Życie Maryi

Życie Maryi

Autor: Juan L. Bastero de Eleizalde

Najświętsza Maryja Panna wiodła w Palestynie całkiem zwyczajny żywot. a jest najbardziej niezwykłą osobą w historii. Nikt nigdy nie był tak kochany i czczony przez mężczyzn. potężnych i pokornych. młodych i starych. Miliony kobiet nadal noszą Jej imię i tysiące świątyń wzniesiono na cześć Tej. która chciała być „służebnicą Pańską”. Życie Maryi (Vida de María) to biografia Matki Bożej. umieszczona w politycznych i religijnych ramach Jej czasów. oparta na relacjach zawartych w Ewangelii i innych źródłach historycznych.

Jeśli ktoś szuka inspiracji do bycia autentycznym. pokornym. szczerym i skupionym na woli Bożej. to nie znajdzie lepszego przewodnika niż Miriam. Maria z Nazaretu. Jej życie. jak życie każdej żydowskiej kobiety w tamtych cza­sach. było zwyczajne. ale zarazem niezwykłe. bo w całości skupione na Bogu. To właśnie uczyniło Ją najbardziej niezwykłą i czczoną kobietą świata. J.L. Bastero. zafascynowany Maryją. przybliża nam Jej postać. Zaprasza do spojrzenia na Nią jako uosobienie prawdziwie oryginalnej i autentycznej idei tego. czym jest człowiek w Bożym zamyśle – obrazem Boga.

W Maryi podziwiamy zachwycający kontrast. połączenie małości z wielkością. Z jednej strony urodziła się ponad dwa tysiące lat temu w małej wsi okupowanego przez Rzymian kraju i prowadziła skromne życie. Ale z drugiej strony ta niepozorna dziewczyna stała się – jak mówi papież Franciszek – „kobietą. która miała największy wpływ na historię”. Dlatego. po Jej Bożym Synu. jest najbardziej chwaloną osobą w dziejach ludzkości. Niniejsza książka pozwoli nam lepiej poznać tajemnicę Maryi. która jest ulubioną Córką Boga Ojca. Matką Boga Syna i Oblubienicą Boga Ducha Świętego – ks. Jan O’Dogherty. zastępca wikariusza regionalnego Opus Dei na Polskę.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 38.99


Czas Literatury 3 (11) / 2020

Autor: Opracowanie zbiorowe

  POŻEGNANIA

FRANCISZEK ZIEJKA

IN MEMORIAM CIARAN CARSON Piotr Florczyk

KHOLOUD CHARAF

KROMKA CHLEBA W CIENIU ŚMIERCI JEST WAŻNIEJSZA NIŻ KSIĄŻKA

z Kholoud Charaf rozmawia Marek M. Dziekan

Wiersze

KRAKÓW – MIASTO SCHRONIENIA

POEZJA POLSKA

NAOCZNOŚĆ Jarosław Mikołajewski

Wiersze Adam Górski

NOWA ROZPACZ Jadwiga Malina

Wiersze Robert Papieski

KRAKOWSKA SZKOŁA POEZJI:

CHODZI O PRZESTRZEŃ. CHODZI O MOŻLIWOŚĆ

Dawid Mateusz

Wiersze D. Mateusz. P. Kosenda. P. Kusiak. N. Manel.

M. Mytnik. M. Podlaski. P. Suchanecki

ESEJ

WYJŚCIE W OGRÓD Aleksandra Wieczorkiewicz

WIERSZE NA M

44.8: https://woblink.com/ebook/miasto-ktore-nie-istnialo-kamil-kuraszkiewicz-agnieszka-kowalska-owen-matthews-196679u

Cena:


Wydawnictwo

Universitas: Format

196138

https://woblink.com/product-publication/download/196138/pdf: 1

Cena:biała gorączka książka, podstawy konstrukcji maszyn dietrich, podstawy rachunkowości pdf, latarnik tekst pdf, bezwstydny klient pdf, rozdarta zasłona, powieść stefana żeromskiego, nancy kleinbaum, ostatni jagiellonowie, mariusz w. majewski, pętlowa grawitacja kwantowa, abc pewnosci siebie i atrakcyjności, nowotwór śródpiersia, kristen callihan, adriana sajur, pdf ebook…