Piernikajki. czyli toruńskie piernikowe bajki (niekoniecznie dla najmłodszych)

Piernikajki. czyli toruńskie piernikowe bajki (niekoniecznie dla najmłodszych)

Autor: Katarzyna Kluczwajd

Co mają ze sobą wspólnego gender i toruńskie pierniki? Dlaczego w herbie miasta znalazł się klucz? Gdzie w czasach Kopernika kupowano najlepsze korzenne ciastka? Ile lukrodransów liczy piernigodzina? Kiedy słynne toruńskie wypieki służyły za lekarstwo? Kto i dla kogo wymyślił pierczyki. piaskowe i zygmunciki? Czy to prawda. że pierniki jedzono kiedyś jako dodatek do… karpia?

Na te i mnóstwo innych pytań odpowiada w swoich bajkach Katarzyna Kluczwajd. torunianka. historyczka sztuki. blogerka i pasjonatka gier językowych. Piernikajki. czyli toruńskie piernikowe bajki to 36 pełnych humoru krótkich opowiastek. ukazujących historię i legendy Torunia od bajkowo niecodziennej. a zarazem zaskakująco współczesnej strony.

Książka wyd

31: https://woblink.com/ebook/oczy-bestii-jan-niznikiewicz-141934u

Cena:


ISBN

9788381471978: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/zdarzenia-z-morza-wzie

Cena:


Ameno II

Autor: Krzysztof Bonk

O bogowie! Czy za sprawą energii piramid to właśnie oni odradzają się w egipskich zaświatach. gdzieś w gwiazdozbiorze Oriona. czy może to zaawansowana wirtualna gra. w której stawką jest samo przetrwanie? Faktem jest jedynie. że ósemka wybrańców budzi się w zupełnie nowej rzeczywistości i odtąd mnożą się pytania. na które nikt nie zna ostatecznej odpowiedzi. Zaś każdy z bohaterów będzie się musiał zmierzyć nie tylko z zagadkami. zewnętrznymi demonami. ale i mrokiem w sobie.

W rolach głównych występują: Egipcjanka archeolog Zahira. pan Takashi oraz pani Sakura jako japońska para z jakuzy. hinduska córka magnata sojowego Devi i jej krajan Kavi. żołnierz i kosmonauta kapitan Henen. jazydzka uciekinierka Nadia oraz dżihadysta Abdul.

Role drugoplanowe: bogini Bastet. starzec Re. Anubis. kr

7: https://woblink.com/ebook/ameno-iii-krzysztof-bonk-143905u

Cena:


1

:

:

Cena:


Wypracowania – Władysław Broniewski „Wybór wierszy”

Autor: Praca Zbiorowa

Wypracowania – Władysław Broniewski „Wybór wierszy”

Opisy wypracowań:

„Bagnet na broń” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Władysława Broniewskiego „Bagnet na Broń”. Utwór ten reprezentuje typ liryki patriotycznej i tyrtejskiej. czyli takiej. która ma za zadanie wzywać do walki. budzić emocje i potrzebę działania. Wiersz stanowi apel do narodu o mobilizację do walki w obronie ojczyzny. Wypracowanie omawia całość utworu. wskazano znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami. wytłumaczono budowę wiersza oraz środki artystyczne zastosowane przez autora. Wypracowanie zawiera 472 słów.

„Zagłębie Dąbrowskie” analiza i interpr

4.9: https://woblink.com/ebook/wypracowania-tadeusz-rozewicz-wybor-wierszy-czesc-ii-praca-zbiorowa-142615u

Cena:


INFEKCJA

Autor: Graham Masterton

Najsłynniejszy cykl horrorów Grahama Mastertona!

Do cyklu należą powieści: Manitou. Zemsta Manitou. Duch zagłady. Krew Manitou. Armagedon oraz Infekcja.

 

Infekcja

Lekarze szpitala w Saint Louis nie są w stanie pomóc czło­wiekowi z nieznaną dziwną chorobą. Jeszcze dziwniejsze – i bardziej makabryczne – niż jej objawy jest to. co dzieje się z pacjentem po śmierci. Wezwana do oględzin profesor Anna Grey jest mocno zaniepokojona. Zwłaszcza kiedy jej ukochany umiera w ten sam sposób i choroba zaczyna przy­bierać rozmiary epidemii.

Wróżbita Harry Erskine. niesłusznie posądzony o kradzież. musi opuścić Miami. Nie martwi się tym. bo po nocnej wizy­cie trzech zakonnic. które potrafią rozpływać się w powietrzu i mają coś wspólneg

:

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788363548759: Wydawnictwo

Format

4.9: https://woblink.com/ebook/wypracowania-f-h-burnett-maly-lord-praca-zbiorowa-142332u

Cena:biegacz niezłomny, szczęście diabła pdf, filozofia 1 liceum, wyspa bjornsdottir, sorry memory, arabskie noce, wojenna burza, audiobook księgi jakubowe, wszystkie koty mają zespół aspergera, świąteczny dyżur, mostowicz, szkutnik modele, idiota dostojewski, chanson de roland, krzyż egipski krzyżówka, nagrody bookera, fallout 3 replikant, ibuk.pl za darmo, ajahn brahm medytacja, ebutk, moja mama gorylica, river samantha towle, sprawdzian z fizyki magnetyzm odpowiedzi pdf, le mans 66 chomikuj, o mężczyźnie który pomylił żonę z kapeluszem…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin