ISBN

ISBN

9788395394041: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/doktor-bianko-i-inne-opowiadania-maciek-bielawski-153936u

Cena:


Kobra

Autor: Katarzyna Wasilkowska

Po wypadku rodzina Tomka musi na nowo wskoczyć na tory codzienności. Kiedy wydawało mu się. że chłopiec już przyzwyczaił się do nowej sytuacji. okazuje się. że los niesie dla niego kolejną niespodziankę. Wyjeżdża na mazowiecką wieś do babci. o której do tej pory nie miał pojęcia. i tam. daleko od domu. bez wsparcia najlepszych kolegów. poznaje tajemnicę swojej rodziny i mierzy się z własnym strachem.

Mocne przygody. bezimienne groby. sekrety i zabawne odkrycia. nowi znajomi i jeden (albo nawet dwóch) tajemniczych mścicieli. Oraz łoś.

„– Mówiłaś o jakimś potworze przy obiedzie – przypomniał sobie.

– No tak. o Kobrze – przytaknęła Lina i przestała wymachiwać nogami. – Tu ostatnio ciągle coś złego się działo. napadali ludzi. albo jeździli jak wariaci. albo kradli…

– Kto?

– Nie wiadomo. Różni – Linka z przejęciem ściszyła głos i zmrużyła swoje zezowate oczy. – A ludzie się bali. policja nic nie pomagała. aż się pojawił taki jeden i robi porządek. albo pomaga jak trzeba. Jak jakiś Superman. serio.

– Superman? – Tomaszek otworzył szeroko oczy.

– Mhm – pokiwała głową poważnie. – Tylko nie wiadomo jak wygląda. Słuchaj. bo każdy mówi co innego – Linka okręciła się na pupie. sadowiąc naprzeciw Tomaszka ze skrzyżowanymi nogami i zaczęła wyliczać. – Że jest ogromny. że nieduży. że to diabeł. że to anioł. że to UFO. albo potwór. Przyjeżdża czymś świecącym. grzmi. puszcza dym i wymachuje batem. I jeszcze o oczach gadają. że ma jak talerze. albo jak żarówki.

Tomaszek zadrżał i odruchowo rozejrzał po szumiących zaroślach wokół młyna. Może się mylił. może tu wcale nie jest tak nudno jak się wydawało.”

Nowe przygody bohaterów książki Jowanka i gang spod gilotyny.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9


Autobiografia Nikoli Tesli

Autor: Nikola Tesla

Miał 63 lata. kiedy tekst tej książki ukazał się po raz pierwszy w czasopiśmie „Electrical Experimenter” w 1919 roku. Moje wynalazki. Autobiografia Nikoli Tesli to pozycja. którą wybitny konstruktor i wynalazca poświęcił w szczególności młodym pasjonatom inżynierii elektrycznej. dzieląc się z nimi wspomnieniami pasjonującej i trudnej drogi życia wynalazcy.

Nie jest to klasyczna biografia. ale przepleciona wątkami biograficznymi. napisana w przystępny dla każdego sposób opowieść o wynalazkach i wydarzeniach. które poprzedziły ich powstanie.

Jest kilka powodów. dla których „Moje Wynalazki. Autobiografia Nikoli Tesli” jest książką niezwykle wartościową zarówno dla młodych osób poszukujących drogi działalności naukowej bądź twórczej. jak i tych.

25: https://woblink.com/ebook/baczynski-1989–154271u

Cena:


1

:

:

Cena:zbiór zadań maturalnych matematyka pdf, dr anna materska sosnowska biografia, iwona wrońska, depresja lekarz, gołkowski stalker, proces pielęgnowania położnictwo, slaughter karin, dogmatycy, proces karny last minute pdf, paula marshall, paweł rochala, lynne graham, wędrówka dusz pdf, agnieszka turska, kozub neurolog…