Można wybierać

Można wybierać

Autor: Aleksandra Boćkowska

Reporterska opowieść o 4 czerwca 1989 roku – o dniu pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z perspektywy niedużych miast i drobnych spraw. O codzienności. O miesiącach tuż przed wyborami i tuż po wyborach. O problemach. z którymi borykali się Polacy w 1989 roku – zapaści gospodarczej. fatalnym zaopatrzeniu. rosnących cenach. O oczekiwaniach i nadziejach. O wielkiej zmianie. ale też o tym. że kiedy działa się Historia. ludzie byli zajęci sobą – zakochiwali się. urządzali mieszkania. martwili o pracę i pieniądze. szykowali do występu na festiwalu. O ludziach. którzy się angażowali. uczestniczyli w kampanii albo chociaż z przekonaniem głosowali. o tych. którzy się bali. i o tych. którzy pozostali obojętni. O weryfikacji pojęć „wszyscy” i „nikt” – dobrze znana historia rozpisana na głosy zwykłych ludzi brzmi nieco inaczej niż w podręcznikach. O pamięci. a właściwie jej zawodności. I wreszcie o polityce. bo w końcu polityką się żyło. czy się tego chciało. czy nie. Ale o tym opowiadają lokalni działacze Solidarności i członkowie PZPR patrzący na Warszawę z dystansu. To książka. która nie pomijając pierwszoplanowych aktorów politycznego przełomu. oddaje głos głównie statystom.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 17.55


Czarny Manuskrypt

Autor: Krzysztof Bochus

Mroczny kryminał rozgrywający się w fascynujących latach 30. na niemieckim Pomorzu. Miastem Marienwerder (Kwidzyn) wstrząsają krwawe morderstwa. których ofiarą padają księża z parafii sąsiadującej z katedrą i zamkiem krzyżackim. Tropy wiodą także do zamku w Marienburgu (Malborku). Autor kreuje niezwykły świat. zaludniony przez fałszywych chrześcijan. piękne kobiety z przeszłości. samobójców. fanatycznych nacjonalistów i członków tajemnego bractwa. rojącego o odbudowie wielkiej Rzeszy. Akcja schodzi – dosłownie i w przenośni – do podziemi. ukrytych korytarzy i krypt krzyżackich zamczysk. w których zatrzymał się czas.

Prowadzący dochodzenie radca kryminalny Christian Abell. zmierzyć się musi nie tylko z wyrachowanym mordercą. ale także z własną przeszłością. wiążącą go z rodzi

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 19.19


Na krańce świata

Autor: Norman Davies

Azerbejdżan. Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kuala Lumpur. Singapur. Mauritius. Tasmania. Nowa Zelandia. Teksas. Nowy Jork. Madera i Frankfurt. Co łączy te wszystkie miejsca?

Oczywiście podróż. I to nie byle jaka. ale dookoła świata. Nie byle jaki jest też podróżnik – wybitny historyk i pisarz Norman Davies.

Na globie oglądanym przez Normana Daviesa znajdują się kontynenty fascynujących historii. Na kartach książki poznajemy urzędniczkę paszportową z Azerbejdżanu i teksańskich ranczerów; dzieje pirackiego wybrzeża. dziś jednego z najbogatszych krajów świata. i losy hinduskich maharadżów; popłyniemy w rejs na Tasmanię i przejedziemy się rikszą ulicami Dehli.

Efekt zapiera dech w piersiach. To nowy sposób opowiadania globalnej historii i spojrzenia na Europę.

:

Cena:


Zanim nadejdzie jutro. Tom 1. Podróż do krainy umarłych

Autor: Joanna Jax

Historia o zwykłych ludziach. których życie zmienia się w ciągu kilkunastu minut… Początek wojny to dla Kresów Wschodnich czas wywózek w odległe i złowrogie rejony Związku Radzieckiego. Dobrze zapowiadająca się aktorka. żyjąca w szczęśliwym związku z lekarzem społecznikiem. zawadiacki lekkoduch grający na saksofonie. siostry bliźniaczki. których ojciec znika bez śladu. chłopiec opiekujący się niewidomym dziadkiem i młoda mężatka wychowująca córeczkę – tych wszystkich ludzi pewnego dnia połączyło jedno zdarzenie… Wywózka w nieznane. do świata. w którym jedynie śmierci jest pod dostatkiem. a życie staje się już tylko walką o przetrwanie. Czy poradzą sobie na tej nieludzkiej ziemi. nie tracąc swojego człowieczeństwa? A może w staraniach. by

15.95: https://woblink.com/ebook/wyrwa-wojciech-chmielarz-186269u

Cena:


Zysk i S-ka Wydawnictwo

Format: EPUB.MOBI

46

1:

Cena:wywiad ze śmiercią, tony schwartz, download ebook, krzysztof siwczyk dokąd bądź, długi kosmos chomikuj, w pułapce myśli. jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem, sam harris przebudzenie, pwsz kalisz wydział medyczny, allen carr prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie pdf za darmo, virion 3, 23 pułk ułanów grodzieńskich, ebooki online, lot 202 chomikuj, janusz głowacki z głowy, regiony geograficzne świata, janusz bieszk słowiańscy królowie lechii, star wars uroboros, świat inkwizytorów, ubezpieczenia ronka chmielowiec pdf, porzekadła, wiedźmy himmlera, śniadanie u tiffaniego pdf…