ISBN

ISBN

9788366074453: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/fallen-crest-rodzina-tijan-meyer-123682u

Cena:


Ostatnie dni Pompejów

Autor: Edward George Bulwer-Lytton

Powieść ukazuje życie Pompejów w przededniu kataklizmu. który w 79 r. n.e. zniósł je z powierzchni ziemi.

Główny wątek stanowi historia pary zakochanych – rzymskiego patrycjusza. Glaucusa i pięknej Greczynki Iony. Obojgu za wszelką cenę stara się zaszkodzić zazdrosny o dziewczynę kapłan Arbaces.

W powieści miłość miesza się z nienawiścią. chrześcijaństwo z magią. a prawda z obłudą. Gdy sprawiedliwość wydaje się być niema. rachunek krzywd wystawia przyroda. Wybucha Wezuwiusz! W obliczu śmierci tracą przywileje nawet najpotężniejsi…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Nieposłuszeństwo

Autor: Frederic Gros

Buntujmy się!

Frédéric Gros wzywa nas do nieposłuszeństwa. Autor zagłębia się w myśl filozoficzną Foucaulta. Montaigne’a. Kartezjusza czy Kanta. cytuje Dostojewskiego. św. Łukasza i św. Mateusza. Sięga głęboko w historię. do antyku i omawia postać Antygony. która jest zarazem symbolem nieposłuszeństwa wobec Kreona i posłuszeństwa wobec podstawowego porządku rodziny. Pisze o Thoreau. który odmawiał płacenia podatków.

Frédéric Gros omawia także aktualne wydarzenia. które jego zdaniem wskazują na rodzenie się nowych form nieposłuszeństwa: demaskatorzy (sprawa Snowdena). zbiorowe protesty (Okupuj Wall Street. parasolowa rewolucja w Hongkongu).

„Potwory istnieją. ale jest ich niewiele. choć spośród nich sporo jest naprawdę niebezpiecznych; te. które są bardziej niebezpieczne to zwykli ludzie. urzędnicy służby cywilnej. gotowi wierzyć i słuchać bez dyskusji.”

Cytat z Primo Levi’ego przywołany w tej książce jest punktem wyjścia do rozważań w obliczu tej potwornej zagadki polityki. jaką jest nasza zdolność do zgody na to. co nieakceptowane. do znoszenia narastającej nieprzyzwoitości świata. Żeby zrozumieć. dlaczego jesteśmy posłuszni. trzeba najpierw umieć od siebie odróżnić podległość. konformizm. zgodę. zobowiązanie. podporządkowanie… Dopiero wtedy będziemy mogli zrozumieć rozmaitość form nieposłuszeństwa: bunt. powstanie. obywatelskie nieposłuszeństwo. dysydentyzm obywatelski.

Ambicją tej książki jest podważenie. demistyfikacja wszelkich racji zdających się przemawiać za posłuszeństwem i pokazanie. że u źródeł podmiotowości politycznej leży właśnie zdolność do nieposłuszeństwa. Chociaż teorie wychowania długo głosiły. że człowieczeństwo rodzi się w człowieku dzięki posłuszeństwu – nieposłuszeństwo oznaczało zaś. że górę wzięła w nim anarchiczna dzikość – historia XX wieku dostarcza nam przeciwnych przykładów: posłusznych potworów. Wystarczy przypomnieć sobie proces Eichmanna albo doświadczenia Milgrama. Czy w tych okolicznościach nieposłuszeństwo nie jest jedynym sposobem wymyślenia człowieczeństwa od nowa?

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Wydawnictwo

Psychoskok: Format

176949

https://woblink.com/product-publication/download/176949/epub: 1

Cena:obliczanie konstrukcji żelbetowych według eurokodu 2, sarah j maas królestwo popiołów chomikuj, kobieta współczesna, dani collins, jak się nie martwić i zacząć żyć, piekni pl, i że ci nie odpuszcze online, sekrety dusz czysccowych, kamasutra pl pdf, ostatnia debiutantka, zestaw ćwiczeń odchudzających, księgarnia ebook, lech kurkliński, mysli nowoczesnego polaka, upadek komuny, cyrulik booksy, tania valko, pigoń chemia fizyczna pdf…