Księgi Jakubowe

Księgi Jakubowe

Autor: Olga Tokarczuk

NAGRODA NOBLA 2018

NAGRODA LITERACKA NIKE 2015

Rzeczpospolita w przededniu rozbiorów. wielokulturowa. wieloetniczna kraina bliższa Stambułowi niż Paryżowi i człowiek znikąd. który zmieni los wielu tysięcy ludzi. Wielka podróż od chłopskich chat poprzez magnackie dwory aż do cesarskich komnat.

Na Podolu pojawia się młody. przystojny i charyzmatyczny Żyd – Jakub Lejbowicz Frank. Tajemniczy przybysz z odległej Smyrny zaczyna głosić idee. które szybko dzielą społeczność żydowską. Dla jednych heretyk. dla innych zbawca zgromadzi już niebawem wokół siebie krąg oddanych sobie uczniów. wywołany zaś przezeń ferment może odmienić bieg historii i zmienić kształt tej części świata.

„Przewrotne i wielopoziomowe dzieło. które wymyka się wszelkim prawdom ostatecznym”. „Svenska Dagbladet”

„W niezwykle żywy sposób Tokarczuk ukazuje złożoność i różnorodność Europy Środkowej u zarania epoki Oświecenia. To warte przypomnienia zwłaszcza dziś. gdy różnorodność neguje się w imię mitologii nacjonalistycznych”. „Le Temps”

„Nagrodzona książka jest wspaniałą pochwałą różnorodności i bogactwa mówiącego świata. który nie ma kulturowego centrum. do którego każdy skądś przybył i ma do opowiedzenia swoją historię. Nie ma wiodącego narratora. nie ma głównego bohatera. każdy ma swoją wersję. Świat puchnie i trzeszczy od nadmiaru opowieści. Nie sprosta im encyklopedia. rozsadzą każdą historyczną narrację. Jedynie ucho Boga może je pomieścić. zrozumieć i nadać sens uniwersalny”. Ryszard Koziołek. Laudacja. Nagroda Literacka Nike 2015

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33.93


Pogranicze wszystkiego

Autor: Bryżko-Zapór Natalia

Wyjazdy zarobkowe na Zachód – legalne i nielegalne – to codzienność mieszkańców Wołynia. Z ich punktu widzenia wymarzonym Zachodem jest Polska. tymczasem Polacy mają z Wołyniem przede wszystkim ponure skojarzenia. A przecież od tragicznych wydarzeń minęło już ponad siedemdziesiąt lat. narodziły się kolejne pokolenia i – mówiąc najzupełniej banalnie – życie toczy się dalej. Życie. o którym wiemy zdecydowanie za mało.

Natalia Bryżko-Zapór prowadzi nas więc przez Wołyń dzisiejszy i przeszły. Wołyń arian i współczesnych protestantów. Wołyń przemytników papierosów i emigrantów. Wołyń żyjący w cieniu Donbasu i krwawej historii. Wołyń urzekających krajobrazów i lasów zdewastowanych przez rabusiów bursztynu. Wołyń Ukraińców. Żydów i Polaków. Wreszcie Wołyń przedwiecznych bogów. boginek i upiorów.

„Pogranicze wszystkiego” to przewodnik po krainie położonej tuż za miedzą. na ukraińskim brzegu Bugu. żyjącej własnym życiem i poszukującej. trochę po omacku. nowej tożsamości.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9


ISBN

9788380978010: Wydawnictwo

Format

31.4: https://woblink.com/ebook/dom-czw

Cena:


Magda Goebbels. Pierwsza dama Trzeciej Rzeszy

Autor: Anja Klabunde

Kobiety niezwykle rzadko pojawiają się w literaturze na temat nazizmu. Książka Anji Klabunde jest tym cenniejsza. że opisuje losy wyjątkowej postaci – Magdy Goebbels. najbardziej wpływowej kobiety Trzeciej Rzeszy. 

Fanatyczna. bezwzględna. bez reszty oddana wierze w Adolfa Hitlera i narodowy socjalizm. żona jednego z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych ludzi w hitlerowskich Niemczech. Josepha Goebbelsa. pełniąca funkcję pierwszej damy nazistowskich Niemiec. Magda Goebbels była osobą naznaczoną sprzecznościami pozornie nie do pogodzenia. W jaki sposób zagorzała zwolenniczka syjonizmu zmieniła się w ikonę niemieckiego faszyzmu i antysemitkę. a matka sześciorga dzieci w morderczynię? Precyzyjne informacje zebrane przez Anję Klabunde opisują los. w którym odnajdujemy n

28.99: https://woblink.com/ebook/sklepik-z-niespodzianka-bogusia-katarzyna-michalak-31447u

Cena:


https://woblink.com/ebook/wyspa-lza-od-nowa-joanna-bator-177641u

https://woblink.com/product-publication/download/177641/epub: 1

:

Cena:


Gambit królowej

Autor: Tevis Walter

W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy. pod okiem gburowatego woźnego. który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie. Małe zielone pigułki są podawane jej i innym maluchom. żeby w domu dziecka łatwiej było utrzymać spokój.

Obie obsesje będą towarzyszyć Beth. kiedy opuści dom dziecka. przeniesie się do rodziny adopcyjnej i spróbuje zbudować dla siebie nowe życie. Wspinając się na szczyty amerykańskich. a potem światowych rankingów szachowych. będzie się równocześnie mierzyć z własnym pragnieniem samozniszczenia.

„Gambit królowej” to przepiękna książka o samotności i przyjaźni. rywalizacji i współpracy. zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.52


Pies w domu. Instrukcja obsługi

Autor: Barbara Sieradzan

..Pies w domu’ to poradnik o tym. jak się dog-adać z psem. jak być jego prawdziwym opiekunem – dającym mu poczucie bezpieczeństwa i otaczającym go miłością.

Pies – najlepszy przyjaciel człowieka. Kocha bezwarunkowo: nieważne. czy jesteś gruby czy chudy. jaki masz samochód w garażu. ile zarabiasz. jakie masz dyplomy. Za każdym razem cieszy się na twój widok tak. jakby nie widział cię lata. Do szczęścia potrzebuje pełnej miski. ciepłego dachu nad głową. patyka do zabawy i… ciebie – odpowiedzialnego i kochającego opiekuna. 

Pies nie siądzie na komendę. jeśli go tego nie nauczysz. Nie będzie przychodził na zawołanie. gdy go odpowiednio nie zmotywujesz. Pogryzie meble i kapcie. jeśli nie zapewnisz mu zajęcia. I z pewnością przekopie cały ogródek. kiedy dopadnie go

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32dwanaście opowiadań tułaczych, pomiary elektryczne książka, testament mroz, jaką naukę zawiera baśń o rybaku i rybce, agata rudnicka, problem socjologiczny, ciotka julia i skryba, gender w polsce, wspolna kapiel, andrzej dębowski, bajki robotow streszczenie, elżbieta kot, kuba wojewódzki autobiografia, piątek morawiecki, eugeniusz guz, remigiusz mróz listy zza, podstawy mechatroniki mariusz olszewski…