest piękna. młodą dziewczyną. która mieszka na plebanii. Niestety miłość jej rodziców i odrzucenie przez resztę rodziny uczyniły. że jje życie pozbawione jest większych uciech. a ona sama żyje raczej skromnie. Pewnego dnia odwiedza ją dawno niewidziana kuzynka Deiridre. Przybyła ona do Sachy. aby poinformować ją o swoich zaręczynach z księciem Silchester. Książę jest jednym z najznakomitszych arystokratów w Anglii- jest młody. przystojny i zamożny. Okazuje się jednak. że niedawno miała wypadek. wpadł w sidła z prochem. Obecnie przebywa u swojej babki w Szkocji. gdzie cierpi i oczekuje operacji. która przywróci go do zdrowia. Poprosił swoją ukochana.aby odwiedziła go w Szkocji i ulżyła jego cierpieniu. pomagając mu w codziennych czynnościach. gdyż wsku

:

Cena:


Wielki dzień

Autor: Andrzej Strug

Autor na łamach Wielkiego dnia kilkakrotnie odwołuje się do osób i sytuacji z okresu wielkiego deszczu sprzed wojny. akcja toczy się w Zakopanem i w Tatrach. Wielki dzień to powieść polityczna. która ubiera w komediowy kostium zakopiański sprawy polityki Polski Odrodzonej. pokazuje niezbyt wesołe kwestie charakteru narodowego Polaków. przestrzega przed skutkami fascynacji władzą. opisuje w jaki sposób stosowanie metody „cel uświęca środki’ doprowadza do unicestwienia celu. Wyśmiewa pustosłowie polityków. głośno alarmuje w sprawach aktualnych w tamtych czasach. które nie powstrzymane w odpowiednim momencie mogą zagrozić istocie bytu zmartwychwstałej Ojczyzny. Sprawami tymi są antysemityzm. agresywna wszechobecność Kościoła katolickiego i faszyzm.

‚- Oczyść duszę twoją i ciało. a zbądź się zawiś

3.99: https://woblink.com/ebook/tajemnica-domow-schadzek-daniel-bachrach-199284u

Cena:


Saga rodu z Lipowej 21: Moc przeciw mocy

Autor: Marian Piotr Rawinis

Kolejna część pasjonującej historii o rodzie polskich rycerzy.

Mija 6 lat odkąd Mikołaj z Lipowej wyruszył na wyprawę i nie wrócił. Czy Hedwiga może pokochać innego mężczyznę?

Oset przygotowuje się na ostateczne starcie ze swoją żoną. Czarownicą z Biskupic. Mężczyzna wie. że nikt oprócz niego nie będzie w stanie jej pokonać. Najpierw jednak będzie musiał wykonać pewne zadanie. Stawka jest niezwykle wysoka.

Trudne zadanie stoi również przed młodym Dominikiem.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


Ucieczka – Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland

Autor: Cartland Barbara

Akcja romansu „ Ucieczka’ rozgrywa się we Francji za czasów Napoleona. Podłożem i tłem romansu. jaki przyjdzie śledzić czytelnikowi. są kwestie polityczne związane z rządami Napoleona oraz niechęcią Francuzów do Anglików. Vernita wraz ze swoją matką znajdują się we Francji. gdzie dotarły jeszcze z ojcem. Ten jednak umiera. a kobiety zostają same we wrogo do nich nastawionym kraju i żyją w skrajnym ubóstwie. Młoda dziewczyna dorabia jako szwaczka. Za swoją pracę nie dostaje jednak odpowiedniego wynagrodzenia. Pewnego dnia podejmuje ryzykowną decyzję. że zaniesie uszyte przez siebie stroje osobiście księżnej Paulinie. Nie słucha matki i udaje się do posiadłości. Zostaje doceniona przez księżną. która chce. aby ta cały czas świadczyła jej osobiście swoje usługi. V

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Zaczarowany Zamek 8 – Na stos z nią!

Autor: Gotthardt Peter

Mieszkańcy małego miasteczka panicznie boją się czarownic i diabłów. Pewnego dnia jedna z mieszkanek. starsza pani. Dorota. zostaje oskarżona o czary i postawiona przed sądem. Czy trzem przyjaciółkom uda się uratować ją przed tragiczną śmiercią na stosie?

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99bez znieczulenia jak powstaje człowiek, www.ibuk.pl, jak umrzec, nieszczęścia chodzą stadami, statyka, siła rozumu, czy wojna jest dla dziewczyn pobierz, ochroniarka, szusta rano ksiazka, anne goscinny, dobry omen, aleksander deyev, instrukcja obsługi faceta pdf, jak zaskoczyć dziewczynę, metody analizy finansowej, diana brzezińska będziesz moja, nie mój dług doci, powieści fantastyczne, małgorzata maj…