Wydawnictwo

Wydawnictwo

Wydawnictwo NieZwykłe: Format

204197

https://woblink.com/product-publication/download/204197/epub: 1

Cena:


Krystyna córka Lavransa t. 1

Autor: Sigrid Undset

W 1306 roku. w targanej konfliktami wewnętrznymi Norwegii. Lavrans z żoną Ragnfridą i córeczką Krystyną osiedlają się na gruncie Jørund w pięknej górskiej dolinie w Gudbrandsdalen. Od tej chwili śledzimy ich historię toczącą się w epoce rozgrywek politycznych. walki o władzę oraz dominującej roli Kościoła. Opowieść jest tak plastyczna. że razem z jej bohaterką przenosimy się w ten nieistniejący już świat. w którym liczyły się prawda. honor. męstwo i głęboka. szczera religijność. Z kart powieści przenika szmer strumieni. stukot kopyt. zapach morza i ciepło promieni słońca zachodzącego nad norweskimi fiordami. Poznajemy realia trudnego codziennego życia na ziemskim dworze i obyczaje tamtych czasów. ‚Krystyna córka Lavransa’ to historia miłości. w której szczęście – choć osiągalne – bywa niezmiernie krótkotrwałe. To przede wszystkim historia kobiety. która wbrew tradycji epoki. nakazującej córce bez cienia sprzeciwu poddawać się woli ojca w kwestii małżeństwa. odważnie walczy o własne wybory i samodzielne kształtowanie życia. Krystyna zmienia się. dojrzewa. poddaje się namiętnościom. grzeszy i upada. ale chwilę później podnosi się i znów stawia czoła losowi – z pokorą i determinacją wypływającą z mocno ugruntowanej wiary i wrażliwego sumienia. ‚Obcy pan zbliżył się i położył rękę na jej ramieniu. – Większego wyście mieli stracha. niż chcieliście okazać – rzekł. a głos jego był dźwięczny i miły. – Lecz teraz musicie się opanować. tak dzielnie zachowywaliście się w niebezpieczeństwie. Krystyna mogła tylko skinąć głową. Miał piękne jasne oczy w ściągłej twarzy i kruczoczarne włosy. obcięte dość krótko nad czołem za uszami. […]’ ‚Pytająco spojrzał na Krystynę. ta zaś odparła. że przyzwyczajona jest do jazdy w męskim siodle. Ujął ją pod kolana i uniósł w górę. Słodki i rozkoszny dreszcz przebiegł jej ciało – tak ostrożnie trzymał ją z dala od siebie. jakby się obawiał zbytnio zbliżyć. Czuła się dziwnie zaszczycona…’ ‚Jechali doliną nad górami Ryen. wzdłuż potoku. Ścieżka była wąska. z młodych gałązek drzew zwisały mokre i silnie pachnące pąki. tu w dole było nieco ciemniej. W powietrzu leżał chłód i liście krzewów wzdłuż strumienia były wilgotne od rosy… Czuła się dziwnie senna. ale zarazem bezpieczna i zadowolona’.

Wydawnictwo: Akcent

Cena: 22.9


Cyrankiewicz

Autor: Piotr Lipiński

Socjalista przed wojną. więzień Auschwitz w czasie wojny. czołowy komunista po wojnie. Konformista. bohater dowcipów. wieczny premier. Szara eminencja. figurant. Ulubieniec wielu Polaków.

Stał na czele rządu przez ponad dwadzieścia lat. od 1947 do 1970 roku. z przerwą w latach 1952–1954. kiedy stanowisko zajmował Bierut. Wówczas był wicepremierem. Żartowano. że jest najtańszym politykiem w PRL-u. bo do urzędów nie trzeba zamawiać nowych portretów. Po rozstaniu z fotelem premiera został przewodniczącym Ogólnopolskiego Komitetu Pokoju. „Żołnierzem na froncie walki o pokój” był do 1986 roku. Dopiero wtedy ostatecznie zakończyła się jego polityczna kariera. Miał 75 lat.

Korzystał z przywilejów władzy. Kochał życie. zmieniał kobiety. jeździł szybkimi samochodami i pijał drogie trunki. Mówiono na niego Car Ankiewicz.Dowcipy o sobie lubił. nawet kolekcjonował. a niektóre podobno sam wymyślał. Jedni zapamiętali. że był wysoki. drudzy. że niski. trzeci. że średniego wzrostu. Większość nie wątpi. że był łysy. Zmarł 20 stycznia 1989 roku. Niecałe pół roku później zakończył się w Polsce komunizm.

Książka Piotra Lipińskiego to oparta na solidnej podstawie źródłowej próba rozwikłania zagadek i tajemnic. jakie narosły wokół Józefa Cyrankiewicza – jednej z najciekawszych postaci peerelowskiego establishmentu.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.65


Cyberiada

Autor: Stanisław Lem

Wielcy konstruktorzy Trurl i Klapaucjusz rywalizują ze sobą. tworząc inne roboty. cywilizacje a nawet całe światy. Potrafią wszystko. lecz to i tak bardzo niewiele. Na siłę uszczęśliwiany przez nich kosmos zaskakująco przypomina ludzką rzeczywistość: spotkamy w nim tyranów. mieszkańców wierzących w przesądy. żądnych władzy krętaczy i naiwnych społecznych meliorystów. Gorzkie prawdy na temat ludzkiej natury Lem osłodził absurdalnym i wyrafinowanym humorem. Wydanie pełne (450 stron druku) wraz z opowiadaniami “Jak ocalał świat”. “Wielkie lanie” oraz “Maszyną Trurla”. ozdobione ponad 40 rycinami Daniela Mroza. Lektura obowiązkowa!

Wydawnictwo: Cyfrant

Cena: 13.7


ISBN

9788366436411: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/kuszaca-pomylka-vi-keeland-163789u

Cena:


9788380152328: Wydawnictwo

Format

30.99: https://woblink.com/ebook/dzien-dobry-polnocy-magdalena-slysz-lily-brooks-dalton-26014u

Cena:


ISBN

9788380978713: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/koncert-cudzych-zyczen-izabella-fraczyk-28045u

Cena:tamta kobieta, widy, mirosław górecki, lidia quo vadis, cherezińska gra w kości, magiczny wieczór, metoda dalcroze, secret files 3, dzieci z zaburzeniami łączonymi, przyłączenie wileńszczyzny do polski, podstawy biologii człowieka, szybkość i siła po 50-tce, wasz wymarzony dzień. jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą, galewicz, monika chmielewska lehman, izabella wentz blog, zapach śmierci simon beckett…