Smak prawdy

Smak prawdy

Autor: Lindberg Hanna

Konkurs na Kucharza Roku przyciąga wszystkich tych. którzy liczą się w sztokholmskiej branży gastronomicznej – na gali nie mogło więc zabraknąć również dziennikarki Solveig Berg. Nieoczekiwanie wieczór kończy się jednak dramatycznie: redaktor naczelna portalu. dla którego pracuje Solveig. zostaje zastrzelona przez nieznanego sprawcę.

Policja podąża fałszywym tropem. więc Solveig rozpoczyna własne śledztwo. Okazuje się. że hermetycznym środowiskiem czołowych kucharzy w Szwecji rządzą mroczne siły. Im dalej dziennikarka brnie. tym bardziej niebezpieczne staje się jej dochodzenie.

Smak prawdy to kolejna powieść autorki Sekretów Sztokholmu. docenionego na arenie międzynarodowej debiutu. Tym razem akcja toczy się w scenerii luksusowych restauracji. gdzie pogoń za wpływami przesłania wszystko inne

27.9: https://woblink.com/ebook/zycie-carlan-audrey-anna-szafran-180278u

Cena:


Migracje i nietolerancja

Autor: Umberto Eco

W tomiku Migracje i nietolerancja zebrano cztery teksty. które łączy wskazana w tytule tematyka. Choć dwa z nich powstały w 1997 roku (pochodzą z tomu „Pięć pism moralnych”). a kolejne dwa w latach 2011 i 2012 (te ukazują się w druku po raz pierwszy). dotykają niezwykle dziś ważnego i szeroko dyskutowanego problemu. Czy wielkie migracje powodujące wymieszanie kultur prowadzą do zaniku elementów tradycji europejskiej? Jak to wyglądało w wiekach minionych? Czy rozmaite kultury wypierały jedna drugą. tworzyły nową jakość. czy też uczyły się współistnieć obok siebie? W jakim stopniu owe migracje są zjawiskiem naturalnym? Czy można je regulować i kontrolować? A może uruchomione przez nie globalne procesy są nieuniknione? Jak widzą się nawzajem rozmaite kultury? Gdzie przebiega granica między akceptacją obcych kulturowo przybyszów a ryzykiem utraty własnej tożsamości? Jak rozumieć takie terminy jak „fundamentalizm”. „integryzm” czy „rasizm”? Na te i inne pytania Umberto Eco stara się odpowiedzieć w swoich krótkich tekstach. snując historyczno-semiotyczne rozważania. które zapewne nie pozostawią czytelnika obojętnym.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 18


ISBN

9788381176606: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/pozadanie-helen-hardt-lola-borecka-180238u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/180194/epub

1:

:

Cena:wojciech chmielarz przejęcie, jestem szczesliwym singlem pdf, synagoga szatana pdf, zadania logika, mininawyki, tokarczuk najlepsza książka, pszenica poezja, melissa darwood gordian pdf, dzwonnik z notre dame pdf, szczeklik pdf, błąd w prawie karnym, artur rolak, niemiecki na obcasach, kafka przemiana pdf, zioła pdf, miasto kości 2…