Klin

Klin

Autor: Scott Carney

W najnowszej książce. będącej wciągającą opowieścią o przesuwaniu granic ludzkiej wytrzymałości. wielokrotnie nagradzany dziennikarz Scott Carney pokazuje. jak w punkcie styku między bodźcem a naturalną reakcją organizmu można wbić klin umożliwiający przejęcie kontroli nad automatycznymi reakcjami fizjologicznymi. Pozwoli to na ponowne odkrycie i wykorzystanie potencjałów danych nam w procesie ewolucji. a także na zwiększenie własnych możliwości w niemal każdej sytuacji.

W bestsellerze Co nas nie zabije Carney zanurzał się w lodowatej wodzie i uczył technik oddychania według metody opracowanej przez Wima Hofa. Dało mu to nieprawdopodobną wytrzymałość i przyniosło ulgę w cierpieniu spowodowanym uporczywym schorzeniem autoimmunologicznym. Tym razem Carney. podróżując po całym świecie. szuka ludzi. którzy rozumieją subtelny język reakcji ciała na otoczenie. Wszystko po to. by przekonać się. do czego jesteśmy naprawdę zdolni i co możemy osiągnąć w świecie pozbawionym typowych ludzkich ograniczeń.

Niesamowicie dobra lektura.

Wim Hof

Scott Carney porusza ważne tematy – stres. odporność oraz związek między fizycznością a duchowością – i po raz kolejny okazuje gotowość do pokonywania utartych schematów.

Brad Stulberg. autor bestsellera Peak Performance

Przygotuj się na intrygującą podróż do świata samodoskonalenia oraz sprawności fizycznej i psychicznej. o jaką byś się nie podejrzewał. Scott Carney po raz kolejny elegancko połączył dynamiczny styl i wciągające dziennikarstwo z lekkim w odbiorze podejściem edukacyjnym. by pomóc ci żyć lepiej i dłużej.

Ben Greenfield. autor bestsellera „New York Timesa” Beyond Training

W książce Klin Scott Carney pogłębia doświadczenia opisane w bestsellerze Co nas nie zabije. Na nowo bada granice własnych możliwości i nieustannie je przesuwa. Czasem niebezpiecznie daleko.

Tytułowy klin to przestrzeń pomiędzy bodźcem a reakcją ciała i umysłu. Jest tym. co może zainicjować w nas głębokie zmiany. Eksplorując przestrzeń pomiędzy znanym. a nieznanym. autor na własnej skórze doświadcza tego. co tajemnicze. pociągające i niezwykłe.

To NIE jest książka dla każdego. Wymaga dystansu i otwartości. Polecam ją wszystkim. których interesuje poznanie tego. co znajduje się na krańcu króliczej nory.

Marcin Osman. autor książki Sprzedawaj więcej

Kluczem do sukcesu w moich pierwszych zawodach World’s Toughest Mudder. o czym nie miałam wtedy pojęcia. był klin – zdolność oddzielenia logicznej ludzkiej reakcji („daj sobie spokój z tą bzdurą i zmykaj stąd”) od bodźca (doskwierający ból i ziąb lodowatej wody). Potrafiłam stworzyć pewien bufor między tym. co działo się wokół mnie. a tym. co działo się we mnie. Odbierałam płynące ze środowiska bodźce. lecz nadawałam im własne znaczenie. Dzięki temu byłam w stanie znaleźć szczęście w nieszczęściu. a w rezultacie kontynuować zmagania. gdy inni już się poddali. Nie jest to umiejętność wrodzona. dostępna tylko nielicznym. Każdy z nas posługuje się tą techniką – w jakimś zakresie. Ja używam klina nie tylko podczas wyścigów. ale też w każdej innej życiowej sytuacji. W ubiegłym roku nakleiłam na lustrze w łazience kartkę z napisem:

Jeśli sądzisz. że będziesz nieszczęśliwa. będziesz nieszczęśliwa.

Jeśli sądzisz. że będziesz cierpieć. będziesz cierpieć.

Jeśli powiesz sobie: ‚To jest zajebiste i nigdy wcześniej tak mocno nie czułam. że żyję’ – nie uwierzysz. ile radości i sensu będziesz mogła odnaleźć w dowolnej sytuacji.

Umysł jest wielki. Klin jest wielki. Naucz się używać ich mądrze. a nauczysz się żyć.

Amelia Boone. czterokrotna mistrzyni świata w biegach przeszkodowych

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9


Warkoczyk

Autor: Justyna Wydra

Ile poświęcisz. by przetrwać? W Przełęczy Strażników rządzą twarde reguły gry

Tesa. córka owczarzy z dolin. ma wszystko – młodość. inteligencję i urodę. Otoczona miłością bliskich. z niecierpliwością oczekuje pierwszego spotkania z przyszłym mężem. synem rządcy z nadmorskiego miasta. Wiezie ze sobą znaczny posag. a także stado owiec. Na jej drodze los postawi jednak Arta Fesersana i jego zbójców.

Rozbójnicy są ludźmi gór. Twardzi i okrutni. kryją się w niedostępnych strażnicach na wschodniej granicy królestwa. Pilnują. by przez przełęcz nie przedostali się Żółci Ludzie. W zamian za to do woli grabią mieszkańców dolin. Za ich przyczyną Tesa Owczarka straci wszystko. Wyruszy w góry za Artem Synem Rybaka. by stać się jego przymusową sojuszniczką w grze o przetrwanie między nieprzychylnymi jej ludźmi. których języka nie zna. zwyczajów nie rozumie. a życiowych wyborów nie akceptuje.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


Pokonaj nadciśnienie dietą DASH

Autor: Agata Lewandowska

Wylecz nadciśnienie i zadbaj o piękną sylwetkę.

Masz nadciśnienie i lekarz polecił ci przejść na dietę?

Oto książka dla ciebie! Dieta DASH to jedna z najzdrowszych diet na świecie. Opracowano ją z myślą o leczeniu nadciśnienia. Obecnie jest zalecana przez wiele polskich i zagranicznych towarzystw naukowych jako element profilaktyki i leczenia nadciśnienia tętniczego. Może także stanowić racjonalny. codzienny styl żywienia sprzyjający zdrowiu i utrzymaniu prawidłowej masy ciała. A poza tym posiłki z diety DASH są łatwe do przygotowania i… smaczne!

Z książki dowiesz się:

– co jeść. a czego nie. jeśli masz nadciśnienie lub znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka.

– jak powinna wyglądać dieta dobra dla twojego serca.

– jak łatwo i skutecznie zmienić

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


ISBN

9788365891921: Wydawnictwo

Format

45: https://woblink.com/ebook/amber-gold-krzysztof-beska-185704u

Cena:twórz gry, psychologia społeczna książki, co to ebook, magdalena kopeć, olga tokarska, żywienie w sporcie pdf, kawaler de maison rouge, mechanika kinematyka zadania i rozwiązania, klaun szkic, stephenie meyer życie i śmierć pdf, medaliony zofia nałkowska pdf, pedagogika wczesnoszkolna pdf, wyspiański warszawianka, deponia 2 poradnik, doskwierz co to znaczy, najbogatszy człowiek w babilonie pdf, agnieszka krawczyk pisarka, trylogia namiętności, ksiezniczka lodu, pułapka na myszy agatha christie, kociokwik co to, jacek tomasiewicz…