Złotowłosa czarownica z Glarus

Złotowłosa czarownica z Glarus

Autor: Leo Belmont

Poznaj historię Anny Göldi – ostatniej „czarownicy’ skazanej na śmierć w Europie. 13 czerwca 1782 roku w Glarus odbyła się egzekucja ostatniej kobiety oskarżonej o czary w Szwajcarii. Annę na szafot zaprowadziły zmyślone zeznania kilkulatki. którą piastowała.

Leo Belmont stworzył fabularyzowaną opowieść o życiu i tragicznej śmierci Anny Göldi. ubierając ją w ramy romansu kryminalnego. Jak pisze autor w przedmowie. jest to próba zbudowania pomnika symbolicznej ofierze – jednej z milionów. które zginęły niewinnie. nie rozumiejąc za co. Opowieść o Annie Göldi jest próbą przywrócenia głosu tym. które zostały zapomniane. Przypomina o mrocznych. niechlubnych czasach. gdy żadna z europejskich kobiet nie mogła czuć się bezpiecznie. Jest też przestrogą dla współczesnych. Pokazuje dokąd pr

9.99: https://woblink.com/ebook/najwazniejsza-jest-milosc-cartland-barbara-199370u

Cena:


1

:

:

Cena:


Doktor Hania Humorek

Autor: Megan McDonald

Hania Humorek bardzo nie chce pójść do szkoły. Postanawia więc udawać przed mamą. że jest chora na świnkę. Jednak nic z tego. sprytna mama wszystkiego się domyśla i dziewczynka musi iść na lekcje. W szkole okazuje się. że Hania Humorek zostaje panią doktor… Spełnia więc swoje marzenie! Przygląda się szkieletowi człowieka. ogląda jego ciało i dowiaduje się na przykład tego. czym są geny.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Opowieść wigilijna. Wydanie dwujęzyczne z gratisami

Autor: Charles Dickens

Ponadczasowa opowieść o skąpym Scrooge’u i wigilijnych duchach ukazała się po raz pierwszy w grudniu 1843 roku. z ilustracjami Johna Leecha. Tłumaczona wielokrotnie i wydawana jako Opowieść wigilijna lub zgodnie z oryginalnym tytułem jako Kolęda prozą stała się książką czytaną najmłodszym od pokoleń. Boże Narodzenie to czas. gdy idea miłosierdzia jest nam szczególnie bliska. Warto zatem właśnie w tym czasie opowiadać o niej dzieciom poprzez piękną literaturę. Nasze wydanie Opowieści wigilijnej jest wyjątkowe. Zachowaliśmy w nim oryginalny język autora oraz jednej z pierwszych tłumaczek na język polski – Cecylii Niewiadomskiej.

Zimowa seria Dickensa „Opowieści wigilijnych” cieszy się niesłabnącą popularno

8.49: https://woblink.com/ebook/historia-nieprawdopodobna-boleslaw-prus-197588u

Cena:


ISBN

9788711676912: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/czarne-skrzydla-1-lenora-juliusz-kaden-bandrowski-199390u

Cena:


ISBN

9788726049756: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/ania-z-wyspy-lucy-maud-montgomery-199591u

Cena:adam bartczak, klemens stępniak, ojciec socjologii, mankiw taylor makroekonomia, motywy literackie lalka, brzezina pdf, śpiewnik dla dzieci, z odwagą w nieznane, zjazd rodzinny, wiatrodziej chomikuj, podstawy masażu, dodaj mi skrzydeł, niezniszczalny robert kubica, badania mieszane, anastasia tekst, marek węcowski, japońskie liczydło, psychologia zachowań konsumenckich pdf, państwo wizygotów, hymn o miłości pdf, brzydki zły, iwona stelmach, sftr pdf, solaris pdf, katarzyna pisarzewska…