ISBN

ISBN

9788394938130: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/aremil-iluzjonistow-opowiesci-alicja-makowska-143947u

Cena:


Zimowy świat

Autor: Bernd Heinrich

Człowiek. będąc w gruncie rzeczy bezbronny wobec zimna. włożył mnóstwo wysiłku w znalezienie sposobów przeżycia w skrajnych warunkach atmosferycznych. Nauczyliśmy się tak budować domy. tak szyć ubrania. tak się odżywiać. by chronić się przed niskimi temperaturami. A mysikrólik? Ptaszek wielkości kciuka potrafi przetrwać kilkunastostopniowe mrozy. nastroszywszy piórka i odpowiednio spożytkowując energię. Podobnie radzą sobie inne stworzenia: zmiana ubarwienia. hibernacja. zwiększanie masy ciała. specjalna budowa kończyn czy dzioba. ocieplone schronienia. gromadzenie zapasów – każdy gatunek znalazł swój sposób na przetrwanie najmroźniejszych miesięcy. Ptaki mają pióra puchowe. ssaki futro. które chroni je przed zimnem. Liczne zwierzęta. takie jak bobry. niedźwiedzie i niektóre owady. budują gniazda i nory. które uzupełniają lub zastępują bezpośrednie okrycie ciała. A niektóre. jak niezwykły susłogon arktyczny. zamarzają. żeby nie zginąć.

Zimą tylko pozornie nic się nie dzieje. Bernd Heinrich zabiera czytelnika do świata zasypanego śniegiem. skutego mrozem i… tętniącego życiem.

„Bernd Heinrich. wielokrotnie nagradzany autor książek przyrodniczych. w „Zimowym świecie” opisuje. w jaki sposób zwierzęta radzą sobie podczas mroźnych miesięcy. Niektóre. na przykład norniki. przez całą zimę kryją się w podziemnych tunelach i wyściełanych trawą gniazdach. Inne małe ssaki. jak wiewiórki ziemne. przesypiają cały śnieżny sezon. Pewne owady dzięki specyficznym składnikom we krwi wprowadzają się w stan przechłodzenia. inne wręcz przeciwnie – zamarzają. by przetrwać. Wiele zwierząt pozostaje aktywnych: spędzają czas w ciepłych norach i gniazdach i wychodzą na zewnątrz tylko w poszukiwaniu pożywienia. Heinrich pokazuje czytelnikom skupiska zimujących owadów. podąża śladami łasicy zostawionymi na śniegu i podgląda malutkie mysikróliki poszukujące jedzenia. Ta książka to wspaniała pozycja zarówno dla fanów dobrej literatury. jak i miłośników przyrody.” Nancy Bent. „Booklist”

„Z pewnością niewielu ludziom na świecie udało się wejść do bobrzego żeremia… Bernd Henrich. profesor biologii z uniwersytetu w Vermont. zrobił to. by dogłębnie poznać sposoby. dzięki którym zwierzęta przeżywają zimę. Latem. gdy rozlewiska wyschły. a bobry opuściły swoje gniazda. Heinrich z latarką w dłoni wczołgał się do legowiska. aby jak najdokładniej zbadać warunki mieszkaniowe tych zwierząt. Podobnie bada strategie przetrwania innych stworzeń. Zdumiewa go mysikrólik złotogłowy. „ptaszek niewiele większy od koliberka rubinobrodego”. który pozostaje aktywny w czasie mroźnych zim […] i który zdaniem autora symbolizuje „wykształcone ewolucyjnie. zdumiewające i odkrywcze strategie. dzięki którym zwierzęta radzą sobie w zimowym świecie”.” „Scientific American”

„Historie opisywane przez Heinricha są niezwykłe i wciągające – dzięki mnogości wspaniałych przykładów. pasji dzielenia się wiedzą oraz szacunkowi i podziwowi autora dla otaczającej go przyrody.” „Kirkus”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 30.9


Plemiona (#2). Próba bogów

Autor: Łukasz Radecki

Pierwsze Zmagania mające powstrzymać Czarnoboga zakończyły się porażką. Zdruzgotani bohaterowie wracają do swoich osad. gdzie próbują zebrać siły do kolejnego starcia. Każdy z nich ma swoje własne problemy. z którymi próbuje sobie poradzić. Weronika wciąż odpiera zaloty pyszałkowatego Bolesława. Zbigniew jest rozdarty między uczuciem do Jagny. opieką nad jej chorym wujem. poczuciem obowiązku i pragnieniem odnalezienia siostry. Kacper uczy się natomiast sztuki magii u podstępnego Sędziwoja. Ten ostatni ma własny plan jak poradzić sobie z Czarnobogiem.

Wydawnictwo: Nowa Baśń

Cena: 29.9


Pamiętniki

Autor: Hector Berlioz

Pamiętniki Hectora Berlioza. to prawdziwa historia pisana muzyką.

Muzyk. krytyk. publicysta. twórca symfonii romantycznej. Wszystkie te określenia pasują do jednego z najważniejszych francuskich kompozytorów – Hectora Berlioza. Jego twórczość wyznaczyła kierunek rozwoju muzyki symfonicznej na całym świecie. Przyjaźnił się z Lisztem. pisał muzykę na solowe występy Paganiniego. podróżował do Włoch. Niemiec. Rosji i Anglii. Był prawdziwym kosmopolitą i jednym z najciekawszych artystów epoki romantyzmu. której początek wyznacza wykonanie jego najsłynniejszego dzieła – Symfonii fantastycznej. 

Pierwsze pełne polskie wydanie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Cena: 47.9


Pierwsza osoba

Autor: Richard Flanagan

„Dobry pisarz musi mieć brudne ręce…” W swojej najnowszej powieści. zainspirowanej karierą autentycznego oszusta i własnym doświadczeniem z rolą pisarza widma. Richard Flanagan pyta o istotę literatury. prawdy i kłamstwa. To pierwsza po Ścieżkach Północy powieść laureata Nagrody Bookera.

W środku nocy Kif Kehlmann. młody. początkujący pisarz. odbiera telefon. Głos z niemieckim akcentem. To Siegfried Heidl. najsłynniejszy oszust w dziejach Australii. Ukradł bankom 700 milionów dolarów i czeka na proces. Wplątany w niejasne powiązania z CIA. NASA i zabójstwo wspólnika. szuka kogoś. kto napisze jego autobiografię. W sześć tygodni.

Dla Kifa to propozycja życia – honorarium. wynoszące 10 000 dolarów. mogłoby postawić jego rodzinę na nogi i pomóc mu skończyć własną powieść. Zgadza się. Jednak wraz z postępami w pracy ma coraz więcej wątpliwości. Dlaczego człowiek. który z łatwością okpił wielkich tego świata. miałby nagle zrzucić wszystkie maski i otworzyć się przed niedoświadczonym pisarzem? Dlaczego do spisania historii swojego życia Heidl wybrał akurat jego – autora książki o tasmańskim modernizmie i kilku opowiadań? Czy to wszystko nie jest czasem kolejną grą. ostatnim wielkim przekrętem króla oszustów? A jeśli tak – jaka w całej tej bladze ma być rola Kifa?

W miarę jak czas mija. a świat Kehlmanna zmierza ku wielkiemu katharsis. jedno pytanie nie daje mu spokoju: czym jest prawda? Ta frapująca. na przemian komiczna i przyprawiająca o dreszcz książka stanowi zapadającą głęboko w pamięć podróż w samo serce naszej epoki.

„Richard Flanagan to jeden z najbardziej wszechstronnych autorów. Każda z jego siedmiu powieści jest inna. zupełnie jakby nie pochodziły od jednego pisarza. Nazywano je arcydziełami. (…) Pierwsza osoba to współczesna wersja Portretu Doriana Greya”. Joyce Carol Oates. „New York Review of Books”

„Przejmująca. zabawna. niepokojąca. wzruszająca… Flanagan szczerze i uczciwie konfrontuje trudne prawdy o życiu pisarza i życiu rodzinnym. materialnym i duchowym ubóstwie. miłości. rozpaczy i pożądaniu”. „The Australian”

„Zjadliwie dowcipna… A przy tym też głęboka i dająca wiele do myślenia”. „The Bookseller”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9śledztwo od kuchni, krwawy poludnik, rodzina połanieckich online 04, kapitan żbik komiks pdf, opowiadania do chichotania audiobook chomikuj, przepowiednie królowej saby a kościół, nocny złodziej szustak, najlepsze audiobook, violetta konarska wrzosek, barbara radziwiłłówna feliński, "dalej jest noc", przed świtem pdf, minecraft mur, pedagogika śliwerski kwieciński pdf, ostr audiobook, władcy polski książka, utracona miłość…