Bezpieka pogranicza

Bezpieka pogranicza

Autor: Lech Kowalski

O bezpiece cywilnej. znanej jako UB (Urząd Bezpieczeństwa) i SB (Służba Bezpieczeństwa) – słyszał każdy Polak. Zwiad WOP był kolejną bezpieką. tym razem w strukturach Ludowego Wojska Polskiego (LWP). tuż obok zbrodniczej Informacji Wojskowej (IW) i jej następczyni Wojskowej Służby Wewnętrznej (WSW).

POGRANICZE W OGNIU ** POWOJENNE GRANICE POLSKI ** FORMOWANIE WOJSK OCHRONY POGRANICZA ** UTRWALACZE WŁADZY LUDOWEJ ** ZWIAD WOP – ELITA BEZPIECZNIACKA EDUKACJA POGRANICZNIKÓW ** USZCZELNIANIE GRANIC ** INWAZJA NA CZECHOSŁOWACJĘ ** STAN WOJENNY

Bezpieczniackie służby cywilne zostały po roku 1989 poddane weryfikacji. natomiast wojskowe zwartym szykiem. spokojnie i bez strat. przemaszerowały ku nowej – jak sądziliśmy. niepodległej – już rzeczywistości.

Niniejsza monografia obejmująca lata 1945-1989. wiedzie od kołyski bezpieczniackiej po resortową emeryturę. wszechstronnie dokumentując działalność WOP Polski Ludowej. Ukazuje zasady funkcjonowania formacji. przedstawia kadrę dowódczą i motywy jej postępowania. ułatwiając zrozumienie pozornie niezwiązanych ze sobą mechanizmów transformacji po roku 1989.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 34.99


ISBN

9788366553606: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/pojde-za-toba-wszedzie-agata-przybylek-188273u

Cena:


Konferencja ptaków

Autor: Ransom Riggs

Powrót do niezwykłego świata osobliwych dzieci pani Peregrine w piątej części bestsellerowego cyklu. Po „Mapie dni”. która rzuciła bohaterów prosto w dotąd nieodkryty świat amerykańskich osobliwców. pojawiło się mnóstwo pytań i wątków. a tym samym nowych sprzymierzeńców i wrogów.

Jacob wyrusza z misją. którą na łożu śmierci powierzył mu H – człowiek dysponujący ważnymi informacjami o sekretnym życiu dziadka Jacoba. Abe’a. Noor Pradesh. nowa w osobliwym świecie. ma bezpiecznie dotrzeć do kobiety znanej jako V. Wymieniona w przepowiadającym apokalipsę starym proroctwie Noor ucieka przed pościgiem. Od jej ocalenia zależy los całej osobliwości. Czas mija nieubłaganie. a nasi bohaterowie muszą rozwikłać wiele skomplikowanych zagadek.

Bohatersko zmagając się z wrogami. Jacob Portman wkracza na nieznane terytoria. „Konferencja ptaków” jest najnowszą częścią uwielbianej przez czytelników bestsellerowej serii o osobliwych dzieciach pani Peregrine.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 23.03


Nie musisz być doskonały

Autor: Dariusz Piórkowski SJ

Odkryj w swoim życiu pokój Bóg chce wydobyć z nas to. co najlepsze. ale nie zaciśniętą pięścią czy przystawiając rewolwer do naszej skroni. Stawia nam wymagania. ale nie po to. byśmy ich spełnianiem wyszarpywali Jego miłość. Zwraca się raczej ciągle z tym samym apelem: „Pragnę. abyś był inny. bo jeszcze nie doszedłeś do swojej pełni. ale kocham cię. przyjmuję cię takim. jakim jesteś teraz. Jeśli nie staniesz się inny. też będę cię kochał”. Perfekcjonista słyszy niestety tylko pierwszą część tego zdania: „Chcę. abyś się zmienił”. po czym wprowadza w swojej głowie „drobną” modyfikację: „Bo wtedy cię pokocham”. Dariusz Piórkowski SJ Czym jest perfekcjonizm religijny i jakie są jego przyczyny? Dlaczego utrudnia relacje z Bogiem i ludźmi? Jak rozpoznać w sobie jego objawy? Ta książka pomoże ci wejść na drogę. dzięki której uwolnisz się od niezdrowego myślenia o Bogu. o sobie i otaczającej cię rzeczywistości. Bóg cierpliwie rozbraja tykającą w nas bombę. wyzwalając od lęku i męczącej presji. Dariusz Piórkowski − jezuita. duszpasterz. doświadczony kierownik duchowy i rekolekcjonista. Autor publikacji poświęconych duchowości. rozwojowi osobistemu i Biblii. . O duchowości z krwi i kości. Książeczka o miłosierdziu i Spodziewaj się Dobra. Publikuje w „Życiu Duchowym”. „W Drodze” i na portalu . Mieszka w Zakopanem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Cena: 34.9dorota nosowska, wu akademia sztuki wojennej, irena radomska ile ma lat, injustice 2 poradnik, hanna kubiak, współczesne wojny, komeda grzebałkowska, utopia u władzy, anna zasada-chorab, czas przyszły niemiecki ćwiczenia, zbuntowana książka, tyrmand zły, dary niedoskonałości pdf, anna łabuszewska, łamigłówki rysunkowe, natalia gawron, odkupienie ewa pirce pdf, ryzykowny rzut pdf, dieta koreańska…