Widnokrąg 2019

Widnokrąg 2019

Autor: Wiesław Myśliwski

Jedna z najważniejszych polskich powieści. Prowincja oglądana oczyma dorastającego chłopca. pełnokrwiste. niejednoznaczne postaci – wielowymiarowy świat. o którym nie sposób zapomnieć.

Widnokrąg jest z pewnością osobisty i na pewno w sporej mierze autobiograficzny (…). Jego fabuła. postacie. zdarzenia istnieją tak. jak istnieje otaczająca nas rzeczywistość – nie do końca przejrzyste i wytłumaczalne. wymagające bacznej uwagi. namysłu nad swym wewnętrznym sensem i konsekwencjami. Nie jest to z pewnością powieść ułożona wedle porządku przyczynowo-skutkowego; tajemnicą jej „jedności w wielości” jest już raczej fenomen życia – narodzin. przechodzenia z dzieciństwa w młodość. dojrzewania. starości i śmierci.

Jerzy Jarzębski

Wiesław Myśliwski jest autore

20.79: https://woblink.com/ebook/jak-myslec-o-sobie-dobrze-o-sztuce-akceptacji-i-zyciu-bez-leku-stefanie-stahl-marta-ksiazkiewicz-sylwia-milkowska-192612u

Cena:


Dziewczyny z Wołynia

Autor: Anna Herbich

Rozalia miała osiem lat. gdy schowana w piwnicy słyszała ostatnie słowa umierającej matki i siostry.

Zofia pamięta złowieszczą przestrogę – „Jutro ma was tu nie być. Będą mordowali’. Tak ostrzega ich wiejska położna. Ukrainka. Nikt w to nie wierzy. Pogrom przetrwa jedynie garstka.

Teodora uczestniczyła we mszy. kiedy Ukraińcy zaatakowali kościół w Kisielinie. Uratowała się z płonącej dzwonnicy. To jest jej pierwsze spotkanie z banderowcami. Niestety nie ostatnie.

W 1939 roku sielskie życie na Wołyniu się kończy. Polska upada. zmieniający się okupanci sieją postrach. Jednak największe zagrożenie przychodzi ze strony. z której nikt się tego nie spodziewał. Sąsiadów. Kumów. Ukraińców. Wiedzeni banderowską wizja Ukrainy zaczynają mordować Polaków.

https://woblink.com/product-publication/download/28908/epub: 1

Cena:


Osiedle marzeń

Autor: Wojciech Chmielarz

Jedno z eleganckich zamkniętych osiedli w Warszawie. mały raj na ziemi. o jakim marzy co drugi Polak. budzi się ze snu. Ten dzień sprawi. że nic już nie będzie takie samo. Śmierć studentki. której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz. da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców przybierze dramatyczny obrót. a raj zmieni się w piekło. W tym miejscu. jak w Polsce w miniaturze. spotkają się polityka i mafia. seks i narkotyki. ambicje i aspiracje. tajemnice i marzenia. które czasem bywają zabójcze.

Komisarz Jakub Mortka wraca. by rozwikłać kolejną zagadkę. U jego boku stanie aspirantka Suchocka. która sama ma w zanadrzu kilka tajemnic…

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.15


Mistrz i Małgorzata

Autor: Michaił Bułhakow

Słynne dzieło Michaiła Bułhakowa – jedna z najważniejszych powieści XX wieku.

W tłumaczeniu Andrzeja Drawicza

Mistrz i Małgorzata – jak wiele genialnych utworów – wymyka się jednoznacznemu opisowi. prowokując mnogość interpretacji. Ta powieść szkatułkowa. bogata w odniesienia do literatury światowej. wciąż zadziwia bogactwem tematyki. Znaleźć w niej można rozważania na temat kondycji sztuki. echa nieustannego konfliktu twórcy z otoczeniem. klasyczny filozoficzny motyw walki dobra ze złem. ale także ciętą satyrę oraz ironiczne odniesienia do ocierającej się wielokrotnie o absurd radzieckiej rzeczywistości lat trzydziestych. A także – rzecz jasna – cudowny wątek miłosny tytu

:

Cena:


name

a/0/_name: a/0/__text

desc

attr/a/1/_name: attr/a/1/__cdata/0

Cena: _priceco nie zabije to wzmocni, doktor jekyll i pan hyde pdf, wohlleben peter, starcie królów audiobook torrent, mikrobiologia heczko pdf, ryszard koziolek, eternium tajny kod, tadeusz tyszka, wszystko przed nami samantha young pdf, torpedo 1936, kamienie na szaniec ebook do pobrania za darmo, szepty kamieni. historie z opuszczonej islandii, słuchowiska kryminalne, assassin’s creed renesans pdf, agnieszka maciąg pełnia życia, zygmunt freud książki, susan sontag przeciw interpretacji pdf, pozwól mi zostać pdf, chłopcy z placu broni audiobook pobierz, sprawdzian dla klasy 2 szkoły podstawowej do druku, angielski dla seniorów pdf, emka co to, podstawy konstrukcji maszyn dietrich, jacek dehnel blog, natchniony…