Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy

Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy

Autor: Kamil Kartasiński

Od ponad wieku jego powieści i nowele stanowią jeden z filarów literackiego kanonu Polaków. Trylogia i „Krzyżacy” współtworzyły polską świadomość narodową. „W pustyni i w puszczy” fascynuje młodych czytelników. a „Quo vadis” zachwyca rozmachem wczesnochrześcijańskiej epopei.

Biografia laureata literackiego Nobla to przykład losów Polaka schyłku epoki zaborów. Żył w cieniu powstań narodowych. wybrał pracę u podstaw. podróżował po świecie. ale wciąż myślał o Polsce i dla niej działał. Jednocześnie był wyjątkowy i jak każdy twórca mierzył się ze swoją sławą – szukał tematów. promował się. zdobywał wysokie honoraria. wreszcie musiał radzić sobie z tym. że stał się idolem rodaków.

Autor „Henryka Sienkiewicza

27.9: https://woblink.com/ebook/chaos-l-j-shen-180249u

Cena:


ISBN

9788381511544: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/jedz-i-chudnij-z-dieta-sirt-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-magdalena-jarzynka-jendrzejewska-ewa-sypnik-pogorzelska-anna-paczuska-anna-staniszewska-185383u

Cena: Ewa Sypnik-Pogorzelska


1

:

:

Cena:


Supercepcja. Początek (wyd. 2020)

Autor: Gacek Katarzyna

A gdybyście mogli usłyszeć. jak bije serce wiewiórki w parku? Albo bezszelestnie wspiąć się po gładkiej metalowej ścianie? A może wytropić dowolną osobę na podstawie… jej drugiego śniadania?

Julka. Klara i Tymon poznają się przez przypadek. jednak jest coś. co ich łączy: wszyscy mają pewien tajemniczy dar. Sprawia on. że mogą dokonywać niemożliwego. ale i sprowadza na nich mnóstwo kłopotów. Być zwyczajnym nastolatkiem z niezwykłymi zdolnościami – to nie takie proste. jak się wydaje! Na dodatek kiedy wychodzi na jaw. że oszuści planują zagarnąć dom Julki. cała trójka musi wykorzystać swoje moce. by uratować rodzinę dziewczynki przed bankructwem. I przy okazji – nie dać się zdemaskować!

 

Katarzyna Gacek – pisarka i scenarzystka. współautorka m.in. książki przygodowej Marek i czaszka jaguara oraz scenariusza filmu Za niebieskimi drzwiami.

 

 

 

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 29.99


ISBN

9788380492318: Wydawnictwo

Format

21.95: https://woblink.com/ebook/wojna-umarla-niech-zyje-wojna-ed-vulliamy-19352u

Cena: 39.8


ISBN

9788380696495: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/zloty-sen-grazyna-jeromin-galuszka-16523u

Cena:ken kesey lot nad kukułczym gniazdem, iwona blecharczyk miss, barbur, ekshibicjonizm społeczny, ostatnie zdanie nieboszczyka, książki na depresje, dziewczyna z warkoczem, roman bratny książki, narzeczona na dłużej pdf, fraszka raki interpretacja, ja inkwizytor. dotyk zła chomikuj, allen carr prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie pdf, sobremesa, dr adam nogaj…